1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква е атмосферата во вашиот дом?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од AliceVanNacht, 29 мај 2011.

  1. Peperutce1115

    Peperutce1115 Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    2.488
    Допаѓања:
    22.683
    Прекрасна атмосфера. Ова дефинитивно ми е најубавиот период од цела година. Уживам, па и снегот уште повеќе ја дополнува зимската идила.

    П.С се надевам дека ќе ме израдува паричката, не ми се паднала од кога ми ја местеа како мала. Надежта последна умира (fingers)
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
  2. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Весела и романтична.
    Маж ми свири на клавир, а јас и децата играме, се скокоткаме, се забавуваме.
    Денеска правам пауза од учење и ич не се каам за тоа.
     
    На Milobebence, NarCis@, toogood и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Се пеат песни цел ден.
    Стриптизети ни дојдоа (случајно).
    Вештери.
    Коледари.
    Гатачи.

    Има уште неколку часа до крајот на денот, па во очекување сум на гигантска бубашваба со коледарска торба. Не би ме изненадило.
     
  4. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.751
    Допаѓања:
    72.664
    Пол:
    Женски
    Малку повеќе глава ме боли од 300 мисли, ама битно сме сите на купче. Сама си испеков погача со паричка, ептен убаво ми излезе, па посакувам на синко да му се падне паричето.. него највеќе му треба оваа година :l: Сите заедно ручавме, сите заедно ке вечераме, убаво е. Се радуваме и на снегот, ептен почна да врне.. си го сакаме и едвај го чекаме, не прерадува.. синко не се трга од прозорот, бара уште сега да излезе надвор, нека наврне убаво и утре во двор да направиме еден снешко и на улица со санката да се порадуваме :inlove:
     
    На Melinda85, mal.ecka, galapce и 2 други им се допаѓа ова.
  5. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Atmosfera kako I sekoja Nedela :inlove: so isklucok sto denes ne otidovme vo planina.

    Mm mi predlozi da napravime za jadenje samo toa sto moze da izedeme Denes :lol:
    Jas napraviv lebce I posna sarma so praz, Barbasime isturi od konzerva italjanski grav koj e fenomenalen I napravi serbet za turski gotov kadaif.
    Suvo ovosje staviv na masice vo dnevna I eve sega ke go sobiram, nikoi nisto ne pipnal.
    Vazno 3 kafinja se naleav :rofl:.

    Piacka zaboravivme da stavime na masa zosto sportuvame, ne pieme :$
    Granki ne kinam od drva zosto smetam deka e krajno nehumano za sumata, a baska ako me fati nekoj, a sigurno ke me fati, ke si platam danok I plus ke mi stavat crvena tacka na dosje :!:

    Svariv kazan govetska domasna supa koja ke pocne da ja jademe utre.

    Utre e nov den I ke zgotvam kompir pire so rolat od svinsko kare polnet so pecurki I kaskaval I rolan vo slanina.
    I toa ke bide mallku kolku samo za utre. (fingers)

    Utresna vecera e zakazana vo 8.
    Kasno ama drugo nema, mora da se raboti (facepalm)
     
    На Herrera и baba Rada им се допаѓа ова.
  6. The_boy

    The_boy Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2019
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    412
    Пол:
    Машки
    Лудило е кај мене
     
  7. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.692
    Пол:
    Женски