1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква крема за лице користите?

Дискусија во 'Лице' започната од SpoiledBaby, 22 април 2010.

  1. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Revitalift е за зрела кожа, со ефект на лифтинг,за брчки. Така да ако немате над 45 год па и повеќе не ја користете.
     
  2. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    каква крема за лице користите

    девојки препорачај те ми некој крема за лице зошто од која крема да ставам на лице ми се нафрла,
    користам една германска веке 2 год на почетокот беше супер али во последниве 2-3 недели постојано ми се нафрла лицево иначе имам сува кожа
     
  3. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    Јас не користам нешто специфично
    си ставам пилинг за лице од авон на clearskin(еднаш неделно бидејќи многу му се груби гранулите)и преку една ден користам пилинг исто од авон на naturals(тој е со понежни гранули) и веднаш потоа истиот крем....супер ми е лицето немам никави проблеми!
     
  4. swety

    swety Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    5
    jas od kemi za lice koristam isklucivo detski kremi :$ imam cuvstvitelno lice pa zatoa koristam beby sloea,nivea beby soft,bekutan i mislam deka nema nikogas da se odkazam od niv liceto mie cisto mazno dobro po nekoe brumce pred ciklus ama minlivo e jas licno sum premnogu zadovolna od kremive pozz
    P.S.mozes da ja probas nivea beby soft nee mn mrsna za razlika ob bekutanot i beby soleata
     
  5. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    Ја користам колекцијата на DOVE i na NIVEA и сметам дека се незаменливи :lol:
     
  6. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    Nivea Soft... најмногу ми одговара.
     
  7. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    и јас порано ја користев Нивеа Софт и ми одговара на лицето за разлика од Нивеата во синото пакување таа е многу мрсна сега за сега ја користам таа од Авон од праска ама и понатаму ми се мрси лицето користев гелза чистење лице од праска,сега сапун Дав :?:
     
  8. sexy.vampire.girl

    sexy.vampire.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    1
    јас користам нивеа пробај ќе ти помогне
     
  9. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    окии ќе пробам инаку мислам дека таа нивеа е повеќе зимска крема :)
     
  10. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.328
    Допаѓања:
    5.841
    Сега за сега крема користам од Орифлејм Џордани,а користев млеко Бекутан,но некако ми го прави мрсно лицето :worried: .
     
  11. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    гарниер зеленото кутиче за комбинирана кожа а исто така и греен лине е добра!ја комбинирам со млекото за лице претходно!
     
  12. elygj

    elygj Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    68
    Јас веќе долго време ја користам Росал и многу сум задоволна,а пред некое време за пдоарок добив и Нивеа софт, и можам да кажам дека и таа ми одговара ;)
     
  13. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    и јас ја имам Росал ама многу е мрсна за моја кожа,одма ми се познава кремата,а за Нивеа софт немам коментар :) добра крема
     
  14. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    а каква е таа Џордани кремата многу ли е мрсна? а млекото Бекутан исклучиво го користам за тело на лице не усм пробала :)
     
  15. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.328
    Допаѓања:
    5.841
    Не е многу мрсна.За брзо време како да впива незнам како да објаснам ова впивањето |( , сепак ми одговара и барем подобра ми е од Бекутанот :)
     
  16. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Мое мислење е дека не треба многу експериментирање со кожата, особено со таа на лицето. Сепак кремите за лице се еден вид хемија и не треба да го гушиме со разно разни состојки кои и не секојпат имаат благопријатно дејство на кожата. Имам прочитано на интернет дека всушност ефектот кој го имаат кремите за измазнување на брчките е набубрување на лицето минимално со самата реакција на хемиските состојки од кремата во допир со кожата на лицето, но таа реакција ја има лицето со скоро сите кремови за лице. Не познавам некој кој е веќе во зрели години а користи специјални креми па да има некои wow резултати. Можеби треба да се погоди добар тајминг за да се почне со одредени креми. Но сепак мислам дека е најдобро да се користат најстандардните креми кои се веќе докажани како Nivea, Nivea soft, Becutan и слични. Познавам многу возрасни луѓе кои ги користат и верувајте лицето им изгледа преубаво.
     
    На kristii му/ѝ се допаѓа ова.
  17. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Откако памтам за себе користам бекутан. Немам никакви проблеми со лицето , чисто ми е и не сум имала потреба да користам некои други креми на пр за сува или мрсна кожа. Според мене ви препорачувам да не ги менувате често кремите за лице. Јас постојано користам бекутан и лицето ми е супер, еднаш ставив една друга крема, демек за сјајно и меко лице :D и почна да ме чеша и да ми се појавуваат црвенила :( И затоа бекутанчето ми е најдобро, кој не пробал нека проба и нека го користи :)
     
  18. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.208
    Допаѓања:
    23.988
    дали некој чул за марка на креми за лице, лосиони, сапуни и сл. РЕФАН?? денска случајно влегов во нивна продавница во ГТЦ и многу беа ефтини работите.. Крема за лице беше од 25 до 60 денари :^) и затоа ми е малце чудно .. Таа продавачката тврдеше дека се на природна база..
     
  19. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Хмм..мене не ми изгледаат баш веродостојни :^)
     
  20. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.208
    Допаѓања:
    23.988
    И јас се зачудив ептен.. Ама една другарка купи една крема, па ај ке видам како на неа ке и влијае.. Се надевам ништо лошо нема да и се случи