Какао

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Tanjus, 10 април 2011.

 1. FuffyToooU

  FuffyToooU Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2011
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  119
  Оооооо обожавам какао, нема ден да не поминам без какао :)
   
 2. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  209
  Си сакам какако. Си пијам понекоаш кога правам пауза од пиење кафе. Со какао ме лажела баба ми како мала и ми останало од тогаш убаво за пиење :) :) :)
   
 3. lolita97

  lolita97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  37
  Какао пијам какво има дома (какво ќе купат моите) :lol:
  Иначе го пијам многу често и омилено ми е со 3-4 лажички шеќер и млеко ммм :smirk:
   
 4. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.815
  Пол:
  Женски
  И јас сакам многу какао си пијам најмногу во зима од витаминка мислам дека е :D :D
   
 5. LuisRoyo

  LuisRoyo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  12
  Пијам, но не толку често :) сепак го сакам..фино ми е :) :)
   
 6. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Пијам ретко и убаво ми е ама немам навика сама да си го правам,ако ми направи татко ми прифаќам! Инаку ептен е здраво и богато со железо!
   
 7. Meggy

  Meggy Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  386
  Речиси и да нема ден што не ми поминува без какао :D . Кога бев помала пиев од тие што се раствараат и во ладно млеко или вода (несквик, бенквик..), сега веќе долго време пијам какао за варење од алпико, од сите што ги имам пробано ова ми е највкусно :) .
   
 8. WhiteButterFly5

  WhiteButterFly5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  67
  Не сум голем љубител на какаото, но некогаш ќе ми текне па ќе си сварам. :lol:
  Инаку ме заинтеренсира ова со ослабнувањето. Сега ќе почнам да пијам секој ден. 8)
   
 9. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.320
  Допаѓања:
  31.933
  Пол:
  Женски
  аа обожавам какао :inlove: бидејќи не пијам кафе, скоро секој ден си пијам какао со млеко :)
   
 10. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.880
  Си пијам какао, од Краш. И тоа со шеќер 3 лажички. Цела шеќерана :)
  Обожавам какао. А најмногу го сакам кога му крадам на татко ми кога не ме гледа. Тоа ми е најслатко :)
  ЛИТЛЛЛ кај ми е пола какао?! ]:)
   
 11. Tanny

  Tanny Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  401
  И јас си пијам какао во зима :) :inlove:
   
 12. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Се немав напиено какао бог знае од кога,не за нешто друго туку од немукает што велат постарите но на мајками незнам што и текна и купи и сега баш си пијам :inlove:
   
 13. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  231
  Порано пиев,ама сега дека не ставам шеќер во кафето,не пијам бидејки какао неможе без шеќер,ќе горчи,а и плус со млеко неможам :( а инаку би пиела после диетата,многу е вкусно :D
   
 14. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.099
  Истоооо, многу сакам какао, но дека без шеќер грдо е, и го остаив.
   
 15. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  1.849
  Пол:
  Женски
  Порано ретко пиев, ама ме научи другарка ми. Сега е лето, па не можам баш често, ама затоа во зимаааааааааааа.. њам.

  [​IMG]
  Мераци.
   
 16. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Обожавам какао, уште од мала пијам, дедо ми ме научи. Секогаш го правам со млеко, во лето пијам многу ретко, но во другите годишни времиња пијам речиси секој ден. :lol: Мојот рецепт млеко/вода од око, 1 кафена лажичка ама полна да биде, 2 кафени лажици шеќер и откако ќе се сфари па додавам ладно млеко за побрзо да ми се излади. :coffee: Ова лето пробав какао со цимет и беше многу вкусно.

  [​IMG]
   
 17. woow

  woow Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  86
  Го обожавам, не само на зима, туку и во лето. Нема врска што се пие топло со годишното време, како и кафето, не гледам зошто да не се пие на лето. Ем е вкусно, ем е многу здраво. Мојот доктор ми кажа дека е многу добро за зајакнување на крвта, за железото.
  Инаку го пијам секако, но мислам дека со вода е нај најубаво. Со млеко ми е како чоколадно млеко, не го чувствувам баш какаото. Инаку не знам дали сте пробале, но со шлаг ставено одозгора како махијато е многу вкусно, мњам.
   
 18. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.203
  Допаѓања:
  1.935
  Пол:
  Женски
  Па не многу често, ама после ова што го прочитав почесто ќе пијам :D
   
 19. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  118
  Не го обожавам многу многу : :|
   
 20. Feminkaa

  Feminkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  62
  Не сум голем љубител на кафе, какаото ми е повкусно и почесто го пијам