Какао

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Tanjus, 10 април 2011.

 1. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.259
  Пол:
  Женски
  На тоа мислев. Имам читано дека е поздраво од другите.
   
 2. FancyGirl*

  FancyGirl* Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2019
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  3.513
  Пол:
  Женски
  Омиленоо :inlove::inlove:
  [​IMG]
   
  На Queen8 и LivingGlam им се допаѓа ова.
 3. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.620
  Пол:
  Женски
  Од кај го купуваш?
   
 4. FancyGirl*

  FancyGirl* Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2019
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  3.513
  Пол:
  Женски
  Во Зегин. :)
   
  На Queen8 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.348
  Допаѓања:
  8.226
  Пол:
  Женски
  Што велите за ова?

  kakao-vo-prav-organsko-100g-600x600.jpg

  Во моментов во Рамстор е намалено од 206 на 180 со 30 поени, па се мислам да го земам.
   
  На simoncelicius и hermosa им се допаѓа ова.
 6. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.874
  Допаѓања:
  141.130
  Не е лошо.. го имам земано порано и е сосема ОК..
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 7. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  3.165
  Допаѓања:
  57.085
  Понекогаш пијам, особено во поладните денови :inlove: Вкусно е, а ако е корисно за здравјето, тоа е дополнителен бенефит.
   
  На resenska и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 8. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  1.837
  Допаѓања:
  5.604
  Пол:
  Женски
  Многу го сакам какаото. Омилено ми е.
   
  На resenska и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 9. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  502
  Допаѓања:
  2.045
  Пол:
  Женски
  Омилен топол напиток ми е какаото, најубаво ми е на Краш.
   
 10. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.005
  Допаѓања:
  5.273
  Порано обожавав какао, мислам дека го пиев она на Свислион, а после го открив она на Гелве. Второво беше сто пати поубаво, многу побогат вкус на какао имаше. Ама обавезно ставав шеќер, зошто без ништо ми горчеше ептен. За во зимските месеци какао е топ :inlove:
   
 11. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  1.632
  Допаѓања:
  3.560
  Пол:
  Женски
  Пијам какао, со мед.