1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква невеста се замислувате....

Дискусија во 'Свадба' започната од zverka, 18 февруари 2010.

 1. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  31
  Секој си има замисла каква невеста сака да биде :!: затоа да ве прашам која е вашата идеална венцаница , се замислувате во раскошен бел фустан или пак може и во друга боја. Какви додатоци обожавате?? На пример јас сакам да биодам сркомна и не многу пренатрупана со ракавици ,велови .....ајде да ги слушнам вашите мислењаа ;)
   
 2. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  31
   

  Прикачени фајлови:

  • nevesta.jpg
   nevesta.jpg
   Големина на фајлот:
   15,5 KB
   Прегледи:
   4.544
 3. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.737
  Допаѓања:
  102.248
  Пол:
  Женски
  Za nekoj mesec ke pravam svadba i pocnav veke da si planiram fustani kako sto :D
  Jas si se zamisluvam vo bel raskosen fustan , prekrien so kristali , bi sakala da nosam mala kruna na glavata , beli udobni cevli , i vo detalj bi go stavila i cadorot :)
  vaka slicno bi sakala da izgledam
  [​IMG]
   
  На elenapp му/ѝ се допаѓа ова.
 4. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Јас секогаш си се замислував каква ќе бидам како невеста, се додека дечко ми не ми рече дека би било убаво ако после летово најавиме , а следната година направиме свадба. Незнам зошто ама престанав да мислам на тоа каква невеста ќе бидам, почнав да мислам кој ќе ми прави ручек, кој ќе дојде кога ќе викам: мамоооооо направи ми чај, ме боли стомакот..... така други работи почнаа да ми се вртат во глава а за фустанот најмалку се секирам.
  Инаку секогаш сакав да бидам невеста како мајка ми, со бело шеширче и бели ракавички, бел букет со црвени ружи. Ај ако најдам слика од свадбата на моите ќе ја ставам.
   
 5. srnna

  srnna Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Jas za 2 meseci ke pravam svadba i ke bidam takva kako sto se zamisluvav cel zivot,bela,raskosna,so mn kristali,moze i vel (toa se uste ne sum odlucila). Bas pred nekoj den bev za da potvrdam i da pocnat da mi ja sijat vencanicata "od sonistata" :) edvaj cekam:)))
   
  На macence85 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  505
  Kade ke ja pravis vencanicata???
  I jas bi sakala koga ke se mazam vencanicata da mi bide cela so kristali, kako princeza, ama da ne deluva eftino, kic...
  Pozdrav i mnogu sreca
   
 7. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  jas sakam golema svadba so site saltanati sto se vika..nevesta se zamisluvam vo bel fustan sekako,da ne bide ednostaven ama da ne e ni premnogu izduvan,nacickan,nadzidzen pa da nema smisla :D nesto onaka sredno ne pre ednostavno ni pre nakiteno.sakam da imam i vel obavezno sto ke go izvadam posle..sminka frizura i sve ostavo vo salon sekako napraeno..edino nesakam da se zamaram so daruvanja bovci i pokloni..ako na nekogo mora da se dade,neka se dade zlato a ne bovci trenerki kosuli i slicni gluposti :D
   
 8. confused

  confused Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2009
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  326
  kako keri bredso vo seksot i gradot (the movie) ako ste go gledale...prekrasna bese..i taa i svadbata ( zamislata za svadba koja podocna se odigra sosema poinaku) ...znaci jas vo ubav bev fustan od poznat kreator..a na svadbata samo luge koi mene mi znacat(normalno i na mazot mi)...malku ama odbrani...ne prijateli na moite i na negovite koi podocna nema da me prepoznavaat na ulica..
  znaci elegancija na site strani :)

  [​IMG]
   
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.539
  Допаѓања:
  31.546
  Пол:
  Женски
  Јас не сум се замислувала како невеста,а и не сакам да правам свадба.Ако евентуално се премислам,би правела мала свадба.Би нослеа класична бела венчаница(не многу раскошна).
   
 10. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  31
  Значи сепак потајно си размислувала и имаш некои планови :) зошто да не бидеш невеста, ми се допага идејата за мала свадба и скромна венчаница :* :* :*
   
 11. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  31
  Ајде ирена наогај ја сликава со мајкати едвај чекам да ја видам :) ми се допага како си ја опишала а букетот со црвени ружи е топ :) А за тоа кој ке ти прави ручек и чај и мене ме стави во прашања :^) Така е до некаде , никаде не е како дома :) знаеме и да се потскараме ама ке ги тражеме годините со мамичка :P
   
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.539
  Допаѓања:
  31.546
  Пол:
  Женски
  Не сакам да правам свадба затоа што не ги сакам свадбите како свеченост. Тоа што го напишав за малата свадба и за класичната бела венчаница се однесува на тоа доколку мојот иден сопруг сака да правиме свадба.
   
 13. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.448
  раскошна ....обично сум за поедноставни работи...но сакам раскошна венчаница..и таква ми е едната....другата е поелегантна....свадбата ми е замислена, класична свадба, но стрикно на отворено :!: ...со неколку елементи кои ќе ја одвојат од другите...како венчавка на канео, чоколадна фонтана, огномет, подароче за секој гостин, музика џингарлака цела вечер :D ...на паузата тивки евергрини, и на крајот последниот саат ќе има ди џеј ;) ....ете тоа ми е замислата, мислам веќе ангажирани работите...само две работи ме плашат...дали ќе ми ги нарават скрос точни венчаниците и времето.... :worried: и за свадбата и за венчавката....тоа ми е најбитно...и секој ден си го молам дедо боже... :angel: ... :tmi: :rofl:
   
 14. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  100
  МОДЕРАТОР:
  Мислењето беше off-topic и е избришано.
   
 15. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Keep it simple, and keep it real. Еден обичен ден - матичар, друг ден - една скромна прослава. Се чекаат сите таму! ;) Невестата и младоженецот доаѓаат заедно - свежи и одморени, насмеани, а не таа кутрата - вкочанета од позирање и шлапање со гостите цел божји ден! И сите се среќни! :D Ааааа, и Dj да има! :D
   
  На zaljubena93 и UbavkaBube им се допаѓа ова.
 16. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  samo bel fustan protiv dr boj sum protiv za nevesta
  so crveni detali crven karmin bidermaerot crveni ruzi
  kosta ispustena nekako
  fustanot da bidi fustan a ne korset i sukna
  da bidi sirok i da se vleci vo gorniot del da bidi izvesen i so nekoj crven cirkonna slabi preramki celi so monista i cirkoni koj ke davaat poseben sjaj a dolniot del so farbeli nekako i mreza
  mmmmm se zamisluvam ama treba d apominat bagi godini do toas
  a mislenjevo nema da go smenam zs od mala mectaam za vakov fustan
   
 17. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  И ... against all odds... би сакала да носам бисери, иако во нашата традиција и обичаи кои се нели така свети, се вели дека е несреќа да се носат, бидејќи симболизирале солза. Но, со оглед на браковите кои што се склопуваат денеска и како изгледаат и функционираат (еве - повторно се извинувам и за ова мрдање од темава :rofl: ) ќе ризикувам со бисерите.
   
 18. Lollipop

  Lollipop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  31
  До вчера размислував и планирав за тоа каква венчаница сакам да имам, каква сакам да ми биде свадбата какви деталчиња ке содржи ....ама од денес веќе сватив дека никогаш и ништо човек не треба да планира затоа што никогаш и не се остварува па така и моите планови за идеална свадба и идеална венчаница...и идеален брак ;(
   
 19. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Има модерни невести стварно. Чоколадна фонтана, и две венчаници и gift bags за гостите.... :D Сето тоа е преубаво, мене на пример многу ми се допаѓа. Повеќето ни доаѓа баш од Америка... ;)
   
 20. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  113
  Nejkam crveno vakvo onakvo. Samo znam deka sakam da bidam vo bel fustan ili shampanj. :)