1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Казна за пушење марихуана

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од PitterL, 9 јули 2015.

 1. PitterL

  PitterL Активен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Доколку некој фатат при пушење на марихуана, какви се казните? Пошто скоро слушнав прикаска и искрено се зачудив као демек биле малолетни (под 18), ги кажале само дома и тоа било тоа. Мислев дека казните се поригорозни.
   
 2. PeperutkiVoMene

  PeperutkiVoMene Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2015
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  241
  Пол:
  Женски
  Никогаш не ме фатиле за да знам :lol: Шала на страна, кој ги фатил, полиција?
   
 3. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.704
  Пол:
  Женски
  Треба да се казнува!
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 4. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  12.574
  Допаѓања:
  39.611
  Пол:
  Женски
  Зависи од многу фактори ,,казната”
   
 5. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  15.200
  Допаѓања:
  103.135
  Пол:
  Женски
  Да, не е исто да пушиш и да имаш во себе едно кило. Но во секој случај ќе си казнет.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  12.574
  Допаѓања:
  39.611
  Пол:
  Женски
  И тоа зависи.Еве јас бев приведена пример во п.с па немав никаква казна или проблем.
  Демек до 6гр во нас било дозволено ама само за конзумација.
  За дилање казните се огромни.Плус алфашите и цајканите ,,ловат” деца не пошто децата им требаат, или им требаат поголемите дилери па ќе вршат ај притисок на децата или едноставно ја зимаат робата и истата запленета или ја конзумираат или ја враќаат на улица.
  Триста мучки прават и во полиција и алфи.Не дај Боже некој наопаку да ти се погоди.
  А во Ентеше ако те соберат, си го н**бал..
  Плус за малолетници има поразлични санкции и мерки него за полнолетни лица плус зависи и од грамажата.
  Ова прашање ми е доста добро проучено