Каква невеста се замислувате....

Дискусија во 'Свадба' започната од zverka, 18 февруари 2010.

  1. zverka

    zverka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    31
    Секој си има замисла каква невеста сака да биде :!: затоа да ве прашам која е вашата идеална венцаница , се замислувате во раскошен бел фустан или пак може и во друга боја. Какви додатоци обожавате?? На пример јас сакам да биодам сркомна и не многу пренатрупана со ракавици ,велови .....ајде да ги слушнам вашите мислењаа ;)
     
  2. zverka

    zverka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    31
     

    Прикачени фајлови:

    • nevesta.jpg
      nevesta.jpg
      Големина на фајлот:
      15,5 KB
      Прегледи:
      4.544
  3. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.101
    Допаѓања:
    104.206
    Пол:
    Женски
    Za nekoj mesec ke pravam svadba i pocnav veke da si planiram fustani kako sto :D
    Jas si se zamisluvam vo bel raskosen fustan , prekrien so kristali , bi sakala da nosam mala kruna na glavata , beli udobni cevli , i vo detalj bi go stavila i cadorot :)
    vaka slicno bi sakala da izgledam
    [​IMG]
     
    На elenapp му/ѝ се допаѓа ова.
  4. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.098
    Допаѓања:
    4.454
    Пол:
    Женски
    Јас секогаш си се замислував каква ќе бидам како невеста, се додека дечко ми не ми рече дека би било убаво ако после летово најавиме , а следната година направиме свадба. Незнам зошто ама престанав да мислам на тоа каква невеста ќе бидам, почнав да мислам кој ќе ми прави ручек, кој ќе дојде кога ќе викам: мамоооооо направи ми чај, ме боли стомакот..... така други работи почнаа да ми се вртат во глава а за фустанот најмалку се секирам.
    Инаку секогаш сакав да бидам невеста како мајка ми, со бело шеширче и бели ракавички, бел букет со црвени ружи. Ај ако најдам слика од свадбата на моите ќе ја ставам.
     
  5. srnna

    srnna Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Jas za 2 meseci ke pravam svadba i ke bidam takva kako sto se zamisluvav cel zivot,bela,raskosna,so mn kristali,moze i vel (toa se uste ne sum odlucila). Bas pred nekoj den bev za da potvrdam i da pocnat da mi ja sijat vencanicata "od sonistata" :) edvaj cekam:)))
     
    На macence85 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Kade ke ja pravis vencanicata???
    I jas bi sakala koga ke se mazam vencanicata da mi bide cela so kristali, kako princeza, ama da ne deluva eftino, kic...
    Pozdrav i mnogu sreca
     
  7. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    568
    Пол:
    Женски
    jas sakam golema svadba so site saltanati sto se vika..nevesta se zamisluvam vo bel fustan sekako,da ne bide ednostaven ama da ne e ni premnogu izduvan,nacickan,nadzidzen pa da nema smisla :D nesto onaka sredno ne pre ednostavno ni pre nakiteno.sakam da imam i vel obavezno sto ke go izvadam posle..sminka frizura i sve ostavo vo salon sekako napraeno..edino nesakam da se zamaram so daruvanja bovci i pokloni..ako na nekogo mora da se dade,neka se dade zlato a ne bovci trenerki kosuli i slicni gluposti :D
     
  8. confused

    confused Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2009
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    326
    kako keri bredso vo seksot i gradot (the movie) ako ste go gledale...prekrasna bese..i taa i svadbata ( zamislata za svadba koja podocna se odigra sosema poinaku) ...znaci jas vo ubav bev fustan od poznat kreator..a na svadbata samo luge koi mene mi znacat(normalno i na mazot mi)...malku ama odbrani...ne prijateli na moite i na negovite koi podocna nema da me prepoznavaat na ulica..
    znaci elegancija na site strani :)

    [​IMG]
     
  9. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.415
    Допаѓања:
    34.010
    Пол:
    Женски
    Јас не сум се замислувала како невеста,а и не сакам да правам свадба.Ако евентуално се премислам,би правела мала свадба.Би нослеа класична бела венчаница(не многу раскошна).
     
  10. zverka

    zverka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    31
    Значи сепак потајно си размислувала и имаш некои планови :) зошто да не бидеш невеста, ми се допага идејата за мала свадба и скромна венчаница :* :* :*
     
  11. zverka

    zverka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    31
    Ајде ирена наогај ја сликава со мајкати едвај чекам да ја видам :) ми се допага како си ја опишала а букетот со црвени ружи е топ :) А за тоа кој ке ти прави ручек и чај и мене ме стави во прашања :^) Така е до некаде , никаде не е како дома :) знаеме и да се потскараме ама ке ги тражеме годините со мамичка :P
     
  12. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.415
    Допаѓања:
    34.010
    Пол:
    Женски
    Не сакам да правам свадба затоа што не ги сакам свадбите како свеченост. Тоа што го напишав за малата свадба и за класичната бела венчаница се однесува на тоа доколку мојот иден сопруг сака да правиме свадба.
     
  13. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.451
    раскошна ....обично сум за поедноставни работи...но сакам раскошна венчаница..и таква ми е едната....другата е поелегантна....свадбата ми е замислена, класична свадба, но стрикно на отворено :!: ...со неколку елементи кои ќе ја одвојат од другите...како венчавка на канео, чоколадна фонтана, огномет, подароче за секој гостин, музика џингарлака цела вечер :D ...на паузата тивки евергрини, и на крајот последниот саат ќе има ди џеј ;) ....ете тоа ми е замислата, мислам веќе ангажирани работите...само две работи ме плашат...дали ќе ми ги нарават скрос точни венчаниците и времето.... :worried: и за свадбата и за венчавката....тоа ми е најбитно...и секој ден си го молам дедо боже... :angel: ... :tmi: :rofl:
     
  14. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    101
    МОДЕРАТОР:
    Мислењето беше off-topic и е избришано.
     
  15. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.599
    Keep it simple, and keep it real. Еден обичен ден - матичар, друг ден - една скромна прослава. Се чекаат сите таму! ;) Невестата и младоженецот доаѓаат заедно - свежи и одморени, насмеани, а не таа кутрата - вкочанета од позирање и шлапање со гостите цел божји ден! И сите се среќни! :D Ааааа, и Dj да има! :D
     
    На zaljubena93 и UbavkaBube им се допаѓа ова.
  16. BlueEye

    BlueEye Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    29
    samo bel fustan protiv dr boj sum protiv za nevesta
    so crveni detali crven karmin bidermaerot crveni ruzi
    kosta ispustena nekako
    fustanot da bidi fustan a ne korset i sukna
    da bidi sirok i da se vleci vo gorniot del da bidi izvesen i so nekoj crven cirkonna slabi preramki celi so monista i cirkoni koj ke davaat poseben sjaj a dolniot del so farbeli nekako i mreza
    mmmmm se zamisluvam ama treba d apominat bagi godini do toas
    a mislenjevo nema da go smenam zs od mala mectaam za vakov fustan
     
  17. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.599
    И ... against all odds... би сакала да носам бисери, иако во нашата традиција и обичаи кои се нели така свети, се вели дека е несреќа да се носат, бидејќи симболизирале солза. Но, со оглед на браковите кои што се склопуваат денеска и како изгледаат и функционираат (еве - повторно се извинувам и за ова мрдање од темава :rofl: ) ќе ризикувам со бисерите.
     
  18. Lollipop

    Lollipop Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    31
    До вчера размислував и планирав за тоа каква венчаница сакам да имам, каква сакам да ми биде свадбата какви деталчиња ке содржи ....ама од денес веќе сватив дека никогаш и ништо човек не треба да планира затоа што никогаш и не се остварува па така и моите планови за идеална свадба и идеална венчаница...и идеален брак ;(
     
  19. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.599
    Има модерни невести стварно. Чоколадна фонтана, и две венчаници и gift bags за гостите.... :D Сето тоа е преубаво, мене на пример многу ми се допаѓа. Повеќето ни доаѓа баш од Америка... ;)
     
  20. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Nejkam crveno vakvo onakvo. Samo znam deka sakam da bidam vo bel fustan ili shampanj. :)