1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква музика слушаат електроничарите?

Дискусија во 'Музика' започната од Williamm, 10 август 2021.

 1. Williamm

  Williamm Нов член

  Се зачлени на:
  10 август 2021
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Интересно, заприметив дека многу луѓе (не сите) кои се занимаваат со електроника слушаат рок, метал, па и техно...
  Јас на пример, слушав класична, мразев метал (буквално, техно и метал ми беа најодбивните типови на музика...), но пред две години, кога почнав да се занимавам со електроника, почнав да слушам рок, па хард рок, па преминав на thrash metal и speed metal. Што е ова, електроникава ни ги пере мозоците?
  Навалете народе...
   
 2. Indiegurl

  Indiegurl Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  1.771
  Допаѓања:
  6.286
  Пол:
  Женски
  Па не сум електричарка ама метал и рок ми се најслушани жанрови, мислам дека само си дал шанса на жанр кој до сега не ти се допаѓал, па ти се засвиѓал, си сакал да смениш малце, или едноставно си сакал музика која ти дава адреналин, па потсвесно тоа те поттикнува на усовршување во професијата. :)
   
  На Mikha4 и mula им се допаѓа ова.
 3. Mikha4

  Mikha4 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2018
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  6.166
  Кога пеглам слушам SOAD и Metallica. Има нешто во електроникава... :rock:

  Како бе ви текнуваат вакви работи? :rofl:

  Јас сешто слушам од даб до хаос (најчесто кога работам) поп, рок, хип-хоп, алтернатива зависи од расположение
   
 4. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.829
  Допаѓања:
  14.660
  Пол:
  Женски
  Челик бенд.
   
 5. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  6.690
  Допаѓања:
  44.135
  Пол:
  Женски
  Електронска?:wasntme:
   
 6. calm-girl

  calm-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2021
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  883
  Пол:
  Женски
  Електро-техничко-метална. :D