Каква невеста се замислувате....

Дискусија во 'Свадба' започната од zverka, 18 февруари 2010.

 1. Barbie-girl

  Barbie-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  1
  мене ми се допаѓа веншаницата на анннни ;)
   
 2. Barbie-girl

  Barbie-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  1
  или сакам некако вака во овој стил
   

  Прикачени фајлови:

  • 12529382300.jpg
   12529382300.jpg
   Големина на фајлот:
   66,9 KB
   Прегледи:
   437
 3. Angel.in.dark

  Angel.in.dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  22
  Дефинитивно овој ! :rock:
   
 4. Barbie-girl

  Barbie-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  1

  И мене ми е многу закон,некако многу е секси, а сепак не е провокативно!
   
 5. she-17

  she-17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  23
  хехех.. би сакала нешто обично но елегантно и фино. пример ваков фустан но + да има дооооолт превез :lol:
  [​IMG]
   
 6. glammur

  glammur Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  20
  Прерано ми е за свадба, ама си имам некои фаворити од фустаните што ги имам гледано по нет.
  Најубав од сите што ги имам видено е овој.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На SunnyGirl2 и Trendafilka им се допаѓа ова.
 7. valenTina.bT

  valenTina.bT Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  10
  [​IMG]
  E bash vaka . :D
   
 8. katka-slatka

  katka-slatka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  43
  Јас пред оклу два месеци правев свадба и баш како шо си планирав така испадна. Фустан барав по интернет речиси два месеци,не сакав фустан,долг,широк,па да се влече, па прекровка на главата и некои такви работи,сакав нешто необично. Така и беше. Фустанот ми беше одпред малку краток до колената,назад долг до петите,малце широк,горе беше како корсет, и имаше лила боја,на него,извезен со малку камења свтликави во виолетова и сребрена боја,а сребрена затоа што на кондурите имав сребрена боја. Го видов на интернет,а ми го шиеше една шијачка,која посебно сум и благодарна. На главата еден украс многу убав и уникатен и што е најважно од се имав една ракавица. Се прашувате зошто? Па тоа беше и поентата,да се прашва зошто. Поздрав до идните невести и најважно од се одберете што на вас ви одговара да се чуствувате убаво и да летате на вашиот најубав ден. :dance: :dance: :dance:
   
 9. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  3.917
  Пол:
  Женски
  мала сум уште,ама кога ќе се мажам сакам да имам балски фустан :D

  [​IMG]
   
 10. barby

  barby Популарен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  7.080
  и јас сум, заљубена во фустанов. прекрасен е
   
 11. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  649
  Допаѓања:
  31
  Вака се замислувам ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • weddingdress.jpg
   weddingdress.jpg
   Големина на фајлот:
   20,7 KB
   Прегледи:
   826
 12. barby

  barby Популарен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  7.080
  се замислувам во раскошен бел фустан, со голема свадба, сите мои пријатели да бидат со мене и фамилијата се разбира, свадбата да биде на мојот роденден или на роденденот од мојот тогашен сопруг, и да му приредам некое изненадување, да викнам танчерки а може и јас со нив да танцувам ама тој да не знае дека ке бидам јас, или нешто друго ке видам што ќе смислам до тогаш,ама сигурно ќе биде нешто што не е видено до сега ;)
  еве неколку венчаници што вчера ги разгледував, сите ми се свиѓаат
   

  Прикачени фајлови:

  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
 13. guardian

  guardian Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  4
  Bi sakala skromna svadba samo so najbliskite vo prijatna semejna atmosfera. Sakam ednostavna vencanica bez mnogu detali i sitnici.Ednostavno sakam da se odbelezi najsrekniot den vo mojot zivot bez da se kreva mnogu vrevaokolu toa i bez da se zamaram so br na gosti,kogo d apokanam i sl :)
   
 14. barby

  barby Популарен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  7.080
  еве уште неколку
   

  Прикачени фајлови:

  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.191
  Допаѓања:
  1.077
  Абе уште сум си мала за свадба ама наравно си иам планови...Епа би сакала да се венчам во Охрид на плажа во есен за да нема луѓе на плажа а сепак времето да биде пријатно,косата со внатрешна плетенка и коњско опавче,а фустанот си го замислувам
  [​IMG]
  Ваков сличен :P
   
 16. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  29
  лајк
   

  Прикачени фајлови:

 17. katka-slatka

  katka-slatka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  43
  Сум заборавила да кажам за изненадувањата на мојата свадба. Значи три дена пред свадбата на маж ми му беше роденден,никој не се сети освен Т-мобиле кој му прати порака и после и ние секако му честитавме,ама се чуствував некако безвеза,јас родендените од роднините не ги заборавам,па него. Е на свадбата нарачав торта,он не знаеше, и после првото изненадување кое беше од кумот со огномет и такви некои ствари,настапив јас. Он се стаписа,најпрво се заблагодарив на гостите што дошле и одвоиле време за нас, а после HAPPY BIRTHDAY и тортата со свеќички. Се збуни човекот не му ни текна дека е за него. Испеав песна од Горан Каран *Остани* се разбира во придружба со двете пејачки кои беа таму (едната исто требаше да биде изненадување,ама дознавме пред свадбата). А за танчерки да напоменам,дека баравме тоа заедно со маж ми за време на вечерата да одиграат нешто,ама дознавме број само од српски танчарки и цената им беше многу висока. Така да доста беше и тоа...

  п.с.Се извинувам што е предолго ама морав да се доискажам
   
  На Lina24 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  141
  ако се деси тоа чудо јас да се мажам вака си ја замислувам свадбата. Иако сум атеист ќе ме натераат да се венчам во црква и за таму ќе носам бел фустан. А после во ресторанот/хотелот ќе носам црн готски фустан со црни ружи(ова ми е животна желба), и на мојата свадба нема да има од овие смотаниве народни песни :)
   
 19. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  71
  уфф си се замислувам во долг раскошен бел фустан, во горниот дел сакам да ми биде како корсет и надоле широк и долгГгГг.... :$ :lol:
   
 20. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.985
  Допаѓања:
  4.132
  Ајде да си кажам и јас како си се замислувам :D

  знам дека сеуште сум мала но сепак да си кажам како си се замислувам :D

  Бела венчаница и ќе ставам сега некои слики кои многу ми се допаѓаат :)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Не можам да го најдам оној кој јас си го имам замислено но овие се слични на тој :D