1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква крема за лице користите?

Дискусија во 'Лице' започната од SpoiledBaby, 22 април 2010.

 1. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  302
  Форумџики кажете некој совет за крема за лице јас имам комбинирана кожа кога ја измијам со гел ми е многу суво лицето а кога не го измијам со гел - мрсно :^) имам пробано многу креми оние погустите ми го прават лицето да ми свети како сијалица ...
   
  На LUNA.girl и acvamarin им се допаѓа ова.
 2. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  13
  епа тогаш користи креми кои се полесни и немаат масна подлога... како на пример NIVEA VISAGE од зелената линија за мрсна кожа со заштитен фактор SPF 8 е супер... не е воопшто мрсна лесно се впива и дава свежина cool е! ;)
   
  На Doryana му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Јас ја користам од Докторс кремата на база на камилица за мрсна кожа.
   
  На stefu6ka и eleni23 им се допаѓа ова.
 4. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  немам некој проблем со лицето поточно со кожата и користам крема ама не често..од Нивеа хидратантна крема
   
 5. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Сега со мартовското и априлското сонце ја користам на Доктор’с кремата со каротен. Овај период најмногу ми одговара заради јакото сонце, инаку веднаш се вцрвувам на лице.Инаку стандардно користам од истата фирма со камилица или нивеа, кога како! Која ќе ми дојде при рака ја купувам. Некогаш и немам потреба од крем, па не ставам.
   
 6. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  Jas ja koristam GREEN LINE BASIC za nad 18 godini e kremava i lesna e hidratantna,za normalna i mesana koza a plus ima i gel za mienje na lice od istava kolekcija i toj e dobar
   
 7. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.323
  Допаѓања:
  5.838
  Бробај со Бекутан кремата можеби ќе ти помогне и пред се ќе ти мириса лицето ко на бебенце :D
   
  На tamarachikarica му/ѝ се допаѓа ова.
 8. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Јас имам мрсна кожа и ја користам Росал, ама не Росал класик, таа е за сува кожа, туку Росал софт или Росал хидрасофт.
   
 9. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Имам сува кожа, штом го измијам лицето со вода одма ми се суши .. ;(
  Користам Nivea
   
 10. orient

  orient Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  имам сува кожа користам VICHY и сум задоволна
   
 11. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Јас го користам лосионот на eycerine и сум многу задоволна, кожата на лицето ми е мека и мазна како бебешко газе :lol:
   
 12. magnolia

  magnolia Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  7
  Јас ја користам Dove intensive cream,и сум презадоволна од неа,не е мрсна,мириса прекрасно и на кожата и дава мекост и ја хидратира. Немам повеќе проблеми со нон-стоп мрсната Т зона.
   
  На Doryana му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Jas kremi vejke ne koristam, tuku go koristam maslinovoto maslo za cistenje na liceto, potoa so vrela krpa na liceto, se cisti, i go plaknam so ladna voda posle toa, i ne mi e potrebna vejke krema!!! Devojki, ako iskreno ne sakate da stavate kremi na vaseto lice, maslinovoto maslo e idealno resenie za vas! :D
   
  На oraiaeleni му/ѝ се допаѓа ова.
 14. lara.mk

  lara.mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  probaj LOREAL REVITALIFT malku e poskapa no e nezamenliva
  odgovara i na suva i na kombinirana koza
   
 15. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  199
  еуцерин од новите хидратантни, најдобро нешто што имам пробано до сега, вредат за парите :)
   
  На mislilo му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ElenaRbd

  ElenaRbd Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  142
  Zdravo devojki :) Bi sakala da prasam koj krem za lice dobro sluzi kako podloga za te4na pudra ? Inaku imam od mrsna do normalna koza na liceto..Blagodaram odnapred :*
   
 17. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  302
  а колку пари се од прилика тие креми?

  btw благодарам на советите девојки инаку и јас имам користено бекутам стварно убаво мирирса ама повеќе е за зима :) сега користам од авон таа што е од праска и го мијам лицето со исто таков гел
  а за подлога за пудра може некоја полесна крема за да не сјае мн лицето. позз :hai:
   
 18. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  199
  па 750 ама ептен се добри како пудра да си ставила :makeup:
   
 19. epiphany

  epiphany Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Никогаш не користев креми, од причина поради тоа што имав осетлива кожа. Каков крем да ставев, одма се исфрлав по лицето. За пари да не пишувам, огромни пари потрошив и многу креми подарив бидејќи никој не ми одговараше. Но неодамна добив на поклон навлажнувач Olivella, и морам да кажам дека КОНЕЧНО си ја најдов идеалната нега за моето осетливо лице. 100 % природен производ добиен од маслиново масло и воопшто не ја прави кожата мрсна, напротив, ја хидратира и ја освежува и што е најважно не ја воспалува.
   
 20. natasa69

  natasa69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  5
  јас ја користам бекутан и најубава ми е и павловичева маст да ми се смири црвенилото
   
  На arcticmonkeys му/ѝ се допаѓа ова.