1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква крема за лице користите?

Дискусија во 'Лице' започната од SpoiledBaby, 22 април 2010.

  1. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    За среќа немам проблеми со лицето, можеби кожата ми е малку сува и осетлива, ама во глобала не ми треба посебна нега за лице...барем мислам.
    Сега за сега ја користам оваа од Нивеа и задоволна сум, ниту многу хидратантна ниту пак многу мрсна.

    [​IMG]

    Преку зима кога е поладно ја користам мрсната - обичната нивеа, таа сепак заштитува од големи студови.
     
  2. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    имам мрсна кожа но на т зоната никогаш не ми се појавиле бубулици само на лицето не многу само неколку пред циклусот но сепак ми е проблем нормално ако ги третирам ќе ми останат лузни и уште повеќе ми е проблем да најдам добра крема која ќе ми одговара бекутанот е најдобар се знај но не се осмелувам да го ставам на моето лице :(
     
  3. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Почнав нивеа софт да ја користам а пред неа бекутан ама споро се упиваше .
     
  4. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Бекутан моментално, имам користено и солеа двете ми го прават лицето меко како бебешка кожа
     
  5. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.605
    Допаѓања:
    250.861
    Пол:
    Женски
    Имам ептен сува кожа и неможам да замислам да се измијам лице а да не ставам крем. Најчесто користам бекутан, нивеа или солеа. За летно време за да не сјајам како лампион користам дове. Знам дека со тек на годините ќе треба да се преорентирам на креми за позрела кожа ама незнам дали ќе бидат доволно мрсни за моево кожиче :lol:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  6. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    и мојата кожа е таква, пишав погоре дека сум многу задоволна од солушн кремата од авон за комбинирана кожа има и дневна и ноќна, дневната е како обилна крема,а ноќната е гел и многу убаво ја матира т-зоната, пробај ја одлична е!
     
  7. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Оваа крема за сите возрасти ли е или?
    Сори за офф топик
     
  8. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    5.944
    Допаѓања:
    20.434
    Пол:
    Женски
    Се имам испробано секакви креми скапи-евтини и на крајот завршив со БЕКУТАНЧЕ :lol: и сега само него го користам и најпоке ми одговара.
     
  9. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    [​IMG] < Оваа преку ден
    [​IMG] < Оваа навечер
    Сега за сега сум задоволна :)
     
  10. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Мислам дека да, сензитив е. Затоа и ја користам, немам проблематична кожа и плус е за нега на чуствителна кожа, значи не би требало да ти наштети. Пробај.
     
  11. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Користам Нивеа-класичната.
    [​IMG]
    + бадемово масло неколку капки :)
     
  12. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    ти благодарам лина ќе ја пробам имам од каде да ја порачам сакам да те прашам дали секоја вечер си ставаш од ноќната крема?позз до сите
     
  13. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    па ја имав од тестери и ставав една недела сега чекам да ми стигне ,,целата,, крема и секоја вечер нормално и тоа само од гелот на т-зоната, утредента нема ниту сјај ниту црвенило
     
  14. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    ќе ја пробам ќе ја порачам :* :*
     
  15. maleckaa

    maleckaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    17
    Јас користам павловичева ама во последно време ме нервира :@ некако неможам да поднесам толку мрсно на моето лице...имам користено бекутан,ама една школска во средно од кога ми кажа дека почнале да и растат влакна на лицето од бекутанот,не ставив повеке никогаш.Па да те прашам ти да не си забележала нешто такво,вистина ли е дека растат влакна :$ оти се мислам дали да ја користам,а сакам само бебешки :lol:
     
  16. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    јас ја користам бекутан такво нешто немам приметено но некој ми кажа дека бекутанот бил на база на хормони и навадно повеќето новороденчиња добивале алергиски реакции на него. Едно време користев бубхен од праска и не беше лош. Ако имаш некој стручен кој се разбира и е упатен распрашај се да видиш и што ќе ти каже баш ме интересира.
     
  17. maleckaa

    maleckaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    17
    важи важи баш ке видам...ако разберам ке ти пишам :hai:
     
  18. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Ја купив пред една недела оваа крема од Зегин, 390 денари:
    [​IMG]

    Многу е убава, со 96% алое гел. Имаше и 100% алое гел, ама таа ќе ја земам нареден пат.
    Прекрасна е за чувствителна кожа и веднаш ми го смири црвенилото. Наменета е за цело тело, за иритирана кожа. Штом мојата хиперчувствителна кожа (на лицето) одлично ја прифати, мислам дека ќе одговара на секаква кожа. Матира, не е мрсна крема, па јас го масирам лицето со добра количина, веднаш црвенилото се смирува, оставам малку да се упие и над неа ставам друг крем (моментално имам Афродита хранлив крем со камилица и зелен чај). За една недела состојбата на лицето ми е подобра.
    Има еден алое гел од Еси, тој е 99,9%, ама никаде го немаше (со него си правам маски), па така случајно ја открив оваа, ви ја препорачувам.
     
  19. viki85

    viki85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    21
    Дневна на Loreal Triple active, истата и ноќна, заедно со тоникот
     
  20. violinistka

    violinistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    152