1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква крема за лице користите?

Дискусија во 'Лице' започната од SpoiledBaby, 22 април 2010.

  1. pilenka

    pilenka Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2013
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    3.492
    @Avery благодарам на предлогот, сигурно ќе ја побарам...а кремата дали е за масна кожа и ја употребуваше ли под пудра?
     
  2. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.879
    Допаѓања:
    102.905
    Пол:
    Женски
    Јас од Грција ја купувам , ја има во секоја аптека :) во Мк сега за сега не сум ја сретнала , ама не се знае може некогаш да ги донесат производиве.. А ја купувам со попуст секогаш , околу 10 евра од прилика :)
     
    На Avery му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.700
    Допаѓања:
    14.237
    Пол:
    Женски
    Ја има во Дм, пред малку бев. Цената и беше 199 ден мислам. Ја ставав и под пудра. Ми се допаѓаше. Само моето искуство е дека кремите со висок фактор секогаш се малку потешки и побрзо ја мастат кожата. Само што се вратив од Дм, го земав овој флуид. Цената е 265 ден, па ќе видам како ќе се покаже. Можеш да го пробаш, пишува дека матира. 03D8543C-1E18-4F7E-9092-44770A601C0B.jpeg A265B1C0-4964-4582-9D11-CFACB0BCD89F.jpeg
     
    На pilenka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. LittleChili

    LittleChili Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2013
    Пораки:
    509
    Допаѓања:
    2.227
    Како сте задоволни од freezyderm козметиката? Поточно ме интересира за кремовите со заштитен фактор. За каков тип на кожа се наменети, возраст и дали имаат добар состав? Ја видов во Зегин па баш ми фати око. Бидејќи моментално ја користам од fleaurance но таа без заштитен фактор за жал.:toivo:
     
    На YasMazza му/ѝ се допаѓа ова.
  5. pilenka

    pilenka Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2013
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    3.492
    Благодарам многу, ќе пробам и јас со флуидот.:)
     
    На Avery му/ѝ се допаѓа ова.
  6. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Јас искрено освен ББ крем од АВОН друга немам користено.
    Па би сакала да ми препорачате некоја за мрсна кожа, на моменти страшно многу ми се мрси лицето ?
     
  7. Minci13

    Minci13 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 април 2018
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    2.324
    Пол:
    Женски
    Mnogu mi se smesni blogerkive na instagram koi patem imaat 18 19 20 21 god i ja reklamiraat Bioten Detox kremata bidejki neli dobivaat besplatni podaroci od istata kolekcija.
    Kremata e za zeni nad 35 godini.
    Sostavot na kremata e kao 80 posto e priroden a go nema oficijalniot sostav ni na stranata ni vo priracnici.
    Koj ke ja odlepi nalepnicata mnogu silno zalepena za kremata ke vidi vsusnost deka nema vrska od prirodna kozmetika polna so nikakvi sostojki..No toa ne e problemot.
    Problemot e sto reklamiraat nesto sto go dobile za bez pari a lazat mladi devojcinja da kupuvaat nesto sto e greota da se stavi na lice.
     
    На mira.mira, Mrs. Lovett, Selest и 9 други им се допаѓа ова.
  8. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    И јас зборев за ова на мојот профил и ги тагнав биотен, кои патем не беа некултурни, туку испаднаа смешни со нивните ''аргументи".
    Кремата не била штетна да се користи и за млада кожа, хахахахаха...
    Убаво си пишува, границата е од 35 до 40 години :)
    Добро, зошто млада кожа да користи анти ејџ креми, кога навистина ќе треба да користи, кожата ќе биде презаситена и нема да имаат никаков бенефит. Не дека во нормални услови би имале, пошо реално кремите од тој тип не прават ништо, ама веќе тоа е друга тема на муабет.
    Јаки се, штом нешто бесплатно се добива, шлакај се со неа, па снимај, рекламирај се.
    Еве го составот, под налепницата... страшно! IMG_20190509_214901.jpg
     
    На eva993, Noemi, Hellobeautiful и 2 други им се допаѓа ова.
  9. ubavka1

    ubavka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2013
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    741
    @Cka имаше пишано дека почна да користиш крема за брчки од пчелин отров и дека си задоволна,може да ми кажеш од каде ја зема и колку пари бидејки спомна и дека е скапичка.
     
    На Cka му/ѝ се допаѓа ова.
  10. eva993

    eva993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2019
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    524
    Пол:
    Женски
    Не е тоа проблем само со Bioten...иако ти ја разбирам поентата за „инфлуенсерите“. Сум видела и оние фармаси да се расфрлаат со термините природно, па органско, па не знам што. А гледаш состав, јас тоа ни за чистење кондури не би го користела искрено, а не за лице...катастрофа.
     
    На poppie и eta им се допаѓа ова.
  11. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.222
    Допаѓања:
    124.260
    Screenshot_20190515-175904_Facebook.jpg

    Дневната е топ. Освежува. Не ми прави да ми се поти лицето. А мислам дека брчките ми ги намали, ама моите се ситни.
     
    На ubavka1 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.982
    Допаѓања:
    166.588
    Пол:
    Женски
    Дај кажи нешто повеќе за кремава. Јас шампоните на апивита редовно ги користам многу ми се погодени, ама за крема никако да си погодам овде 100 сменив, таа на нивеа што ми одговара највеќе овде ја нема. Каква и е текстурата на оваа? Се впива брзо? И ја мака мачам со мрсна кожа... :doh:
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  13. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.879
    Допаѓања:
    102.905
    Пол:
    Женски
    Одлична е кремава на Апивита , јас ја користам веќе втора година , најчесто лето ја користам затоа што е со спф ма да нема штета и зима да ја користиш.. :) се впива брзо , не е густа и не го масти лицето по некој саат. Не остава бела трага по мачкањето. Ако сакаш да ја пробаш и да не го купуваш големото пакување најчесто доаѓа во сет со гелчето за лице кое што го имам купувано 100 пати и навистина помага кај мрсното лице. Кремава со сетот е 15мл и трае доста долго.Не знам дали си го пробала. Повели линк јас од овде го нарачувам :)

    https://www.2happy.gr/el/products/a...ml-δωρο-oil-balance-face-sun-cream-spf30-15ml

    Апивита за мрсно лице исто ја имаат и оваа крема што и таа не ми беше лоша
    https://www.2happy.gr/el/products/a...i-apo-tin-proori-giransi-to-okseidotiko-stres
    , но ете оваа со спф повеќе ми се погоди за летно време е топ :)
     
    На Yowannty му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Minci13

    Minci13 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 април 2018
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    2.324
    Пол:
    Женски
    Tocno! Od avon mi preporacaa krema od cajno drvo i krastavica sto bi bilo odlicna kombinacija za moeto lice i e od kolekcija naturals..Koga mi stigna i koga go odlepiv sostavot bidejki isto taka nigde go nema na net se razocarav..Ete ja sluzi za peti:rofl:
     
  15. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.446
    Допаѓања:
    22.747
    Пол:
    Женски
    @koritsaki, која цена е таа на Apivita со заштитниот фактор?
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  16. eva993

    eva993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2019
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    524
    Пол:
    Женски
    :D
    Апропо пети...јас оваа ја користам и не ја менувам за ништо...:l:

    https://www.ecco-verde.de/urtekram/aloe-vera-fusscreme
     
    На Minci13 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.982
    Допаѓања:
    166.588
    Пол:
    Женски

    Ејјј супер. Ја користам гел на Ла Роше, кој за разлика од кремата ми е многу погоден, од кремата ми се перутеше лицето, а над тоа пак маснотија испливуваше. А гелот ми завршува и секако ќе нарачував. Се помислив искрено дали да го пробам овој на Апивита оти производите се органски и тоа ме влече при одлуки. :lol: Јас нарачувам од ofarmakopoiosmou.gr и гледам истава понуда е поевтина таму, па ја нарачав за проба помалата варијанта. Едвај чекам да пробам. :)
    Фала ти многу на инфо.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  18. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.879
    Допаѓања:
    102.905
    Пол:
    Женски

    Во аптеките е 20 евра. :) Овде кај нас има опција да се купува и од интернет аптеки и се е така поевтино јас ја купувам така за 11 евра :) а често може и по аптеките на попуст да се купи :)


    Ништо нема проблем :) мене Апивита производите многу ми се допаѓаат , скоро се ми се има погодено :) и лосионот им е добар од истата линија да знаеш :lol:а знам и ти имаше еден сапун за лице од прополис , го користиш се уште?
     
    Последна измена од модератор: 15 мај 2019
    На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Waverly Raven

    Waverly Raven Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2017
    Пораки:
    2.820
    Допаѓања:
    10.460
    Пол:
    Машки
    DA3269B5-F4B3-47C8-BB8A-A790C4527A35.jpeg
    Оваа ја користам веќе подолго време. Не ми ја мрси кожата, многу е лесна и значително ми се намалија акните и ерупциите, во комбинација со пилингот од неутрогена или од Здраве.
     
  20. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.982
    Допаѓања:
    166.588
    Пол:
    Женски
    И јас сум фан на Апивита.
    Сапунот не го користам веќе и не го препорачувам. Лани ова време многу се исфрлав. И лице и грб и деколте. Избезумена отидов до аптека и земав се што ми беше предложено, меѓу кое и сапунот. Голем е и траеше доста долго. Кожата ми се смири и веќе не го земав, оти едвај поднесував како мирисаше, имаше многу јак мирис и тоалетот мирисаше на него додека го потрошив. Плус кожата не ја правеше мека, туку буквално шкрипеше. Ама ми се среди и среќа немав потреба пак да го земам. Затоа ако немаш проблем со акни немаш потреба од него. :)
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.