Каква крема за лице користите?

Дискусија во 'Лице' започната од SpoiledBaby, 22 април 2010.

 1. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.447
  Допаѓања:
  20.349
  Пол:
  Женски
  Vichy ми е најубава, дефинитивно.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.250
  Пол:
  Женски
  Го немам пробано кремот од оваа марка. Моја другарка ја користеше мицеларната вода и беше задоволна. Пудрата знам дека е убава. Не би знаела што да кажам за останатите производи немам искуство со ниедна од двете марки. Поздрав
   
  На eva993 и koritsaki им се допаѓа ова.
 3. efrosinija

  efrosinija Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2016
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  @Biodevojka која крема од овие е добра 20190708_104254.jpg 20190708_104240.jpg 20190708_104332.jpg 20190708_104254.jpg 20190708_104240.jpg
   

  Прикачени фајлови:

  Последна измена: 8 јули 2019
 4. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.250
  Пол:
  Женски
  Драга моја најискрено ниедна. Имаат хемиски филтри едната дури и конзерванс кој испушта формалдехид... Многу се хемиски. Ти секако сама избери твое право е ама мене не ми се допаѓа ниедна од нив.
   
 5. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.447
  Допаѓања:
  20.349
  Пол:
  Женски
  Да прашам и јас, какво мислење имаш за составот на Vichy aqualia thermal?
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.447
  Допаѓања:
  20.349
  Пол:
  Женски
 7. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.250
  Пол:
  Женски
  Драга ако може да си бидам најискрена кремов е доста празен според мое мислење. Базата е вода, глицерин и изопропил палмитат кој е хемиско масло. Потпа има алкохол па цетил алкохол кој е ставен најверојатно околу 1% што значи дека сите други состојки се во минимална количина. Може многу подобро да земеш. Нема штетни состојки како силикони итн ама нема ни некои важни активни состојки. Поздрав
   
  На Astrum.Obtutus и Queen8 им се допаѓа ова.
 8. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.447
  Допаѓања:
  20.349
  Пол:
  Женски
  Фала ти за одговорот драга, а што ќе ми препорачаш на поприродна база и со побогат состав, за сува кожа?
   
  На Srekicka3, Недопирлива5, KuklickaMoja и 3 други им се допаѓа ова.
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.048
  Допаѓања:
  16.491
  Пол:
  Женски
  Ги пробала некоја овие креми?

  balea-q10-night-cream-3.jpg
  balea-q10-day-cream-1.jpg
   
  На maaraa96 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.250
  Пол:
  Женски
  До која цена и за која возраст?
   
 11. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.447
  Допаѓања:
  20.349
  Пол:
  Женски
  Цената не е битна. Возраст за 30+.
   
  На Srekicka3, Недопирлива5, KuklickaMoja и 3 други им се допаѓа ова.
 12. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.250
  Пол:
  Женски
  Organique кремот со тиква 1200 или гоџи бобинки 1400, Dr. Hauschka кремот со роза 1200, Gamarde creme riche со хијалуронска 1200. Избери нешто од ова. Поздрав
   
  На eva993, koritsaki и Queen8 им се допаѓа ова.
 13. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.447
  Допаѓања:
  20.349
  Пол:
  Женски
  Кремот со роза од Dr. Hauschka го имам користено и е ок. Ќе изберам нешто од ова, фала ти најмногу.
   
  На Srekicka3, Недопирлива5, KuklickaMoja и 5 други им се допаѓа ова.
 14. ivanchos

  ivanchos Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  9.627
  Пол:
  Женски
  Препорачајте ми крема за изедначување на тенот за мрсна кожа?
   
  На Adriana.O и Kjara15 им се допаѓа ова.
 15. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.818
  Допаѓања:
  3.028
  Пол:
  Женски
  Дали има кај нас некоја од овие креми Neutrogena rapid wrinkle repair и како им се движат цените?
  6810098_crop.jpg 6802122_RWR_Moisturizer_Night_1oz_0008.jpg
   
 16. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  3.346
  Искуства?
  81L49CeB09L._SL1500_.jpg
   
  На MarianaBT и angela.kostova им се допаѓа ова.
 17. DenaM

  DenaM Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2017
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  225
  Пол:
  Женски
  eucerin ама не сум многу ѕадоволна иѕгледа не ми е басх погодена со Лореал или некоја сл. крема многу подобро ми било на лице
   
 18. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  340
  Пол:
  Женски
  Дали мелиса од др хаушка , има некој ефект на лицето у смисол да дава свежина, да го чисти од митесери( барем да се помалце видливи) ?
   
 19. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.572
  Допаѓања:
  65.040
  Пол:
  Женски

  За тоа дали го чисти лицето- не можам да ти кажам зошто немам митесери, но дава хидратација на лицето, одлична е за тие со комбинирана- масна кожа
   
  На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  340
  Пол:
  Женски
  Не знам дали прашањево е за тука . Летно време кога сум на одмор кога ставам на лицето крема за сончање ,лицето многу ми се исчистува од црнки. Некако да речам помазна ми е кожата,посвежа,на носот црнките не ми се толку ептен точка до точка.(мрсна кожа имам)