1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква е атмосферата во вашиот дом?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од AliceVanNacht, 29 мај 2011.

  1. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Исто лудило - брат ми се дере, игра со баба ми фудбал :!: :rofl: , мајка ми вришти татко ми уво го боли за се, баба ми 2-ра си гледа серии, тетка ми трча лево десно . Зоолошка градина :rofl:
     
  2. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски
    Полна куќа гости, тие што не дошле вчера за именден идат вечерва :rofl:
     
  3. homealone

    homealone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    1.286
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    вистинско лудило кој што сака си прави татко ми мења едно сестра ми друго мајак ми се дере и вика по нив а јас на компјутер и не се замарам
     
  4. Bubbi

    Bubbi Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    563
    Секогаш ми е убаво дома.
    Нормално дека некогаш е галама од кавги, а некогаш галама од смеење.
    Ние сме една од оние ретки фамилии што сеуште се чекаат сите заедно да ручаат. Обавезно чекаме сите да се приберат од работа или од надвор и заедно да ручаме. Барем за еден оброк да сме заедно.
    Кога ќе подразмислам, јас како најмала дома многу често ја правам галамата, или ќе подбуцнам за кавга, онака мала расправија, или ќе ги засмеам моите со некоја глупост :D

    Моментално, атмосферата е многу топла. Моите си се топлат и си гледаат серии заедно, уз кафенцето што јас им го сварив. Брат ми и девојка му си седат кај него во соба, а јас си ја спремам својата роденденска торта..мммм...цела куќа мириса убаво :)
     
    На Frosin4e и candise20 им се допаѓа ова.
  5. CoCoGiiiRL

    CoCoGiiiRL Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    701
    Допаѓања:
    3.193
    Пол:
    Женски
    Како што рече Bubbi исто и кај мене дома така е :D

    Моментално е многу мирно сестра ми во својата соба таткоми си гледа фудбал мајка ми нешто работи и така хаха :D
     
  6. Borjana

    Borjana Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    9
    Моментално е ок. смирена ситуација
     
  7. Anet4e

    Anet4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    26
    Моментално,како и секогаш хармонијата е на завидно ниво затоа и си уживам и се гордеам со моето семејство :) Еве прецизно денес,мајка ми започна со неделната чистка,па да допијам уште една голтка од кафево и јас ќе и се приклучам :) Татко ми отиде на пазар,со список подготвен од мајка ми,а брат ми си учи во својата соба.Секогаш секој си ја врши својата работа и при тоа не пречи никому.Ни доаѓаат гости(не секој ден,но сепак куќата ни е богата со луѓе) кои секогаш се пречекани со насмевка и пријатен разговор и задоволни од приемот доаѓаат повторно.Си ја сакам мојата фамилија и гледајќи пример од моите и јас сакам истата хармонија да владее и во моето семејство здравје еден ден кога ќе го имам ;)
     
  8. Keep..Smiling

    Keep..Smiling Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    12
    топло,хармонично,весело,совршено,прекрасно...беше некогаш..кога бев само дете,кога не го познавав искривениот свет на возрасните,кога бев безгрижна и расеана..да,ми недостигаат подршката и мотивацијата од родителите,ми недостига играта со брат ми и сестра ми,подароците под елката,годишните одмори и играњето на нинтендо и карти..ми недостига мајка ми да викне по нас дека ручекот е готов и масата е поставена..ми недостигаат пофалбите од татко ми,ми недостигаат караниците за далечинското и јадењето еден куп слатки пред вечера..ми недостигаат ситници кој ми го разубавуваа животот..сега сите сме поделени..ретки се заедничките моменти,а толку патам по нив..не е ништо како порано..ја нема дружбата,ја нема блискоста..не сме веќе деца,сега сите си имаат свој живот,а мајка ми и татко ми само расправии..ехх кога би можело само за момент да биде како порано,да не е толку празно и без емоции
     
  9. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Богами воа се дешава еднаш у годината. Сестриве не се караат, па дури и мува се слуша. :D
     
  10. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Владее променливо расположение.
    Често напнато.Тоа е кога сме сами.Секој се изолира во сопствен простор и забрането е вознемирување во текот на денот.Приватноста е битна, на пример јас си имам сопствен тоалет.Се караат често, се караат често и без причина.Има периоди кога никој со никого не зборува, не оти се скарани ами оти таков им е денот.Три жени куќа вришти ПМС :^)
    Еднаш неделно ручавме заедно,ама веќе ни тоа не е традиција која се почитува.
    Кога имаме гости сите се љубезни и насмеани.Често ми доаѓаат другарки на гости, па и со спиење.Станот е дуплекс и има доволно простор за сите.
     
    На pamelche му/ѝ се допаѓа ова.
  11. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
    Моментално смирена.Maма и тато пијат кафе,јас си седам на компјутер :D
     
  12. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    тивка и хармонична, исполнета со слога и љубов .
     
  13. sweat2

    sweat2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Женски
    Cмирена,си седеме со мамичка двете :*
     
  14. molikaMk

    molikaMk Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    2.380
    Мама спие, јас и брат ми на компјутер, ете денес е тивко некако
     
  15. girl.9

    girl.9 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2012
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    478
    мирно сите пред ТВ ај јас и на компјутер и телевизорот го слушам хахаххах :D :D :D :D :D :D :D
     
  16. rosebush

    rosebush Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2012
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    886
    Мошне тивка,исполнета со љубов,светлина и хармонија. :)
     
  17. Caliopea

    Caliopea Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2012
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    61
    Тивка, некако мирно е се, дури и не сум навиката на ваква , необично ми е :?: :)
     
    На rosebush му/ѝ се допаѓа ова.
  18. CoCoGiiiRL

    CoCoGiiiRL Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    701
    Допаѓања:
    3.193
    Пол:
    Женски
    Мирно сите болнии |-)
     
  19. SuNsHiNe989

    SuNsHiNe989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    201
    Кога сум сама со синот мирна , тивка , хармонична штом влезе сопругот како пожар да има се понашаме ос толку што го збеснува детето дури дозволува на глава да му се качи :D
     
  20. Greeen

    Greeen Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    568
    Не е баш како што посакувам,ама битно сите сме на куп.Ќе биде подобро :)