Каква крема за лице користите?

Дискусија во 'Лице' започната од SpoiledBaby, 22 април 2010.

 1. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.879
  Допаѓања:
  72.221
  Пол:
  Женски
  Јас ја користев долг период, не поради проблем со акни па не знам како би делувала на лице со акни.
  Кај мене беше супер, ми го хидрираше лицето и го регулираше себумот. Ја користев и како подлога за пудра, немав интензивен масен сјај по некое време како што беше случај со некои други креми. Многу ми се допадна.
   
  На Saraahh му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  493
  Допаѓања:
  284
  Пол:
  Женски
  Искуства со Neutrogena oil free?Како функционира на ептен масна кожа?
   
 3. Bella.alleB

  Bella.alleB Активен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2019
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  @Biodevojka Би те замолила да ми предложиш дневна крема за мрсна кожа склона кон акни со океј состав, фала ти ☺️
   
  На Minci13 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.342
  Допаѓања:
  5.213
  Пол:
  Женски
  Секако драга кажи ми само до која цена.
   
 5. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.204
  Допаѓања:
  5.444
  Пол:
  Женски
  x5ce55994112ab.jpg.pagespeed.ic.yCdAHia5Od.jpg
  Ја има ли некој видено кремава кај нас? Добив тестер и многу ми се допадна, баш сакам да ја купам.
   
  На poppie и Minci13 им се допаѓа ова.
 6. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.700
  Допаѓања:
  2.926
  Пол:
  Женски
  Јас ја купив од Рамстор. Ок е, хидрира а не ја мрси воопшто кожата. Добра е и за под пудра, не ми оксидираат пудрите од неа. Како што пишува погодна е за нормална и комбинирана кожа. Единствено ми пречи е што остава малку леплив финиш.
   
  На sorbet и oblace1 им се допаѓа ова.
 7. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.204
  Допаѓања:
  5.444
  Пол:
  Женски
  @Elence93 Да остава леплив финиш, но со правилно дозирање го снемува за брзо време. Доволно е по многу малку да се стави на секој дел од лицето. Супер штом ја има, мислев дека воопшто ја немаат донесено кај нас.
   
 8. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  6.370
  Пол:
  Женски
  Препорака за дневна крема за сува до нормална кожа? Ја имам користено balea hydro aqua и супер ми е но сакам да сменам малку. Цената да не е повеќе од 300 денари.
   
 9. poppie

  poppie Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  627
  Screenshot_2019-09-10-14-12-41.png
  Јас вчера ја купив оваа од Дм 179 денари и предобра е. Хидратантна, брзо упива и преубаво мириса.
   
  На Glossy-girl, LittleChili, Biodevojka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.700
  Допаѓања:
  2.926
  Пол:
  Женски
  Зиаја со коза. Сега се и на акција во ДМ дневна плус ноќна за 245 ден.
   
  На poppie и Hellobeautiful им се допаѓа ова.
 11. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.342
  Допаѓања:
  5.213
  Пол:
  Женски
  Лепливиот финиш се должи најчесто на ксантан гума кој е згуснувач честопати во комбинација со глицеринот . Ова ти го кажувам од искуство затоа што правам и јас вакви производи. Ја немам видено декларацијата ама сигурна сум дека е тоа. ;)
   
  На Glossy-girl и poppie им се допаѓа ова.
 12. Bella.alleB

  Bella.alleB Активен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2019
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  Можеш да ми препорачаш било каква без оглед на цена :)
   
 13. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.342
  Допаѓања:
  5.213
  Пол:
  Женски
  Здраво драга еве ти неколу предлози :
  1. Др. Конопка крем за масна кожа 360 мкд.
  2. Др. Хаушка крем за комнинирана кожа со мелиса околу 1300
  3. Органик крем за лице со алое вера 1200
  4. Алверде аква 24 со алое вера околу 300 мкд.
  Одбери ти самата што најмногу ти се допаѓа. Поздрав
   
  На poppie, xxx-ba, Bella.alleB и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  393
  Допаѓања:
  1.492
  Пол:
  Женски
  Dali spored vas e okej od garnier novata bio kolekcija kremata sto e za masna koza?
   

  Прикачени фајлови:

 15. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.700
  Допаѓања:
  2.926
  Пол:
  Женски
  Ќе ви се ставам во муабетов. Уште на трето место има алкохол и може да ти ја суши и иритира кожата. Исто може да предивика акни. И гледам има неколку високи оцени за safety што не е добро.
  20190912_025422.jpg
   
  На Minci13 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.342
  Допаѓања:
  5.213
  Пол:
  Женски
  Те молам прикачи декларација.
   
 17. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  393
  Допаѓања:
  1.492
  Пол:
  Женски
  Ete ja gore stavena od Elence:l:
   
 18. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  493
  Допаѓања:
  284
  Пол:
  Женски
  Искуства ? И која е цената
   

  Прикачени фајлови:

  На Minci13 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. ivimis

  ivimis Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  380
  E36A6190-8E5F-4B45-84E6-1B7806B3A804.jpeg 0B7114A0-2A5F-43C6-8D4D-5737C902738A.jpeg Ја има ли некој користено дневна крема на Ziaja
  Aloe face cream
  Сакам и ноќна да земам
  @Biodevojka
  нормална кожа
   
  Последна измена: 12 септември 2019 во 22:53
 20. poppie

  poppie Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  627
  На ivimis му/ѝ се допаѓа ова.