1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква боја е твоето име и што таа открива за тебе

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од April87, 6 септември 2013.

 1. April87

  April87 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  543
  Допаѓања:
  446
  Пол:
  Женски
  Знаете ли дека секое име поседува своја нумеролошка вибрација, која ја дефинира бојата на аурата? Според тоа на која боја одговара вашето име, зависат и ваште карактерни одлики. :)

  За да ја одредите бојата на името и аурата потребно е само да направите едноставна калкулација. Соберете ги броевите на одделните букви, следејќи ја табелата и потоа редуцирајте го резултатот до едноцифрена бројка.

  ЦРВЕНА 1 * А Ж С
  ПОРТОКАЛОВА 2 * Б К Т
  ЖОЛТА 3 * Л У Ц
  ЗЕЛЕНА 4 * Д М В
  СИНА 5 * Е Н Ќ Џ
  ИНДИГО 6 * О Ф Ш
  ВИОЛЕТОВА 7 * Г Ј П Љ
  РОЗОВА 8 * З Х Ѓ Њ
  ЗЛАТНА 9 * И Р Ч S

  Пример: Наташа 5+1+2+1+6+1=16, 1+6=7 Виолетова

  ЦРВЕНА: Многу нежни и добронамерни личности, подготвени на се за своите блиски. Овие луѓе не се способни ни мува да повредат,бидејќи поседуваат огромно срце. Несомнено тие се и најверните пријатели и секој што ги познава знае за тоа.

  ПОРТОКАЛОВА: Неверојатна рамнотежа помеѓу умот и телото – овие луѓе поседуваат исклучителен шарм и истовремено се ужасно паметни и информирани. Секогаш го привлекуваат вниманието врз себе. Воопшто, тие се од оние типови кои ќе ги видиш и велиш “Уауу”!

  ЖОЛТА: Весели и многу радосни луѓе. Способни се да полнат секој со позитивна енергија. Во исто време се многу самоуверени и интуитивни. Ретко им се случува да не успеат.

  ЗЕЛЕНА: Совршен баланс помеѓу духовното и физичкото. Умеат да бидат и прагматични и позитивни. Овие луѓе се многу конзистентни во нивните акции. Несомнено се родени за лидери.

  СИНА: Неповторливи оптимисти! Тоа се оние личности кои не се знае од каде секогаш наоѓаат сили во себе, за да ги надминат тешкотиите и да продолжат понатаму без трауми и лоши спомени.

  ИНДИГО: Поседуваат неверојатна желба и волја за живот. Понекогаш очајуваат, но успеваат да ја најдат смислата во себе, тие се подготвени на се за да го направат и невозможното.

  ВИОЛЕТОВА: Овие луѓе се карактеризираат со една необична смиреност и мудрост. Тие се долу на земјата и знаат што каква цена вреди. Не паѓаат на ризиците и неодговорно постапување, затоа и некои ги сметаат за здодевни. Но вистината е дека тие се страшно логични и сакаат успеси, додека другите уште си играат на примерок – грешка.

  РОЗОВА: Нека не ве мами бојата, дека тоа се романтичари, летање во облаци. Напротив! Личностите кои носат имиња со розова аура, поседуваат многу силна волја и дух. Проблемот кај нив е дека понекогаш имаат тенденција да бидат егоисти, но генерално се добродушни и внимателни.

  ЗЛАТНА: Од нив струии љубов, радост и разбирање. Склони се да се обидуваат да ги решат проблемите на сите околу нив, дури и ако тоа значи да ги заборават своите.
   

  Прикачени фајлови:

  • thumb.jpg
   thumb.jpg
   Големина на фајлот:
   27,4 KB
   Прегледи:
   1.383
  На Draginja и Elennaa им се допаѓа ова.
 2. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  874
  Допаѓања:
  927
  Пол:
  Женски
  Интересно е,но неможам да потврдам дали е 100% точно...тие околу мене знаат дали сум доволно информирана итн.... :tmi: :rofl:
   
 3. Boleyn.7

  Boleyn.7 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  425
  Мене ми е индиго. :)


  ИНДИГО: Поседуваат неверојатна желба и волја за живот. Понекогаш очајуваат, но успеваат да ја најдат смислата во себе, тие се подготвени на се за да го направат и невозможното.
   
  На anabela525 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Blue97

  Blue97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2013
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  44
  ЗЕЛЕНА: Совршен баланс помеѓу духовното и физичкото. Умеат да бидат и прагматични и позитивни. Овие луѓе се многу конзистентни во нивните акции. Несомнено се родени за лидери. :)
   
 5. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.711
  Пол:
  Женски
  Црвеноооо :l: So true :inlove:
   
 6. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.117
  Допаѓања:
  34.089
  Пол:
  Женски
  ЦРВЕНА: Многу нежни и добронамерни личности, подготвени на се за своите блиски. Овие луѓе не се способни ни мува да повредат,бидејќи поседуваат огромно срце. Несомнено тие се и најверните пријатели и секој што ги познава знае за тоа. :nod: :up:
   
 7. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780
  ЦРВЕНА - Да, но се додека не увидат дека тоа некој го злоупотребува... ;)
   
 8. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.339
  Допаѓања:
  8.463
  ИНДИГО: Поседуваат неверојатна желба и волја за живот. Понекогаш очајуваат, но успеваат да ја најдат смислата во себе, тие се подготвени на се за да го направат и невозможното.

  Not really :?:
   
  На anabela525 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  574
  ПОРТОКАЛОВА: Неверојатна рамнотежа помеѓу умот и телото – овие луѓе поседуваат исклучителен шарм и истовремено се ужасно паметни и информирани. Секогаш го привлекуваат вниманието врз себе. Воопшто, тие се од оние типови кои ќе ги видиш и велиш “Уауу”!

  Точно. :)
   
 10. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  ЖОЛТА: Весели и многу радосни луѓе. Способни се да полнат секој со позитивна енергија. Во исто време се многу самоуверени и интуитивни. Ретко им се случува да не успеат.

  Ми испадна жолта и доста е точно.
   
 11. Isabel

  Isabel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  1.225
  ЦРВЕНА
  Се поклопува со мојот карактер :)
   
 12. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  902
  ЖОЛТА: Весели и многу радосни луѓе. Способни се да полнат секој со позитивна енергија. Во исто време се многу самоуверени и интуитивни. Ретко им се случува да не успеат.

  :rock: :rock: :rock: Точно ми е точнооо
   
 13. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  7.893
  Допаѓања:
  37.400
  Пол:
  Женски
  ИНДИГО: Поседуваат неверојатна желба и волја за живот. Понекогаш очајуваат, но успеваат да ја најдат смислата во себе, тие се подготвени на се за да го направат и невозможното.
  За ова последното незнам баш :)
   
 14. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.357
  Пол:
  Женски
  Сина :)

  Преточно !!
   
 15. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  РОЗОВА: Нека не ве мами бојата, дека тоа се романтичари, летање во облаци. Напротив! Личностите кои носат имиња со розова аура, поседуваат многу силна волја и дух. Проблемот кај нив е дека понекогаш имаат тенденција да бидат егоисти, но генерално се добродушни и внимателни.
  Вистина... И, да понекогаш сум егоистка кон луѓето... :D
  Не, озбилно, понекогаш се мразам себе и луѓето... :| Или сум многу депресивна или опседната со животните...
  И, да несакам премногу романтика... Се чувствувам како во некоја серија или филм. :D
   
 16. Kaley

  Kaley Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  2.944
  Пол:
  Женски
  Мене ми испадна златна :D .. па и точно е :nod:
   
 17. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  ЗЕЛЕНА: Совршен баланс помеѓу духовното и физичкото. Умеат да бидат и прагматични и позитивни. Овие луѓе се многу конзистентни во нивните акции. Несомнено се родени за лидери. точно :D
   
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.007
  Пол:
  Женски
  8)
   
 19. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.736
  Пол:
  Женски
  Па,да,точно е :)
   
 20. mihaela55555

  mihaela55555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  120
  ЗЕЛЕНА: Совршен баланс помеѓу духовното и физичкото. Умеат да бидат и прагматични и позитивни. Овие луѓе се многу конзистентни во нивните акции. Несомнено се родени за лидери.

  па па па.... 8)