1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква боја е твоето име и што таа открива за тебе

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од April87, 6 септември 2013.

  1. April87

    April87 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    551
    Допаѓања:
    447
    Пол:
    Женски
    Знаете ли дека секое име поседува своја нумеролошка вибрација, која ја дефинира бојата на аурата? Според тоа на која боја одговара вашето име, зависат и ваште карактерни одлики. :)

    За да ја одредите бојата на името и аурата потребно е само да направите едноставна калкулација. Соберете ги броевите на одделните букви, следејќи ја табелата и потоа редуцирајте го резултатот до едноцифрена бројка.

    ЦРВЕНА 1 * А Ж С
    ПОРТОКАЛОВА 2 * Б К Т
    ЖОЛТА 3 * Л У Ц
    ЗЕЛЕНА 4 * Д М В
    СИНА 5 * Е Н Ќ Џ
    ИНДИГО 6 * О Ф Ш
    ВИОЛЕТОВА 7 * Г Ј П Љ
    РОЗОВА 8 * З Х Ѓ Њ
    ЗЛАТНА 9 * И Р Ч S

    Пример: Наташа 5+1+2+1+6+1=16, 1+6=7 Виолетова

    ЦРВЕНА: Многу нежни и добронамерни личности, подготвени на се за своите блиски. Овие луѓе не се способни ни мува да повредат,бидејќи поседуваат огромно срце. Несомнено тие се и најверните пријатели и секој што ги познава знае за тоа.

    ПОРТОКАЛОВА: Неверојатна рамнотежа помеѓу умот и телото – овие луѓе поседуваат исклучителен шарм и истовремено се ужасно паметни и информирани. Секогаш го привлекуваат вниманието врз себе. Воопшто, тие се од оние типови кои ќе ги видиш и велиш “Уауу”!

    ЖОЛТА: Весели и многу радосни луѓе. Способни се да полнат секој со позитивна енергија. Во исто време се многу самоуверени и интуитивни. Ретко им се случува да не успеат.

    ЗЕЛЕНА: Совршен баланс помеѓу духовното и физичкото. Умеат да бидат и прагматични и позитивни. Овие луѓе се многу конзистентни во нивните акции. Несомнено се родени за лидери.

    СИНА: Неповторливи оптимисти! Тоа се оние личности кои не се знае од каде секогаш наоѓаат сили во себе, за да ги надминат тешкотиите и да продолжат понатаму без трауми и лоши спомени.

    ИНДИГО: Поседуваат неверојатна желба и волја за живот. Понекогаш очајуваат, но успеваат да ја најдат смислата во себе, тие се подготвени на се за да го направат и невозможното.

    ВИОЛЕТОВА: Овие луѓе се карактеризираат со една необична смиреност и мудрост. Тие се долу на земјата и знаат што каква цена вреди. Не паѓаат на ризиците и неодговорно постапување, затоа и некои ги сметаат за здодевни. Но вистината е дека тие се страшно логични и сакаат успеси, додека другите уште си играат на примерок – грешка.

    РОЗОВА: Нека не ве мами бојата, дека тоа се романтичари, летање во облаци. Напротив! Личностите кои носат имиња со розова аура, поседуваат многу силна волја и дух. Проблемот кај нив е дека понекогаш имаат тенденција да бидат егоисти, но генерално се добродушни и внимателни.

    ЗЛАТНА: Од нив струии љубов, радост и разбирање. Склони се да се обидуваат да ги решат проблемите на сите околу нив, дури и ако тоа значи да ги заборават своите.
     

    Прикачени фајлови:

    • thumb.jpg
      thumb.jpg
      Големина на фајлот:
      27,4 KB
      Прегледи:
      1.383
    На Draginja и Elennaa им се допаѓа ова.
  2. Barca-Gril

    Barca-Gril Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    874
    Допаѓања:
    927
    Пол:
    Женски
    Интересно е,но неможам да потврдам дали е 100% точно...тие околу мене знаат дали сум доволно информирана итн.... :tmi: :rofl:
     
  3. Boleyn.7

    Boleyn.7 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2013
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    425
    Мене ми е индиго. :)


    ИНДИГО: Поседуваат неверојатна желба и волја за живот. Понекогаш очајуваат, но успеваат да ја најдат смислата во себе, тие се подготвени на се за да го направат и невозможното.
     
    На anabela525 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Blue97

    Blue97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    44
    ЗЕЛЕНА: Совршен баланс помеѓу духовното и физичкото. Умеат да бидат и прагматични и позитивни. Овие луѓе се многу конзистентни во нивните акции. Несомнено се родени за лидери. :)
     
  5. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    Црвеноооо :l: So true :inlove:
     
  6. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    ЦРВЕНА: Многу нежни и добронамерни личности, подготвени на се за своите блиски. Овие луѓе не се способни ни мува да повредат,бидејќи поседуваат огромно срце. Несомнено тие се и најверните пријатели и секој што ги познава знае за тоа. :nod: :up:
     
  7. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    ЦРВЕНА - Да, но се додека не увидат дека тоа некој го злоупотребува... ;)
     
  8. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    ИНДИГО: Поседуваат неверојатна желба и волја за живот. Понекогаш очајуваат, но успеваат да ја најдат смислата во себе, тие се подготвени на се за да го направат и невозможното.

    Not really :?:
     
    На anabela525 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    ПОРТОКАЛОВА: Неверојатна рамнотежа помеѓу умот и телото – овие луѓе поседуваат исклучителен шарм и истовремено се ужасно паметни и информирани. Секогаш го привлекуваат вниманието врз себе. Воопшто, тие се од оние типови кои ќе ги видиш и велиш “Уауу”!

    Точно. :)
     
  10. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    ЖОЛТА: Весели и многу радосни луѓе. Способни се да полнат секој со позитивна енергија. Во исто време се многу самоуверени и интуитивни. Ретко им се случува да не успеат.

    Ми испадна жолта и доста е точно.
     
  11. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.514
    Допаѓања:
    2.158
    ЦРВЕНА
    Се поклопува со мојот карактер :)
     
  12. levely

    levely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    914
    Допаѓања:
    902
    ЖОЛТА: Весели и многу радосни луѓе. Способни се да полнат секој со позитивна енергија. Во исто време се многу самоуверени и интуитивни. Ретко им се случува да не успеат.

    :rock: :rock: :rock: Точно ми е точнооо
     
  13. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.476
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    ИНДИГО: Поседуваат неверојатна желба и волја за живот. Понекогаш очајуваат, но успеваат да ја најдат смислата во себе, тие се подготвени на се за да го направат и невозможното.
    За ова последното незнам баш :)
     
  14. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Сина :)

    Преточно !!
     
  15. mil4ence

    mil4ence Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    173
    РОЗОВА: Нека не ве мами бојата, дека тоа се романтичари, летање во облаци. Напротив! Личностите кои носат имиња со розова аура, поседуваат многу силна волја и дух. Проблемот кај нив е дека понекогаш имаат тенденција да бидат егоисти, но генерално се добродушни и внимателни.
    Вистина... И, да понекогаш сум егоистка кон луѓето... :D
    Не, озбилно, понекогаш се мразам себе и луѓето... :| Или сум многу депресивна или опседната со животните...
    И, да несакам премногу романтика... Се чувствувам како во некоја серија или филм. :D
     
  16. Kaley

    Kaley Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    1.265
    Допаѓања:
    3.023
    Пол:
    Женски
    Мене ми испадна златна :D .. па и точно е :nod:
     
  17. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
    ЗЕЛЕНА: Совршен баланс помеѓу духовното и физичкото. Умеат да бидат и прагматични и позитивни. Овие луѓе се многу конзистентни во нивните акции. Несомнено се родени за лидери. точно :D
     
  18. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    8)
     
  19. sweet-star

    sweet-star Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    1.524
    Допаѓања:
    1.738
    Пол:
    Женски
    Па,да,точно е :)
     
  20. mihaela55555

    mihaela55555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    216
    Допаѓања:
    121
    ЗЕЛЕНА: Совршен баланс помеѓу духовното и физичкото. Умеат да бидат и прагматични и позитивни. Овие луѓе се многу конзистентни во нивните акции. Несомнено се родени за лидери.

    па па па.... 8)