1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква крема за лице користите?

Дискусија во 'Лице' започната од SpoiledBaby, 22 април 2010.

  1. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.697
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Која од овие е наменета за лице и цена отприлика? Барав на нивната страна, но не успеав да најдам.
    20191115_014807.jpg 20191115_014826.jpg
     
  2. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.821
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски


    Во Мк да видиш во ДМ. Јас прееска ја купив таа за мрсна кожа , ќе ја пробам па ќе пишам мислење
     
    На Flower27 и Elence93 им се допаѓа ова.
  3. pilenka

    pilenka Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2013
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    3.491
    Каде можам да ја побарам козметиката на Gamarde во Холандија или Германија?
     
  4. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.657
    Пол:
    Женски
    Кога од тешки хемии се префрлаш на природна козметика, нормално е лицето да се исфрла со акни и нечистотии... фактички на тој начин се чисти кожата од натрупаните нафтени деривати и силикони кои се главни состојки на голем број креми за лице. Ако продолжиш да ја користиш природната козметика и после тој кризен период, ќе видиш дека ќе биде поинаку. Кожата ќе биде чиста, мазна, сјајна, под услов да се работи за колекција која одговара на твојот тип кожа. Исто е битна и внатрешната хидратација, т.е доволниот внес на течности (вода) во текот на денот.
     
    На JuLleE, H.VAGA, sorbet и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Katie90

    Katie90 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    1.171
    Ако имаше ваква реакција со гнојаници бубулици по цело лице личност што само два пати во месецот користи пудра и користи бебешка козметика тогаш се плашам каква реакција би имала јас.Брдо пари даде по третмани за да го врати лицето во нормала и уште не е 100 посто како што беше.

    Можете ли да ми дадете одговор на прашањата.Какво искуство имате со кремите за кои прашав и што ќе препорачате за мојата кожа?Во спојлер го ставив моето претходно мислење.Ако имате искуства со овие креми ве молам споделете.
    Ми треба совет. Каква крема anti age би препорачале за комбинирана кожа масна т зона ,нормална на останатиот дел на лицето.Наредна година полнам 30 па мислам дека е време да започнам со некаква нега.
    Имам две пријателки кои имаа многу лошо искуство со Хаушка кремите.Буквално од чисто лице им се направи полно со акни по месец дена користење.Затоа неа не ми ја препорачувајте , а скептик сум и за другите креми што се на природна база.
    @Biodevojka ако си уште на форумот ќе те замолам за совет.Каква крема за лице ми препорачуваш, за околу очите, би дала до 30е ако е навистина добра и до 50.
    Исто така ме интересира за нивеа кремите што мислиш ?
    Нивеа q10 ja користам одвреме навреме, а нивеа glow ја користам како дневна крема прајмер.
    Кога треба да се почне со q10 , да е е многу рано ? Истото прашање и за серуми со вит ц и ако е веќе време кој го препорачуваш? Крема за пределот околу очите ?
    Што мислиш за vichy anti age производите и кои би одговарале на мојата возраст и кожа ако се одлучам за нив?
    Пријателка на истата возраст со нормална кожа се одлучи да го проба кремот xyz smart collagen i satin naturel bio hialuronski serum , што мислиш за нив ?
    И уште едно прашање за eye pad , што мислиш за составот и за која возраст би одговарале ?
     
    Последна измена: 18 ноември 2019
  6. melani4

    melani4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2017
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
     
  7. melani4

    melani4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2017
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
  8. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Моментално воодушевена од Hada Labo. Одлична, одлична крема!

    Инаку со години користев Виши, оваа нема споредба. Мило ми е што се одлучив да сменам... не верувам дека за брзо пак би зела друга.

    Ок можда на Клиник 72 hour moisture surge би ја зела :D
     
    На Sexybaby86 и Avery им се допаѓа ова.
  9. P.S.love

    P.S.love Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    920
    Допаѓања:
    8.077
    Пол:
    Женски
    Која поточно на H.L? Можи слика? :)
     
  10. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    @P.S.love еве оваа

    [​IMG]

    Кај нас има две, оваа и една што е против брчки. Таа не знам каква е, планирам на мајка ми да и' ја земам но верувам дека ќе биде одлична. :)

    Да додадам, кремава е како гел, лајт текстура има но влажни мнооооооогу повеќе од помрсни креми (јас такви преферирав оти кожава ми дехидрира зиме). Затоа бев скептик да ја земам но воопшто не се покаав.
     
    На nevena@, Sexybaby86, LivingGlam и 2 други им се допаѓа ова.
  11. Amaris

    Amaris Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2014
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    1.025
    Тукушто го купив овој крем за лице, после долго користење на Avene. Не е лоша кремава искрено, кожата ми е хидрирана и не ми предизвува иритации или проблеми, што за жал кај мене се случува многу често.
    [​IMG]
     
    На nevena@ и Sexybaby86 им се допаѓа ова.
  12. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.923
    Допаѓања:
    165.992
    Пол:
    Женски
    Девојчици, некоја да предложи поприродна крема за комбинирана кожа, може и антиејџ да е, само да не е гел крема тие никогаш не ми одговараат, туку да е типична крема со полесна текстура.

    @koritsaki Апивита имаат креми за лице? Ако да, имаш некое искуство?
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  13. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.821
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски
    @Yowannty од Апивита имам користено 3 креми , овие две на сликата плус од линијава bee radiant со спф во туба.
    Од сите сум задоволна , не ми го мастеле лицето ниту проблем некој ми правеле , разликата е тоа што aqua vita нема anti age состојки , а другава има и е наменета за возраст 30+. Има две текстури , light и rich па ако земаш од нив крема бидејќи имаш мрсно лице обавезно земи ја лајт верзијата.

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Yowannty му/ѝ се допаѓа ова.
  14. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Јас сум многу задоволна од ziaja day cream.
    Многу убаво ми е лицето, е сега ми е при крај и немам од кај да купам.
    Што би ми препорачале за комбинирана кожа? Може и онлајн да нарачам.
    Да напоменам дека сум во странство.
     
  15. Slonce91

    Slonce91 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2019
    Пораки:
    1.013
    Допаѓања:
    5.703
    Пол:
    Женски
    od kade ja kupuvate kremava i koja e cenata ...
     
  16. NESKAFE25

    NESKAFE25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2015
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Momentalno ja koristam kremata na dr. Hauschka, Melisa i prilicno sum zadovolna, nameneta e za masna koza, ne mi ja susi kozata, nitu pak mi ja mrsi, sto mi e mnogu bitno bidejki imam kombinirana koza, brzo se vpiva, mi odgovara kako podloga za pod pudra Od site sto gi imam koristeno, zasega sum najzadovolna od ovaa
     
  17. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Ја имам видено во ДМ и Космо. Обично е по 1100, 1200, јас ја земав на акција за 888 од Космо. :)
     
    На Slonce91 и JuLleE им се допаѓа ова.
  18. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    16.985
    Допаѓања:
    233.293
    Дузи за што тип на кожа е?
    Велиш убава е, да ја пробам. И мене ми фали убава крема за лице, сега користам на Алверде, розевата со рози што е, ама сакам подобра.
     
  19. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.657
    Пол:
    Женски
    За сите типови кожа мислам дека може. Јас го имам moisturizerot, ок е, ама не забележав некој wow ефект.
     
    На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
  20. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    16.985
    Допаѓања:
    233.293
    Значи ништо посебно.
    Ти ми ја препорача оваа крема на Алверде со розата и ок ми е:).
    Иде зима и лицето лом ќе ми стане од дерматитот.
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.