Каква невеста се замислувате....

Дискусија во 'Свадба' започната од zverka, 18 февруари 2010.

 1. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.369
  Допаѓања:
  104.422
  ФУСТАН
  [​IMG]
  КОСА
  [​IMG]
  ЧЕВЛИ:
  [​IMG]
  ЦВЕКЕ:
  [​IMG]
   
  На mode-kristina му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lina Stojanoska

  Lina Stojanoska Активен член

  Се зачлени на:
  26 април 2015
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  m,cn xl.jpg Фустанот и фризурата
  За штикли незнам немам видено некои што ме фасцинираат ептен ама и не сакам да бидат нешто многу посебни , само да се удобни .
   
  На Acka22, mode-kristina и Hipica им се допаѓа ова.
 3. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.306
  Допаѓања:
  26.211
  Пол:
  Женски
  Kako princeza :inlove:
   
  На mode-kristina му/ѝ се допаѓа ова.
 4. popovich

  popovich Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2013
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  531
  Боса, на дива плажа покрај море (Италија или Грција), венче од свежи набрани маргаритки што сама ќе си го направам, зајдисонце, фустанот едноставен, а материјалот полесен и од ветрето што ќе дуфка, Koop - Island Blues свири во позадина.
  Присутни? Јас, љубениот до мене, еден сведок за церемонијата, и неколку најблиски до нас.
  Трубачи — Брановите што ќе удираат по песокта, а музика во живо од локалните галеби.
  Ќе го кажам моето "Да", ќе го бацам за носето, и ќе го фрлам бидермаерот што сум го набрала пред церемпнијата. Ќе ја гушнам мајка ми, ќе се молам да можам да ја гушнам до тогаш и баба ми, и ќе го бакнам тој со кој ќе го започнам почетокот на крајот.
  Парите за голема комерцијална прослава ќе ги пренасочам за ваков мал рај испреплетен со сите оние ситни моменти кои го застануваат времето и прават да се осеќам жива и сакана, не потните ЦД-ња под мишките на роднини што ги гледам еднаш на 5 години а срамота за семејството ако не ги викнам.
  Не критикувам ваков тип прослави, баш ми е мило што ве прават среќни, едноставно тоа не сум јас.
   
  На Animali, blackwave, peperutka7 и 3 други им се допаѓа ова.