Каква крема за лице користите?

Дискусија во 'Лице' започната од SpoiledBaby, 22 април 2010.

 1. lovatolover

  lovatolover Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2013
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  567
  Кремиве на ziaja се чист ужас. Од 3пати што прочитав состојки научив да не купувам креми со парабени, peg и алкохол, дополнително ми го влоши лицето а имам чисто лице. It's a hard no(n)
   
  На maaraa96, Ula, Glossy-girl и 6 други им се допаѓа ова.
 2. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  2.127
  Пол:
  Женски
  Dali gi izbegnuvate na alverde kremite?Bidejki sodrzat alkohol?Mene site nivni kremi mi se ubavi iako malce go zategaat liceto :)
   
 3. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.265
  Пол:
  Женски
  Фала драга не ја видов декларацијата. Значи кремот горе долу не е лош. Алкохолот нема да суши затоа што количината не е висока. Се наоѓа по глицеринот кој вообичаено најмногу може да се употреби 5% во еден крем за масна кожа. Алкохолот овде е ставен и поради салицилната киселина како растворач на истста. Она што не ми се допаѓа е карбомерот кој е вештачки згуснивач на производот и фактот што не знаеме кои конзерванси се употребени. Под сиглата парфем вклучени се и конзервансите кои може и да не бидат баш најприродни (во смисла може да бидат и штетни) и лошото е што оваа сигла му дава право на производителот да пише без конзерванси на производот а знаеме дека тоа не е возможно. Јас не би го земала само поради овие две работи. Останатите состојки се ок и замислата била убава. Се надевам ти помогнав. Поздрав
   
  На Minci13 и ~Allure~ им се допаѓа ова.
 4. P.S.love

  P.S.love Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  681
  Допаѓања:
  5.271
  Пол:
  Женски
  Хидратантниот крем од Гамарде(fluid leger),каде може да се купи?
  На страната на биохабит барав, го нема.
  @Biodevojka ?
   
 5. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.265
  Пол:
  Женски
  Драга една друга членка на форумов не знам точно која беше, кажа дека гамард не ја носат веќе во Мк. Затоа и ја нема на биохабит.
   
  На eva993 и P.S.love им се допаѓа ова.
 6. eva993

  eva993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2019
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  217
  Пол:
  Женски
  И јас го барав кога бев во МК, дури и се јавив на наведениот телефон од страната Биохабит, ми рекоа дека дистрибутерот не ги носи веќе Гамард. За жал.
   
 7. P.S.love

  P.S.love Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  681
  Допаѓања:
  5.271
  Пол:
  Женски
  Штета! Знаеш можеби каде најблиску до Мк може да се најдат?
  Ако размислам подобро, и во подалечните имам по кој да порачам да ми донеси:)
   
 8. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  371
  Пол:
  Женски
  Каде може да ги најдам производите на др Хаушка?
   
 9. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.515
  Допаѓања:
  18.130
  Пол:
  Женски
  Јас купувам од Еурофарм аптеките. :)
   
  На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.895
  Допаѓања:
  19.185
  Пол:
  Женски
  Ги има и во Зегин.
   
  На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. eva993

  eva993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2019
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  217
  Пол:
  Женски
  Gamarde ги има во многу држави, значи околу Македонија ги има скоро секаде, Бугарија, Грција, Србија. Најчесто по аптеки се наоѓаат. Конкретно кои, не знам, но ги има и на интернет се наоѓаат.
   
  На P.S.love му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ivimis

  ivimis Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  400
  препорачај ми некоја друга обично не читав што како има еве сега случајно..
   
 13. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  3.538
  Пол:
  Женски
  Да ми препорачате некоја крема за лице за комбинирана кожа со масна т зона? Премногу ми се масти т зоната, кога ќе ставам пудра за 5 минути ко лампион светнувам.
   
 14. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.440
  Допаѓања:
  3.218
  Пол:
  Женски
  јас за сите типови кожа наменета имам пудра,на Илирија ,Делине .Исто имам комбиниран тип кожа,и задоволна сум од неа [​IMG]
   
  На marija305 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Maleno

  Maleno Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2018
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki da ve prsham otkako mi otkrija hipo i hashimoto liceto mi bidna mnogu suvo i bezivotno i brcki mnogu mi se pojavija iskustvo za nekoja maska i krema za lice
   
 16. Butterfly.girl5

  Butterfly.girl5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2014
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  72
  Да не сте ја сретнале некаде на попуст да е сега?

  [​IMG]
   
  На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Dark-Lady

  Dark-Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2013
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  887
  Девојки, ве молам препорачајте ми добра крема за нормална до сува кожа, со црвенило. Имам црвенило на носот и делот кај образите со јаболчниците. На т зоната некогаш знае да ми свети.
   
 18. Amaris

  Amaris Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2014
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  896
  Мислам дека оваа би ти одговорала или некоја друга на Uriage од розовата/црвената линија. Јас ја користев и многу ми се допадна оваа.
  [​IMG]
   
  На Dark-Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 19. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.460
  Допаѓања:
  34.176
  Зефин имаат попуст на биодерма. Прпвери на фб
   
  На Butterfly.girl5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  952
  Допаѓања:
  2.925
  Зегин во City moll имаат попусти на Биодерма по повод роденденот на молот. До недела мислам.
   
  На Butterfly.girl5 му/ѝ се допаѓа ова.