1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква жена си според денот во кој си родена?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Snow-Queen, 23 февруари 2013.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Знаете ли дека женскиот карактер зависи од денот во кој е родена? Така барем тврдат астролозите! Затоа девојки извадете ги календарите и проверете!

  Понеделник

  Потомките на Ева родени во понеделник се многу чувствителни и романтични по природа. Освен тоа имаат многу силно развиено шесто сетило, што не им дава да прават погрешни проценки често. Проблемот е во тоа што воопшто не им се допаѓа да бидат сами. Затоа и се склони да влегуваат во безсмислени врски и покрај тоа што го претчувствуваат лошиот крај.

  Вторник

  Жените родени на овој ден грабаат од животот со полни раце. И дефинитивно знаат како да го направат тоа. Во љубовта секогаш се даваат максимално. За нив идеалната врска е бурна и со многу страст, но штом почувствуваат мал застој, тие бегаат. Мразат монотонија и досада. Тежнеат да бидат независни и не дозволуваат никој да го смени тоа.

  Среда

  Овие дами се привлечени од удобното, стабилното и комфортот. Во својот живот имаат барем по една долга врска, а ако поради некоја причина таа врска веќе не постои, после тоа долго време остануваат сами. Тие на сакаат да играат на ситно. Секогаш размислуваат неколку пати пред да се одлучат или делуваат. Нивна најдобра особина е тоа што се постојани и стабилни.

  Четврток

  Нетрпеливост – тоа е зборот што ги опишува најдобро девојките родени во четврток. Тие сакаат штом нешто посакаат, веднаш и да го добијат, без ни малку да чекаат. Се одликуваат со многу бурен карактер и непокорност. Кога нешто не им се допаѓа, не очекувајте од нив да направат компромис. Побрзо би избрале да се свртат и заминат, отколку да си го губат времето.

  Петок

  Овие дами се апсолутни романтичарки. Тие би избрале да го поминат викендот во домашна атмосфера со филмови и вино, наместо на журка, алкохол и мажи. Ја ценат убавината и вложуваат многу грижи за својот надворешен изглед. Но дури и кога се облечени во трењерки, тие се вистински магнет за спротивниот пол.

  Сабота

  Жените родени во сабота се исклучително таинствени и мистериозни по природа. Ретко ги покажуваат своите емоции и речиси невозможно е да продреш во нивните мисли. Тоа ги прави и неверојатно добри манипулатори. Дефинитивно знаат како да го добијат и најнедостапниот маж. Често се служат со итрини за да успеат во животот. А нивниот ум…О, тој е остар како скалпел!

  Недела

  Страсни и емоционални дами кои секогаш го следат гласот на срцето. Тие се непредвидливи и најчесто фатални. Од такви девојки треба да се очекува неочекуваното. Во љубовта не прават никакви компромиси, но истовремено се посветени и сериозни. Само една специјана врста мажи би можеле да укротат една ваква жена.
   
  На fificaaa, Sarasweet и tessie им се допаѓа ова.
 2. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  854
  Понеделник

  Потомките на Ева родени во понеделник се многу чувствителни и романтични по природа. Освен тоа имаат многу силно развиено шесто сетило, што не им дава да прават погрешни проценки често. Проблемот е во тоа што воопшто не им се допаѓа да бидат сами. Затоа и се склони да влегуваат во безсмислени врски и покрај тоа што го претчувствуваат лошиот крај.

  :nod: :nod: :up:
   
  На kristina14 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Emcee

  Emcee Активен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  6
  браво се ми погодиле петок е дефинитивно ден на романтичарки домакинќи и дами во тренерки сооl :D :lol: :clap:
   
 4. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  вторник и точно е се :D
   
 5. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  Среда

  Овие дами се привлечени од удобното, стабилното и комфортот. Во својот живот имаат барем по една долга врска, а ако поради некоја причина таа врска веќе не постои, после тоа долго време остануваат сами. Тие на сакаат да играат на ситно. Секогаш размислуваат неколку пати пред да се одлучат или делуваат. Нивна најдобра особина е тоа што се постојани и стабилни.

  па до негде е точно :rofl:
   
 6. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Сабота

  Жените родени во сабота се исклучително таинствени и мистериозни по природа. Ретко ги покажуваат своите емоции и речиси невозможно е да продреш во нивните мисли. Тоа ги прави и неверојатно добри манипулатори. Дефинитивно знаат како да го добијат и најнедостапниот маж. Често се служат со итрини за да успеат во животот. А нивниот ум…О, тој е остар како скалпел!
  :* БАШ така е :!:
   
  На AnaKlarc му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Среда

  Овие дами се привлечени од удобното, стабилното и комфортот. Во својот живот имаат барем по една долга врска, а ако поради некоја причина таа врска веќе не постои, после тоа долго време остануваат сами. Тие на сакаат да играат на ситно. Секогаш размислуваат неколку пати пред да се одлучат или делуваат. Нивна најдобра особина е тоа што се постојани и стабилни.

  не сум баш сигурна во ова :P
   
 8. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.187
  Пол:
  Женски
  Утнато кај мене....
  Петок- апсолутна неромантичарка сум! И ништо од останатото не се поклопува, а пошто сум три дена после термин, може најдобро да си гледам за вторник, тоа се поклопува :D
   
 9. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.468
  Допаѓања:
  8.036
  Пол:
  Женски
  родена сум во понеделник-се ми е погодено
   
 10. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  Жените родени во сабота се исклучително таинствени и мистериозни по природа. Ретко ги покажуваат своите емоции и речиси невозможно е да продреш во нивните мисли. Тоа ги прави и неверојатно добри манипулатори. Дефинитивно знаат како да го добијат и најнедостапниот маж. Често се служат со итрини за да успеат во животот. А нивниот ум…О, тој е остар како скалпел! :lol: :lol: :lol:
   
 11. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
  Понеделник

  Потомките на Ева родени во понеделник се многу чувствителни и романтични по природа. Освен тоа имаат многу силно развиено шесто сетило, што не им дава да прават погрешни проценки често. Проблемот е во тоа што воопшто не им се допаѓа да бидат сами. Затоа и се склони да влегуваат во безсмислени врски и покрај тоа што го претчувствуваат лошиот крај.
   
 12. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  Има вистина :)
   
 13. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  371
  Пол:
  Женски
  Среда
  Овие дами се привлечени од удобното, стабилното и комфортот. Во својот живот имаат барем по една долга врска, а ако поради некоја причина таа врска веќе не постои, после тоа долго време остануваат сами. Тие на сакаат да играат на ситно. Секогаш размислуваат неколку пати пред да се одлучат или делуваат. Нивна најдобра особина е тоа што се постојани и стабилни.
  Абе се е точно... ;)
   
 14. bumbi

  bumbi Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  И мене се ми е точно за сабота.
   
 15. Ethrnity

  Ethrnity Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  557
  Пол:
  Женски
  Понеделник...наведените карактеристики се точни..чувствителни,романтични и развиене интуиција... :clap:
   
 16. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Среда

  Овие дами се привлечени од удобното, стабилното и комфортот. Во својот живот имаат барем по една долга врска, а ако поради некоја причина таа врска веќе не постои, после тоа долго време остануваат сами. Тие на сакаат да играат на ситно. Секогаш размислуваат неколку пати пред да се одлучат или делуваат. Нивна најдобра особина е тоа што се постојани и стабилни.
   
 17. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.269
  Допаѓања:
  28.740
  Пол:
  Женски

  Така-така.. :?:
   
 18. swiftandbieber

  swiftandbieber Активен член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2013
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Понеделник

  Потомките на Ева родени во понеделник се многу чувствителни и романтични по природа. Освен тоа имаат многу силно развиено шесто сетило, што не им дава да прават погрешни проценки често. Проблемот е во тоа што воопшто не им се допаѓа да бидат сами. Затоа и се склони да влегуваат во безсмислени врски и покрај тоа што го претчувствуваат лошиот крај.

  (y) me pogodi:)
   
 19. butterfly6223

  butterfly6223 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2012
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  1.072
  Среда

  Овие дами се привлечени од удобното, стабилното и комфортот. Во својот живот имаат барем по една долга врска, а ако поради некоја причина таа врска веќе не постои, после тоа долго време остануваат сами. Тие на сакаат да играат на ситно. Секогаш размислуваат неколку пати пред да се одлучат или делуваат. Нивна најдобра особина е тоа што се постојани и стабилни.

  Се согласувам со напишаното. :D
   
 20. l-a-d-y-di

  l-a-d-y-di Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  441
  Пол:
  Женски
  јас сум во четврток и се е точно