Каква крема за лице користите?

Дискусија во 'Лице' започната од SpoiledBaby, 22 април 2010.

 1. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  778
  Против брчки е и мислам дека не е баш прикладна.Би ти ја препорачала од истава линија кремата што е со уреа,јас имам 24 години,ја користам веќе некое време и преубава е,не го мрси лицето а убаво хидрира,се користи сабајле и навечер.
  Еве ја:)
  [​IMG]
   
  На dayla, Emilija97mk и beautys20 им се допаѓа ова.
 2. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  7.464
  Пол:
  Женски
  Хидратантен крем на Fleurance nature од алое вера дали го има во Зегин?
  @MissChievous @Mishela
  На вас две се сетив, вие зборевте за него.
   
 3. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.002
  Допаѓања:
  73.922
  Пол:
  Женски
  Го има, јас го купував од Зегин.
   
 4. rumcherry

  rumcherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2019
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  788
  Пол:
  Женски
  Има некој пробано од fancy handy крем или серум и да сподели мислење? Гледам имаат попуст па дали се добри?
   
 5. sagittarius57

  sagittarius57 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2013
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  2.146
  Пол:
  Женски
  И јас имав такво искуство, имам комбинирана кожа. Ми беше леплива, не упива добро, неколку пати и дадов шанса и ја баталив.
   
 6. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  2.703
  Јас ја имам истата само за сува кожа. Премногу е лесна, хидратантна и многу брзо се впива.
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Sofronko

  Sofronko Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  864
  Пол:
  Женски
  Каде се можам да ги најдам производите на Еуцерин освен зегин и еурофарм, дали знаете?
   
 8. soffce

  soffce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  у други аптеки локални имам гледано доста производи на еуцерин.Дм и Космо не,ниту обичен тинекс/веро маркет
   
  На Sofronko му/ѝ се допаѓа ова.
 9. marty 0102

  marty 0102 Активен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2018
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  96
  Пол:
  Женски
  Moze li nekoj da mi preporaca krema za sekoj den za osetliva koza sklona na crvenila ,a da ne e mnogu mrsna (da ne e kako pavloviceva i nivea)?
   
 10. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.997
  Допаѓања:
  11.859
  Пол:
  Женски
  Bioderma sensibo ar.
  Од истата линија има обична крема, со spf, мицеларна вода, гел за миење... Одлична е, не е масна, брзо се впива и го смирува црвенилото.
   
  На marty 0102 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. MeowMeow

  MeowMeow Активен член

  Се зачлени на:
  18 септември 2019
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  77
  Пол:
  Женски
  Roseliane на Uriage, брзо се впива и не е тешка и мрсна.
   
  На marty 0102 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  3.004
  Пол:
  Женски
  Еуцерин, подобра не сум пробала.
   
 13. malooto

  malooto Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  237
  И јас земав пред неколку дена Eucerin aquaporin навистина е добра. Сакам
  да ја земам и ноќната крема ама дане е многу се мислам
   
 14. Lovelynne

  Lovelynne Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2020
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Hada Labo Tokyo - хидратантна крема со хијалуронска киселина (не таа со anti age состојки).
  Одлична крема, дури и за мојата комбинирана кожа, иако е доста мрсна на допир. Одлично легнува и под шминка.
   
  На sagittarius57 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. marty 0102

  marty 0102 Активен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2018
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  96
  Пол:
  Женски
  fala ti da ne znaes koja cena e odprilika?
   
  На MeowMeow му/ѝ се допаѓа ова.
 16. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  605
  Допаѓања:
  2.591
  Пол:
  Женски
  Jас ја користам оваа од Биотен, воопшто не е мрсна, кожата ја прави мека, а и воопшто не е скапа. Ја купив во dm
   
  На poppie му/ѝ се допаѓа ова.
 17. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  2.703
  И јас ја имам оваа ама за сува кожа. Одлична е.

  П.С поевтина е во Рамстор :)
   
  На LovelyGirl3 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Little girl

  Little girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  Дали некојa користелa ваква крема на Гарниер? Како сте задоволни?
   

  Прикачени фајлови:

 19. MeowMeow

  MeowMeow Активен член

  Се зачлени на:
  18 септември 2019
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  77
  Пол:
  Женски
  Околу 700 денари беше, ја има во аптеките.
   
  На Herrera и marty 0102 им се допаѓа ова.
 20. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.554
  Допаѓања:
  3.543
  Пол:
  Женски
  IMG_20160507_014337.jpg Balea-Soft-Cream-For-Body-and-Face-250-ml.jpg
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.