1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква крема за лице користите?

Дискусија во 'Лице' започната од SpoiledBaby, 22 април 2010.

  1. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.553
    Пол:
    Женски
    На x.Daisy.x му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    12.244
    Ги има и во Зегин, а во ДМ да знаеш дека се најскапи.
     
    На ванилала и x.Daisy.x им се допаѓа ова.
  3. sofija014

    sofija014 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    3.799
    Мислење за дневната крема на афродита со невен ? Или предлог крема што ќе го хидрира и негува лицето убаво но да не го остава лепливо.
     
  4. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Јас дојдов да ја пофалам кремата на Себамед.

    [​IMG]

    Се мислев дали да ја земам, ја гледав во ДМ и на крај од таму ја земав. 609 денари мислам беше. И да, најскапи се таму, после ги лајкнав на Фејсбук и видов дека често имаат промоции низ разни аптеки, чисто информативно.

    Пакувањево им е малце ретро и мислам дека им треба малце ребрандинг да направат, ама сум ептен пријатно изненадена од кремава. Дефинитивно подобра од Лореал и Нивеа, а ќе речам дури и подобра од Термалијата на Виши. Патем, пакувањето е скоро една третина повеќе од сите други креми на пазарот, па мислам дека дефинитивно се исплати.

    Текстурата е прилично лесна, а хидратантна. Јас имам нормална со миминално комбинирана кожа и зависи од денот, но комотно можам да ја носам само кремава со ББ крема (без камена пудра) и да не светнам барем 3-4 часа. Немам проблеми со акни, освен инцидентни пред циклус. Понекогаш, нанесувам и по два слоја во пределот околу очите за дополнителна хидратација.

    Кремата ја користам во комбинација со гел за миење Ла Рош Посај, ноќната крема на Афродита и Биотен зелените тоници. Стандардни маски, пилинзи и слично од типот на Маск оф магнаминти на Лаш, црвената глина на Лореал, хидратантните маски и маските за чистење на лице на Афродита ми се нешто што го правам редовно и мислам допринесуваат за ефектот на која било крема.

    Одамна не сум била толку задоволна како сега од тоа како ми изгледа лицето.
     
    На i13dk, OmniaVanitas, Snowbell и 9 други им се допаѓа ова.
  5. girl44

    girl44 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Мислење за кремава? Дали ја имате користено ? Имам комбинирана кожа ама при користиње маски веднаш ми се суши и лупи на т зоната
     

    Прикачени фајлови:

  6. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.403
    Допаѓања:
    35.982
    Балеа за мешана кожа. Комбинирам со дневна за млада проблематична кожа, оти тие се углавном оил фри.
     
  7. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.409
    Допаѓања:
    42.735
    Пол:
    Женски
    Мене ми се исфрли лицето од оваа крема. Не ја препорачувам. Мелиса на Хаушка е топ за комбинирана, ако ти се даваат малку повеќе пари :)
     
    На Ariel му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.399
    И јас се имам исфрлено од оваа. Немам приблематична коѓа, ова е единствена крема од којашто се имам воопшто исфрлено.


    Инаку, после долго мислење земав Клиник за сува кожа и... ништо особено не е. Виши повеќе ми одговараше, а една на алверде за многу сува коѓа - најмногу. Ама мирисот не можам да и го поднесам.
     
  9. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.733
    Пол:
    Женски
    дове бе,таа ми е тамам за кожата...за раце исклучиво из аптеке-глицерин се вика,али рацете не се тема на муабет,така да дове8)
    (heidy)
     
  10. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    И јас се имам нафрлено од кремава.
     
  11. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Изгледа само мене ми беше добра кремава. :tmi:
    Ги користев и оваа со грозје и таа за скроз масна кожа со екстракт од зелен чај. Добри ми беа, не ја дехидрираа кожата, ама ги користев во лето па затоа мислам немав проблем.
    Во периодот есен-зима кога темпратурите се пониски, мислам дека алкохолот во кремите ќе ми ја дехидрираше кожата. :)
     
  12. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    Едит. Мислев дека станува збор баш за таа крема за скроз масна кожа што пишала @Mishela
    Јас од таа се имам нафрлено.
     
  13. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.561
    Пол:
    Женски
    Причината што ти се суши и лупи на т-зоната е вероватно тоа што користиш премногу агресивни креми. Обично кремите кои се наменети за комбинирана кожа знаат да направат контра ефект, со цел да ја намалат маснотијата го пресушуваат лицето. Би ти препорачала да си земеш некоја крема на природна база.
    Инаку конкретно оваа на Гарниер ја немам користено, али општо не сум задоволна од производите на Гарниер бидејќи баш тие ми ја пресушија кожата (а мене ми е мрсна) и ми беше во многу лоша состојба.
     
  14. Hannah.

    Hannah. Активен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2018
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки, би сакала да слушнам ваша препорака на крема за мрсна кожа со акни :)
     
  15. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.561
    Пол:
    Женски
    Би ти ја препорачала оваа крема, ја имам спомнато и погоре, бидејќи јас сум многу задоволна. Ја регулира маснотијата, а ги третира акните. Не го суши лицето што е супер и е ретко за креми наменети за мрсна кожа. Можеш да ја најдеш во аптеките на Зегин, а цената е 295 ден.[​IMG]
     
  16. MonikaM113

    MonikaM113 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2018
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    76
    Пол:
    Женски
    За која возраст е наменета кремава? И дали би одговарала на комбинирана кожа?
    [​IMG]
     
  17. Hannah.

    Hannah. Активен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2018
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Фала ти баш ќе ја пробам :), за која возраст е наменета или нема врска?
     
    На Annora му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Повеќе е наменета за сува кожа али ни бркала работа и за комбинирана. Наменета е и за помлади мислам нема ограничување. Само внимавај доколку имаш мн осетлива кожа затоа што во составот има и алкохол..
    Поздрав
     
    На MonikaM113 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. meggle

    meggle Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    2.349
    https://scontent-sea1-1.cdninstagra...g?ig_cache_key=MTg1NTgxODUyNjY2NjExOTM3MQ==.2

    Имам премногу нежна и осетлива кожа со масна Т зона. Овој крем ми го препороди лицето, само мана е што не можам никако да го најдам во нашава држава, па затоа мајка ми ми го испраќа, Инаку по нејзина препорака почнав да го користам затоа што и двете имаме ист проблем со лицето.
     
  20. Jery

    Jery Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2016
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    49
    Пол:
    Женски

    како сте задоволни , не создава комедони и акни нели бидејќи не е комедогена или твое искуство
    Поздрав