Каква крема за лице користите?

Дискусија во 'Лице' започната од SpoiledBaby, 22 април 2010.

 1. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.516
  Допаѓања:
  18.208
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Еве повели :)
   
  На bella24 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.215
  Допаѓања:
  8.028
  Пол:
  Женски
  Јас ја користам кремата за лице на нивеа.
   
  На eta и Kjutche им се допаѓа ова.
 3. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.754
  Допаѓања:
  74.598
  Може слика да ставиш која е кремава?
   
 4. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.917
  Допаѓања:
  13.890
  Пол:
  Женски
  До крајот на месецот важат роковите, така да барем до крај на јуни е ок да ја користиш.
   
 5. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  3.452
  eucerin-sun-gel-cream-oil-control-dry-touch-spf50-plus-50ml.jpg
   
  На violetblue и eli25 им се допаѓа ова.
 6. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.179
  Допаѓања:
  3.381
  Пол:
  Женски
  Дали некој ги користел кремите на Зиаја акаи бери?
  20190609_181247.jpg
   
 7. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.715
  Допаѓања:
  4.801
  Пол:
  Женски
  Девојки има некој искуство со кремава?

  [​IMG]


  Имам сува и осетлива кожа, по препорака на дерматолог ми е.

  Меѓутоа сакам да слушнам мислења.
   
 8. teonadaneva

  teonadaneva Нов член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво очајно ве молам за помош..иако не е во склоп на темата но безнадежна сум и незнам каде да барам помош..прочитав за маста на саше од катланово која им помогнала на сите во борба со акните а јас ја водам таа битка предолго..постовите беа дури пред 10години..оние што ги објавиле постот не се активни со години и нема оставено никакви податоци..ве молам некој ако го знае неговиот број или како да дојдам до него нека ми даде некаква информација ви благодарам однапред
   
 9. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.212
  Допаѓања:
  69.735
  Пол:
  Женски

  Ако ништо баш ништо до сега не ти помогнало со акните, мој совет е да си испиташ хормони на ендокринолог, да видиш проблемот да не е од внатре , па да си го решиш на друг начин него ли со креми.
   
  На pravnicka_2604 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Winnie Pooh

  Winnie Pooh Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2018
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  Користам Ureage козметика и многу сум задоволна од резултатите.
   
 11. teonadaneva

  teonadaneva Нов член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Da gi imam ispitano i se e vo red toa e problemot i zatoa sakam da go najdam covekov
   
 12. eta

  eta Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  3.773
  Пол:
  Женски
  И јас користам дневна и нокна крема на нивеа . ОК ми се за сега.
   
 13. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  206
  Пол:
  Женски
  Имав нормална кожа, но во последно време ми е мрсна :) не сум имала искуство со мрсна кожа на лице досега, така да плис препорака за добра крема?
   
 14. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.212
  Допаѓања:
  69.735
  Пол:
  Женски
  За мрсна кожа ти ги препорачувам следниве:
  Алверде со лимета и јаболка , Др.Хаушка - Мелиса и на Логона со нане :)
   
 15. bela.m

  bela.m Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2015
  Пораки:
  1.393
  Допаѓања:
  6.502
  Пол:
  Женски
  Каде може да го најдам Пантенолот на Фитогал?
   

  Прикачени фајлови:

 16. Smiley96

  Smiley96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Јас не би ја препорачала кремата на Алверде за мрсна кожа. Ја користам веќе 2-3 недели, имам комбинирана кожа и кремата не врши добра работа со матирање на лицето. Кога се нанесе, да, но после 1-2 часа т-зоната ми изгледа мрсна повторно. Супер е тоа што е природна, лесна е за носење и многу убаво и свежо мириса, но дефинитивно има краток ефект.
   
  На Avery и koritsaki им се допаѓа ова.
 17. Strong.44

  Strong.44 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2014
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  104
  Пол:
  Женски
  Hi дечки, имам нормална кожа и мнозинство од кремите наменети за нормална кожа или ме прават ко баба во лицето затегнато некако не е фреш не е тоа тоа или пак брунчиња ми излагаат. Немав никаков проблем додека ја користев оптималс на орифлејм хидратантен дневен крем за нормална/комбинирана кожа hydra radiance, но сега немам од каде да порачувам и ептен ми е прескапа знам некогаш е на попуст но во глобала доаѓа до 700 денари. Препорачајте ми некоја што би можела да ја купам во аптека, дрогерија и слично.
  Имам баш нежно бебешко лице по нормала, значи нешто што би имало сличен ефект како кремчето на оптималс.
   
 18. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  206
  Пол:
  Женски
  Nivea soft :) ПРЕзадоволна сум од кремата, и ја имав нормална кожа само неа си ја користев.. но како што пишав погоре кожата почна да ми се мрси и сега не ми одговара.. како и да е предобра е :)
   
  На Strong.44 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. peperutka87

  peperutka87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  517
  Пол:
  Женски
  Дали некој го има користено серумот на БИОДЕРМА ,за хидрирање...искуства?
   
 20. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  599
  Допаѓања:
  2.146
  Пол:
  Женски
  Девојки, сакам да купам неколку производи на CeraVe. Кај нас ги нема, планирам да ги нарачам преку амазон. Дали некоја користела нивни производ и дали сте задоволни?
  61c5dK4tv9L._SY355_.jpg GUEST_3e460873-fe62-4bfd-91c5-e921cb0bf8c2.jpeg product_52512.jpg 11798690-4714593686564793.jpg
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.