1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде ја шиевте вашата венчаница?

Дискусија во 'Свадба' започната од mkgirl, 14 февруари 2011.

  1. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    не би рекла 2, но 3 веќе да.
    Како и да е, верувам дека ќе ја имаш венчаницата што ја замислуваш,дури и поубава од тоа
     
  2. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    девојки мислења за кокев-кадриу?????
     
  3. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366

    јас бев сега скоро и сум презадоволна од односот и сослушувањето на моите желби, моделите на венчаниците, материјалите и се останато. едниствено што се мислам дали да ја шијам е цената ми рекоа дека би коштала околу 700 евра а мене толку пари не ми се дава, па сакам да ја прашам тања кокев (бидејќи со неа разговарав) дали може да се направи поедностваен модел до кај 400/500 евра...
     
  4. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    и јас сакам кај нив да отидам за тоа што слусам вака дека се најдобри и најпрофесионални и демек поевтини од зана и квин а материјалите им се далеку подобри
    кази ми ти закажа и отиде или онака отиде ?? каков ти беше моделот што ти побараа700 евра ???
     
  5. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Кокев се слична цена со Queen, Жана се нешто поефтини. И мене ми рекоа дека цената на венчаница би била околу 700 евра. Мене и во Елена Лука ми се допадна комуникацијата со дизајнерката многу, и таму цената беше толку некаде.
     
  6. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Сум слушнала се најубаво за Тања Кокев.Сум видела девојки во нивни креации ,и навистина се предобри,со прекрасни материјали :inlove: Навистина се поскапи ама не претерано,до 700 евра имаш солиден фустан.За разлика од Жана и Квин имаат подобри материјали.Мене Квин пак воопшто не ме воодушевуваат.Така да ,не се мисли за Кокев :up:
     
  7. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    За Тања имам слушано доста добри гласини, но сметам дека е прескапо,никогаш толку пари не би дала.
    Во Квин,моделите ми се мн. мн. поубави, но искрено немам поим како се цените во Квин.
    А за жана,сметам дека може да ги направи истите модели,за поевтини пари.
     
  8. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    ^Сега и Жана не се толку евтинки.Основниот модел ако им почнувал од 350 порано,денес им е по 400-450евра.Конкретно за мојата венчаница,денес знам дека е 100 евра поскапа.Иако некој имаше пишано дека најскапата венчаница во жана е 700 евра,така да прашај си и таму,а во кокев може почнуваат од 700 евра.Многу е да,ама ако веќе некој има да даде,зошто да не.Јас многу сакав да ја шијам таму,ама многу ми беше.Да имав,немаше да се мислам :)
     
  9. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Е да, да има некој па да даде.
    Ама искрено, мн. се надувани цените, во странство истите модели се многу поевтини,овдека толку многу се придава значење.... :x
     
    На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Јас сепак мислам дека цената варира во зависност од моделот, материјалот и каков труд ќе вложат.
    Joelle и darcy ставете слика или објанете ни ги моделите за кои ви рекоа околу 700 евра :)
     
  11. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    моделот што јас го одбрав беше многу едноставен, горе беш како корсет со копчиња напред но мислам дека цената е превисока бидејќи фустанот го сакав цел со тул (значи не широк туку како а линија) и тој тул што го одбрав однсоно го видов на моделот бил редок и најскап тул затоа и не го користеле многу.(јас поима немав што материјал е тоа).

    за тања и јас имам само пофални зборови навистина ептен професионално си работат, јас сега сакам да ја прашам ако може да да нправиме поедноставна варијанта со друг француски тул, само ми е непријатно да барам такви работи мразам кога треба да барам нешто поефтино но тоа е јас не сакам толку пари да давам за фустан па ќе остане на неа да одлучи дали ќе сака да го работи или не.
     
    На Blanca му/ѝ се допаѓа ова.
  12. leo-n-tina

    leo-n-tina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    449
    Допаѓања:
    386
    Убави фустани шијат во Кокев но многу се скапи за истиот модел кај нив ми побараа 700 е а јас кај Данчо си го сошив за 300 е и сум премногу задоволна .Нема потреба да се даваат толку многу пари за фустан јас со остатокот си уплатив за одмор наместо да ги дадам во кокев плус 400 .
     
    На rajna-vojvoda му/ѝ се допаѓа ова.
  13. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    паметно размислување и ја така си викам зошто тооолку пати ама од друга страна па еднаш у зивот сум невеста па сега ако е за 100 евра разлика нека биде поквалитетно ама 400 многу се разлика
    јас до сега што сум слушала као у кокев и не се така страшни цени , до 500 евра убава венчаница ама морам да отидам па да видам
     
  14. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    јас синоќа решив дека нема да ја шијам во кокев , нема шанси да дадам од 650 до 850 евра. иако беа супер во кокев сепак ми рекоа дека неможат да направта поефтина варијанта на тоа јас што го сакав. сега се чудам каде да шијам мислам помеѓу данчо и една друга шнајдерка што шиела за билјана каран.(така ми кажаа)

    еве го најдов моделот што го пробував во кокев сосема е ист само различен е тулот сакав само мала измена напред да биде пократок (ДА НЕ МИ СЕ ВЛЕЧИ ) и лентатат на половина имав замисла да биде друга боја нешто како темно сино... .мислам дека овој модел ќе ми одговара се чуствував мн убаво во него, лесен е има некоја рок жичка и мислам дека во тој фустан би била најубава :)
     

    Прикачени фајлови:

    На babybelle, guguence, Annath и 2 други им се допаѓа ова.
  15. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    за овој фустан 850 евра аааааааааа многу е ...мислам топ е моделот многу е убав ама е едноставен нема којзнае што за да биде толку пари . и ја сакам едноставен модел и се надевав дека во кокев ке ми побараат максимум 500 евра ама сега се изненадив непријатно
     
  16. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    Јас само би те советувала ако идеш кај данчо иди со време инаку јас бев на прва проба и сум задоволна типот си ја знае работата но е преблокиран
     
    На joelle му/ѝ се допаѓа ова.
  17. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    знам затоа и јас се изненадив, нема чипка, нема циркони или други камчиња... но како и да е кокев се професионалци и ќе си ја наплатат услугата а јас што нескам да дадам толку пари тоа е мој проблем нели, не би сакала да ја омаловажувам и нивната работа.
     
  18. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.714
    Допаѓања:
    122.028
    ^Жоел,не се разбирам многу,иако моделот е едноставен,материјалите делуваат предобро,така да сигурно се поскапи од обичните,а убаво велиш и они си ја ценат својата работа.Но ете,800 евра навистина е too much :tmi:
    Некогаш и едноставноста се плаќа многу :lol: Мене пак оние со многу циркони,ми изгледаат евтино.Овој твојот ми е премногу отмен 8)
    Така да сошиј си го моделот некаде на друго место,за моделот имаш 10ка од мене :inlove:
     
    На joelle му/ѝ се допаѓа ова.
  19. DanielaXyz

    DanielaXyz Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    5

    Кај се наоѓа овој Данчо?
     
  20. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Joelle моделот на венчаницата е преубав! И замислата ти е супер, уште да најдеш ваков точкаст тул, ептен ќе бидеш модерна невеста :)
    Инаку јас мислам подобро кај Данчо, човекот си е профи.

    Данчо е во Нерези, една уличка подоле од последна 57ка. Си има своја домашна работилница.
     
    На joelle му/ѝ се допаѓа ова.