Каква крема за лице користите?

Дискусија во 'Лице' започната од SpoiledBaby, 22 април 2010.

 1. Mini95

  Mini95 Активен член

  Се зачлени на:
  4 април 2020
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Јас уште малку ке полнам 25години до сега користев Лореал за хидрирање на лицето а сега се префрлив на Eucerin coenzyme Q10 i Eucerin hyaluron filler serumot za hidriranje na kozata.
   
 2. Rose4

  Rose4 Нов член

  Се зачлени на:
  6 мај 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo feminki.
  Gledam po forumov odredeni devojki ja falat kozmetikata na afrodita, citav i za dnevniot Krem od neven, megutoa barav go nemase pa kako zamena ja zemav ovaa pretpostavuvam nema nekoja razlika samo sto ovaa e univerzalna.
  Eve go i sostavot pa nekoj ako se razbira povekje da mi kaze dali e vo red da ja koristam ovaa za lice ili da baram nesto drugo.
  Inace imam normalna koza vo odredeni periodi i suva. 15887866222634595018523504215418.jpg 15887866416397356295225154019910.jpg
   
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  94.925
  Пол:
  Женски
  Девојки не можам да се одлучам меѓу кремиве,комбинирана ми е кожата но повеќе ми е мрсна бидејќи повеќе време сум во затворен простор.
  C0F1F671-0083-4737-B331-C8806DDD8679.png
  CC772ABB-FDFA-46E4-93FF-74AE053C85AF.png

  Првата мислам јас,но и втората не е лоша на база на вода имаше многу убави рецензии на неа.
  Исто од оваа крема има и заштитна крема за сонце
  со спф 25
  F69B0A63-519A-4069-BD92-1DE2E993024A.png
   
 4. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.812
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  3те се пуни силикони,ама ако бираш меѓу овие тогаш првата
   
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  94.925
  Пол:
  Женски
  Знам Ким ама тешко да најдам нешто органско,сакам и Витамин ц да земам ама чисто сумњам дека е скроз чист.
  А за тоник за чистење лице сега ќе прогуглам.
   
 6. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.812
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  Оваа е многу фалена,во мк ја нема па не можам да ја купам ама сигурно во Малта имате многу избор за козметика.

  F691104C-8A2A-4BA3-BF9D-0AE7BC2DAF3F.jpeg
  Оваа ја има во мк,мн на форумов ја користат и јас исто и ми се допаѓа не сум приметила да ме исфрла или нешто 7E0BF7CD-8767-44AC-A1AE-747E243CCFC0.jpeg
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  94.925
  Пол:
  Женски
  Ги нема тука,а и на Биодерма исто.
  На филјуник не вршат достава до овде,а на лукфантастик ја нема.
   
 8. Imagina

  Imagina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  102
  Пол:
  Женски
  Составот е со многу комедогени состојки - да не ги редам сите по име, ама првата половина на листата се високо комедогени. Веројатно повеќе би одговарала за користење на било каде освен на лице, инаку можи да ти предизвика црнки и мозолки, иако ти е нормална и сува....Ако ништо друго можиш да пробаш неколку пати, па ќе видиш како ќе ти реагира кожата.
   
 9. Rose4

  Rose4 Нов член

  Се зачлени на:
  6 мај 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Ja koristev samo dva dena na sabajle i navecer i vekje posle 4 koristenje navistina vidov zgolemen broj na crnki na nosot iako Prethodno nemav tolku mnogu i prestanav da ja stavam.
  Ti blagodaram mnogu na odgovorot. :l:
   
 10. Ева33

  Ева33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  869
  Пол:
  Женски
  Ви ја препорачувам дневната крема од Gerovital со Hyaluron i Vit C, многу е лесна, хидратантна е, и веднаш се размачкува и упива на лицето. За секојдневна употреба е.
  Додатно плус anti-wrinkle е,
   
  На violetblue му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Makedonka007

  Makedonka007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2017
  Пораки:
  1.123
  Допаѓања:
  1.779
  Дали можи да ми препорачате крема за добра хидратација, имам комбинирана кожа на лицето, сува со мрсна Т зона.
  Се мислам за некоја кремите на лореал или нивеа.
  Фала
   
 12. Baby-Blue

  Baby-Blue Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  76
  Препорачајте ми некоја органска крема од Fleurance или Hauschka за комбинирана чувствителна младешка кожа. Дали е оваа во ред за кожа во рани дваесетти? creme_hydratante_new_actif.jpg
   
 13. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.812
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  Да,супер е кремата
   
  На Glossy-girl и Baby-Blue им се допаѓа ова.
 14. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  3.452
  Мислење за кремава? Дали по нанесување остава лепливо чувство на кожата? Balea-Moisturizing-Day-Cream-SPF-15-50-ml.jpg
   
 15. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.470
  Допаѓања:
  130.088
  Пол:
  Женски
  Не е лоша. Не остава лепливо чувство, бар не кај мене, а комбинирана кожа имам. Мене лично од Балеа таа со екстракт од лотус ми е најубава.
   
 16. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.907
  Допаѓања:
  5.918
  Пол:
  Женски
  Женски препорачате крема против брчки за проблематична кожа ќе ве молам
   
  На RainbowButterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 17. annchii

  annchii Нов член

  Се зачлени на:
  12 мај 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Девојки ги има ли некоја користено кремовите на Sattwa?
   

  Прикачени фајлови:

 18. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.186
  Допаѓања:
  3.387
  Пол:
  Женски
  Каде се поефтини кремите на Биодерма? Дерматологот ми ја препорача оваа, па да знам каде да ја барам.
  Bioderma-Sebium-Sensitive-Soothing-Anti-Blemish-Ca.jpg
   
 19. Butterfly.girl5

  Butterfly.girl5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2014
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  72
  Биодерма би требало да ги има во сите подобро снабдени аптеки, јас обично купувам од Дна Ани Фарм Капитол. Инаку ја користам баш оваа крема неколку месеци и засега ми е одлична
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Gi.ir.ll192

  Gi.ir.ll192 Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2019
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Јас ја користам кремата на Fleurance nature, најчесно на утро и сум презадоволна искрено.