Каква крема за лице користите?

Дискусија во 'Лице' започната од SpoiledBaby, 22 април 2010.

 1. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  9.426
  Пол:
  Женски
  И што сакаш да прашаш?
   
  На Sejfullai му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  340
  Пол:
  Женски
  Дали можеби ми треба некоја мрсна крема или некоја преголема хидратација?
   
 3. angela.kostova

  angela.kostova Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  146
  Пол:
  Женски
  Мислам дека ти треба некоја по хидратантна крема, гледај да биде гел текстурата некоја би рекла.
  Најчесто тие кремите што се помрсни се “потешки“ со текстура и дополнително ја мрсат веќе мрсната кожа.
   
  На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Butterfly.girl5

  Butterfly.girl5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2014
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  69
  Што да земам помеѓу Dr.Hauschka, Logona или Fleurance nature? имам комбинирана кожа и досега сум користела од кремите на Balea или Alverde, па сакам да земам нешто подобро. Ќе ја тагнам @koritsaki мислам дека ги има користено и може некаква споредба да направи. Фала
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MarianaBT

  MarianaBT Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  387
  --
  ако ти одговараат кремите што си ги користела досега... не ги менувај да не си направиш некоја штета..
  ---
  инаку Fleurance Nature мислам дека се повеќе за ревитализирање на оштетена кожа..
   
  На Butterfly.girl5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.572
  Допаѓања:
  65.040
  Пол:
  Женски

  За комбинирана кожа ги имам користено на Logona со органско нане и на Dr.Hauschka Melissa. Таа на Логона е по геласта другата е по густа ама пак не ја масти кожата. Мене и двете ми се супер , која и да земеш нема да згрешиш :)
   
  На angela.kostova и Butterfly.girl5 им се допаѓа ова.
 7. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  1.656
  Пол:
  Женски
  Овој го земав од дм пред 3дена за сега е убав како мрсен држи влажност на лицето бидејќи имам сува кожа. За сега сум задоволна. :)
  6F05CEE5-6DC9-4707-A9BB-22B1C99524B6.jpeg
   
  На душленце му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.981
  Допаѓања:
  8.233
  Пол:
  Женски
  Кремата fleurance ми го мрси изгледа многу лицево после нанесување, во комбинација со мицеларната пена на оливал ама челово помеко, помазно и без мозолчиња не било, да не се подречам само, прерадосна сум.
   
  На sorbet му/ѝ се допаѓа ова.
 9. душленце

  душленце Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2017
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  1.393
  Алверде со жолто капаче за нормална до сува кожа. Како крема добра е но под пудра никако после ми светнува лицето шо не е нормално за мене. Или нешто со хормоните е.
  Имам уште малку и не знам каква да зеам наредна за нормална Тзона и суви образи
   
 10. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.386
  Допаѓања:
  14.587
  Пол:
  Женски
  Чисто како идеја:
  [​IMG]
  Кремава ми е откритие. Ја користам исто кога образите ми се суви а т-зоната нормална.
  Содржи шеа путер и камилица, многу ја омекнува кожата.
  Можеш да ја пробаш, не е воопшто скапа, а мислам ќе ти се допадне.
  (Ако не за лице, за друго ќе и најдеш примена :lol:)
   
  На kate89, g8lQQk, Harper и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  1.711
  Пол:
  Женски
  Предлог крем за комбинирана кожа (мрсна Т зона )
  Го користев Dramatically Different на Clinique но го потрошив и сакам да пробам некој друг. 27 имам и немам брчки :D .
   
 12. Vgikii

  Vgikii Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2018
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Zdravo, da mi preporacate nekoja dobra vitaminska krema za lice?
   
 13. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.572
  Допаѓања:
  65.040
  Пол:
  Женски

  А dramatically different jelly го имаш пробано? :) јас оваа планирам да ја пробам наредно.. инаку би ти ги препорачала овие две за преку ден и ноќ, ги користев пред неколку месеци (дневната трипати ја имам купувано ) многу ми се допаднаа

  [​IMG]
   
  На goddess.Of.chaos и Sexybaby86 им се допаѓа ова.
 14. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  1.711
  Пол:
  Женски

  Не го имам пробано ова,но ќе го имам во предвид :*Се мислам дали да почнам со некој состав што содржи како "превентива "против брчки и сл.?
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 15. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.572
  Допаѓања:
  65.040
  Пол:
  Женски
  @Macito007

  Јас едно време се мислев креми од линијата smart да земам
  [​IMG]
  (дневната ја пробав на тестер и беше супер и за нашиот тип кожа), но тие од Клиник ми кажаа дека тие креми се за 40+ , а од линијата superdefense се 30+ и така да затоа и тие ги користев.. :) јас во декември полнам 30 , ама за сега линијава smart не знам, не би ја користела, сепак мислам рано е :)
   
  На Macito007 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.055
  Допаѓања:
  26.461
  Пол:
  Женски
  Се извинувам што ви се вмешувам во муабетот @koritsaki :wasntme:, но гледам дека си ги користела претходно и би сакала да прашам која е цената на овие и на dramatically different? Дали има нешто за нормална кожа, на периоди накај сува?
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 17. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.572
  Допаѓања:
  65.040
  Пол:
  Женски
  @Anabelle.Amorette не е проблем :) вака кремиве од линијава smart за зрела кожа 40+ чинат од 50мл - дневната 4600 ден , а ноќната за едно 200 денари поскапа..

  Superdefense се нешто поевтини околу 2700 30мл мислам беше..

  А dramatically different зависи и таа од милилитражата , знсм дека 125мл е 3000 ден и трае прилично долго. Од сите овие креми има за разни типови кожа , а кај клиник се разликуваат 1/2 за нормална-сува/ комбинирана кожа и 3/4 за комбинирана до масна кожа.

  Тебе би ти одговарала оваа dramatically different jelly исто и оваа подоле на сликата, многу е убава и фино се упива.Цената би требало за 50мл да биде околу 2200.. јас би ти препорачала ако можеш тестери да земеш да си пробаш зашто не се воопшто евтини кремиве :)

  [​IMG]
   
  На Harper, Macito007 и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.
 18. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  1.711
  Пол:
  Женски
  Dramatically different не беше повеќе од 50 eu, ја зедов од грчки фри шоп. Зедов од 125 ml и еве скоро 2 год ја користев..толку и е и рокот на користење после отварање .
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 19. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.572
  Допаѓања:
  65.040
  Пол:
  Женски
  Да, јас се извинувам што не допишав вчера :lol: , од Мк не купувам никогаш креми и општо ништо од поскапиве брендови бидејќи попустите не се тие што треба да бидат , јас од Грција ги земам поточно од Sephora , плус член сум на Clinique -имам картичка собирам поени и редовно ме известуваат за тоа кога има попусти :)
  Погоре цените што ги пишав немаат никаква врска со тие во Гр.. тука во Гр е многу поевтино

  @Macito007
   
  Последна измена: 2 септември 2019
  На mira.mira, g8lQQk, Anabelle.Amorette и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Saraahh

  Saraahh Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2013
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  719
  Screenshot_20190902-105625_Chrome.jpg Дали некоја ја има користено кремата и ваше искуство?