Каква боја на очи ќе има вашето дете?

Дискусија во 'Бременост' започната од Snow-Queen, 15 јануари 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.954
  Пол:
  Женски
  Нешто доста интересно, пресметајте колкава е можноста, вашите деца да имаат сини, зелени или кафеави очи....
  Мене ми испадна:
  плави 5.5%
  зелени 11.1%
  кафеави 83.3%
   
  На n0704983 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  633
  мене ми испадна кафеави со најголем процент
   
 3. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.446
  Допаѓања:
  57.493
  Мене ми испадна:
  Кафени: 50%
  Сини: 35%
  Зелени: 15%

  Двете деца ми се со сини очи :)
   
 4. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.580
  Допаѓања:
  73.330
  Пол:
  Женски
  Мене ми испадна:
  Кафени: 83%
  Сини: 8%
  Зелени: 8.6%

  керка ми има сини очи :)
   
 5. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.065
  Допаѓања:
  8.074
  Пол:
  Женски
  Еве го моето:
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.png
   1.png
   Големина на фајлот:
   31,1 KB
   Прегледи:
   1.379
 6. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.428
  Допаѓања:
  2.206
  Не се ни сомневав бре .... 100% сини 8) :D
   
 7. sabatini

  sabatini Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2011
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  428
  Пол:
  Женски
  50 % плави 50% зелени :) или моите ке се или на сопругот :D
   
 8. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.176
  Допаѓања:
  20.982
  Хаха, еве се можностите:

  сина боја на очи-10%
  зелена боја на очи-23.3%
  кафена боја на очи-66,6%

  Уште еден доказ дека нaшиот (фамилијарен) ген е далеку послаб, со оглед на тоа што во моето најблиско семејство нема апсолутно никој со кафени очи. :|
   
 9. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Blue-2.8%
  Green-10.8%
  Brown-86.3% :)
   
 10. meandyou

  meandyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  193
  Занимливо, децата никогаш ја немаат бојата на очите на нивните родители..кај нас двете баби мои имаат плави, братот на баба ми плави, на мајка ми прва братучетка плави, на татко ми сестра му има и таа плави.. мајка ми сепак има кафеави а татко ми зелени :D сестра ми исто кафеави, фала богу јас имам плави :lol:

  Сум разговарала со стучно лице за тоа каква боја на очи можат да имаат моите деца.

  Ако вие имате бел тен и плави очи а маж ви има кафеави очи и црн тен и доколку никој од неговото семејство и најблиски нема со плав тен и плави очи тогаш теоретски шанси нема децата да имаат плави очи бидејќи црната боја секогаш ја победувала на белата.

  АКО пак има некој од неговите блиски слични на вас, тогаш имало шанси да излезе плаво дете :)
   
 11. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.705
  Пол:
  Женски
  Brown 50 %
  Blue 37,5 %
  Green 12,5 %

  Што значи здравје Боже бебуш најверојатно ќе има кафеави очиња хехе :)
  Ма какви сака нека има битно да биде здраво и живо. :angel:
   
 12. danielka0507

  danielka0507 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2011
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  304
  Пол:
  Женски
  кафејави 86,3%
  зелени 10,8%
  плави 2%
  дефинитивно кафени, само татко ми од сите нас има зелени, а многу би сакала да има зелени очи и црна коса.. :)
   
 13. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.534
  Пол:
  Женски
  зелени:87,5%
  кафеави:0%
  плави:12,5%
   
  На danielka0507 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. snegulkata

  snegulkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.659
  Допаѓања:
  24.424
  Плави 9,1%
  зелени 40,8%
  кафеави 50,0%
   
 15. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Кај мене испадна најголем процент за кафени, а од секогаш сум посакувала детенце со плава коса и плави очиња, ама нема од каде таков ген. :D
   
 16. auroraa

  auroraa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2013
  Пораки:
  385
  Допаѓања:
  838
  Brown 86.3%
  Green 10.8%
  Blue 2.8%
  Бебушка кафени ќе има :)
   
 17. Kaley

  Kaley Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  2.865
  Пол:
  Женски
  Еве кои можности испаднаа :lol: :lol:
  плави 10%, зелени 23.3% и кафеави 66.6 %
   
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.132
  Пол:
  Женски
  На мене ми излезе дека син ми ќе има кафеави очи, а има плави очи. Исто како моите.
   
 19. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.705
  Пол:
  Женски
  Моево кафеави како мама, а може да изненади накај зеленкасти како татко му. :clap:
   

  Прикачени фајлови:

  • Слика00.jpg
   Слика00.jpg
   Големина на фајлот:
   35,7 KB
   Прегледи:
   130
 20. BellaS

  BellaS Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2012
  Пораки:
  952
  Допаѓања:
  882
  Пол:
  Женски
  Хахаха интересно испадна :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • xdss.png
   xdss.png
   Големина на фајлот:
   33 KB
   Прегледи:
   87