1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква боја е фустанот?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Lella, 27 февруари 2015.

 1. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.980
  Допаѓања:
  27.233
  Пол:
  Женски
  Поздрав до сите што гледаат дека фустанов е син со црно. :D

  [​IMG]
   
  На Madam-A, Valerin, cinderella93 и 12 други им се допаѓа ова.
 2. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.234
  Пол:
  Женски
  Уште не сфатив што е поентата. За мене е бел со златно:^)
   
  На Saricko, Orthophill, ShawtyGIRL и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.406
  Пол:
  Женски
  Што е работава бе, па прееска беше бел со златен?
  Ај ем лост:?:
   
  На ShawtyGIRL, Grungie, mackica1 и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.869
  Пол:
  Женски
  @Lella Please explain? :D
  Баш го видов прееска,се умев дали да те прашам :D
   
  На anina му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.980
  Допаѓања:
  27.233
  Пол:
  Женски
  Тоа е. Некои го гледаат како бел со златно, некои син со црно. Трето нема. :D
  Мене стварно не ми е јасно како можете бел со златно да гледате. :?:
  Има некој постручен да објасни?

  Инаку, ако мислите дека гледате различни слики, не е тоа. Прееска сестра ми и јас во иста гледавме и таа вика бел со златно, а јас обратно.
  Си има некаква врска со мозокот веројатно... или шо знам. :|
   
  На marija1907, zalosna, koritsaki и 2 други им се допаѓа ова.
 6. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.234
  Пол:
  Женски
  За мене е бел. Туку постручниот нека објасни каде во овие светли бои изникна црно?
   
 7. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.406
  Пол:
  Женски
  Кога го постираше ми беше златно бел, сега ми е црно-син....

  Полудувам(facepalm):drunk:
   
  На maravillosa, zalosna, Umbrella22 и 5 други им се допаѓа ова.
 8. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.980
  Допаѓања:
  27.233
  Пол:
  Женски
  Анинке, тантелата е црна. Ваљда не ме лажат очиве. :D
  Светот се подели на златно-бел и црно-син. :rofl:
   
  На anina му/ѝ се допаѓа ова.
 9. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.234
  Пол:
  Женски
  Која иронија... Тантелата ја гледам златна. Дури и бело гледам под неа. Од фустанот. 100 пати повторив ама морам. И зјапам во сликава за секој случај да не видам друго, ама не. Нема друго
   
  На Orthophill, makedonkamak и Lella им се допаѓа ова.
 10. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.406
  Пол:
  Женски
  Истата слика е, ја видов сабајле на инстаграм беше златно бела, анина ја постираше во темата за 40години...па сега Лела тука, и беше бел со златна чипка.
  Сега после некое време истото го гледам како син со црна чипка.

  ??????
  Има некоја финта
   
  На anina му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Salome

  Salome Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  10.196
  Пол:
  Женски
  Вака:кога ќе погледнеш од прва изгледа бел со златно, поточно ако му удриш само еден блиц поглед ама ако се загледаш во него повеќе време видот почнува да ти се заматува и тантелата оди накај црно, а белото станува светло плаво.Мислам дека оти е со линии го манипулира мозокот.Оптичка варка.
  Моја теорија.:D
   
  На crazylady, anina и Hipster им се допаѓа ова.
 12. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.234
  Пол:
  Женски
  Не бев јас туку Жалосна. Ама не сфатив дека сите гледале различно
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.980
  Допаѓања:
  27.233
  Пол:
  Женски
  Нема финта, не знам дали сте ја прочитале статијата на фемина. Мајката на една невеста на некоја свадба го сликала фустанот и го пратила на ќерката, а ќерката го покажала да мажот што ќе и’ е, и почнале да спорат. Покажале и на пријателите и не се согласувале. Потоа пејачката во бендот на свадбата мислам ја ставила сликата на Тумблр и тогаш стана популарна. Не знам зошто различно ја гледаме, стварно не знам. :?:

  Едит: За оптичка варка не е, јас на почеток бело со златно гледав, и тоа не само на прв поглед, ама потоа ми се пренасочи на сино-црн и оттогш не сум го видела во златна варијантa. :D

  Едит 2: Зарем и на малите сликички каде што ме цитиравте го гледате златно со бело? Ауу, стварно чудно. :D
   
  На anina и Hipster им се допаѓа ова.
 14. Salome

  Salome Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  10.196
  Пол:
  Женски
  Јас го видов златно со бело, па се загледав во него повеќе време и се прикажа свело плаво со црна тантела ама па го гледам златно со бело.Не знам што е работата.Вааљда е нешто потсвесно.Ако се убедиме дека го гледаме црн со плаво и после не можеме да го гледаме поинаку.
   
  На crazylady и Lella им се допаѓа ова.
 15. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.406
  Пол:
  Женски
 16. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  23.228
  Допаѓања:
  152.436
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека некој си поигрува со народов.
  Фотошоп е.
   
 17. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.980
  Допаѓања:
  27.233
  Пол:
  Женски
  Дали јас не го разбрав баш ова, или зависи од тоа дали мозокот ќе претпостави дека на сликата е ден или ноќ?
  Пробувам да замислам со ден и со ноќ, ама факинг црно-син, бе. :D
   
 18. vinozito1

  vinozito1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2013
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  3.415
  [​IMG]
  Oвде ми се гледа бел со златно ама до златото е ми се чини.:D
   
  На Kristina... и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 19. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.158
  Допаѓања:
  922
  Пол:
  Женски
  Јас сега ја видов темата.:)Отпрвин ми се виде дека тантелата е кафеава,а потоа видов дека е врна.Се согласувам дека фустанот е син со црно.И кога првпат ја видов сликата малку ме болеа очите затоа што сликата е создадена за да создаде опшичка илузија.Како и да е,сликата може добро да го зафркне некој,нема шега со неа!:P;)8)
   
 20. vinozito1

  vinozito1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2013
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  3.415
  [​IMG]

  Овде е темно син со црно.
  Зависи мислам од големината на сликата од блицот а и од кој агол ја гледаме сликата .