Каква крема за лице користите?

Дискусија во 'Лице' започната од SpoiledBaby, 22 април 2010.

 1. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  778
  [​IMG]
   
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. SnowDOG

  SnowDOG Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2014
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Женски
 3. Sleepy

  Sleepy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2014
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Ако бараш органска козметика, разгледај ги колекциите на Sukin. Ги има на lookfantastic.
  А за проблематична кожа може да ги видиш Some by Mi.
  Има travel size сетови за проба.
  Првите се австралиски бренд, 100% природна козметика.
  Вториов бренд е корејски. Има многу добри критики за AHA, BHA, PHA колекцијата.
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. kate89

  kate89 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  1.467
  Пол:
  Женски
  Ја има се уште таа од лотус? Долго време ја немам видено
   
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.470
  Допаѓања:
  130.087
  Пол:
  Женски
  Па ја најдов зимата последно, веќе ја потрошив. Не сум ја побарала во ДМ последно, имам залихи од други креми, да ги потрошам, па ќе видам понатака.
   
  На kate89 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. skin.aficionado

  skin.aficionado Активен член

  Се зачлени на:
  19 мај 2020
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
 7. Star_dust

  Star_dust Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2019
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  1.273
  Пол:
  Женски
  Некоја препорака за крема што помага при црвенило на лице?
   
 8. Gi.ir.ll192

  Gi.ir.ll192 Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2019
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Не експериментирај со креми, пробај со медицински работи или органски.
   
 9. Star_dust

  Star_dust Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2019
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  1.273
  Пол:
  Женски
  На пример?
   
 10. Gi.ir.ll192

  Gi.ir.ll192 Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2019
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Хмм, би ти препочала да ја заследиш Kattzia на инстаграм дава предобри совети и Biodevojka, Biodevojka можеш да ја најдеш и тука на форумов има и нејзина книга со домашни рецепти. Книгата ја имам и е совршено средена:inlove::inlove::inlove: предобри совети може да се најде кај двете девојки.

  Моја препорака е кремата од полжав на green master, ја користам за акни и флеки на грбот, сега за сега е супер.. не знам каква кожа имаш за други креми да ти кажам.
   
  Последна измена од модератор: 23 мај 2020
  На Star_dust му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Anne94

  Anne94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2016
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки!
  Предлог крема за многу сува кожа?
   
 12. Rebele

  Rebele Активен член

  Се зачлени на:
  11 април 2020
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  upload_2020-5-24_13-55-15.jpeg Јас имам многу сува кожа. Овој го зедов пред неколку дена и е страшно добар.
  Од аптека кошта околу 800 денари.
   
  На mula, Gi.ir.ll192 и Astrum.Obtutus им се допаѓа ова.
 13. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.383
  Допаѓања:
  28.896
  Пол:
  Женски
  Одамна нема ништо од колекцијата на Балеа со лотус.
   
  На kate89 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.765
  Пол:
  Женски
  Моментално само пантенол крем. Некако со самото користење СПФ на дневна база, ги подзаборавив кремиве. Навечер ја користам од време на време water sleeping mask од Laneige и тоа е тоа.

  Претходно ја користев од Биодерма таа со зелено капаче и Avene Cleanance K , но сега сакам да се префрлам на нешто друго. Ја меркав оваа погоре од Revuelle. За каква кожа е и цената која и е?
  Јас имам нормална, на периоди комбинирана, може и препораки за други.
   
  На Gi.ir.ll192, thelittle17 и beautys20 им се допаѓа ова.
 15. queen04

  queen04 Активен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2019
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Здраво, дали може да ми предложите дневна крема за лице, за нормална до масна кожа, склона кон акни и да не останува масна, односно да се впива? По можност некоја со пониска цена
   
 16. M_a_Y_a

  M_a_Y_a Активен член

  Се зачлени на:
  6 април 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Здраво дали може да ми предложите некоја крема за лице. По можност со природни состојки. Имам комбинирана кожа. И каква и крема да ставам ми излегуваат акни и ми се полнат порите.акога не ставам никаква крема лицето ми е дехидрирано.Ми треба некоја за хидратација
   
 17. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.186
  Допаѓања:
  3.387
  Пол:
  Женски
  Види ги на Биодерма себиум линијата. Мене дерматологот ми ја препорача себиум сензитив, но уште не сум ја купила бидејќи користам една на Еуцерин.
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. M_a_Y_a

  M_a_Y_a Активен член

  Се зачлени на:
  6 април 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Gi koristev no gelot za mienje mi go presusuva liceto a od kremata mi se polnat porite mnogu
   
 19. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.217
  Допаѓања:
  69.797
  Пол:
  Женски
  Производите на Биодерма не се природни :) @M_a_Y_a моја препорака на Natura siberica Sophora japonica или Dr.Hauschka Melissa.
   
  На Gi.ir.ll192, H.VAGA, M_a_Y_a и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. lolitaaaa

  lolitaaaa Активен член

  Се зачлени на:
  8 мај 2020
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Девојки, што мислите кој е подобар од дневните креми, доколку некоја ги пробала нека сподели искуство. И за тој со заштитен фактор 15ка ме интересира доколку знаете дали мора дополнително да се користи друг заштитен фактор дали мешањето би можело да направи проблем?
   

  Прикачени фајлови:

  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.