1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква невеста се замислувате....

Дискусија во 'Свадба' започната од zverka, 18 февруари 2010.

  1. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    [​IMG]

    Сакам ваква венчаница..ама не знам дали некој ќе зане да ми ја сошие...преубава е ....само без тоа плавото предувот :rock:

    Адети многу многу не сакам...Сакам свадбата да ми е убава и модерна...скромно со не многу гости....малце народно пошо ,мора да има кај нас....а после се ќе ми биде забавна музика.... :$
    Поканите некои модерни така убави треба да ги смислам зашто уште нема да правам свадба....
    Торта голема некој на 3 спрата...А косатаа сакам да ми пуштена благо навртена абе како принцез :$

    Е ако не може како Кери...може вакво нешто
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG] И вакви прстени ммм :angel:
     
  2. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Па таа на Кери не е тешко да се сошие.Втората многу потешко ке ти ја сошијат. :D Убави се,ама треба да се има гради да се пополнат тие корпи,а не како мене :D :rofl:
     
  3. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Мислиш ќе знаат долниот дел на Кери да го сошијат :^) Ја не верувам.....ауу па ни ја немам гради...силикони ќе си ставам :lol: И твојата е убава..... :*
     
  4. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
  5. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Јас се замислувам во раскошна бела венчаница :D Некоја поедноставна и нежна фризура, вел, круна и ракавици обавезно :D Сакам да изгледам како принцеза :lol: Немам најдено соодветна слика слична на венчаницата која си ја замислувам :)
     
  6. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Јас дефинитивно мразам традиционални венчаници, поготово оние модели "торти". Никогаш не сум копнеела да изгледам како принцеза со огромен фустан-торта, еден куп постави и да тежи 100 кила па да неможам на раат да се изнаиграм ко човек на тој ден и згора на се да си ја подгазувам ред јас, ред гостите.
    Ми се свиѓа чипката поготово зашто се врати во мода, но некако не сум тој стил на девојка. Круни, тијари, венчиња и велови, тоа НЕ! Мразам и корсети. Исто така не би сакала ниту бидермаер. Едино сум присталица фустанот да блешти, значи мноооогу Сваровски кристалчиња на него :) Повеќе сакам гламурозен изглед за тој ден, отколку романтичен.
    Значи нетрадиционална хаљина, и тоа 100% ќе биде кратка или кратка од напред а долга одпозади, бојата веројатно некоја пастелна, ракавици до над лактите кои може да не бидат во иста боја со фустанот, и обавезно гламурозни сандали со висока тенка штикла. Фризура небитна, само да е поедноставна без додатоци како тие кичерајските цветчиња.
    Неисполнета желба ми е да си купам/направам краток фустан со реси на катови, па и таков може да влезе у комбинација ако се работи за поскромна прослава. Еве како овој (само не плав):
    [​IMG]

    Омилен look моментално ми е овој фустан:
    [​IMG] ...на кој што би му додала прерамки и Сваровски кристалчиња, и спремна сум за мажење :D
     
  7. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Сеуште не сум сигурна но може вака нешто. А косата пуштена и виткана, се мислам дали да има вел (може и само во црквата да го носам). Сакам мала свадба само со тие што ги сакаме јас и мојот иден маж. Сакам да ми свири Горан Брегович :lol: :rofl: :rock: .
     

    Прикачени фајлови:

  8. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Мојата свадба ја замислувам како голема забава само за најблиските роднини и другари. Од друга страна ако го поканам овој братучед треба и другиот, па и третата и кога ќе видиш невозможно е таква свадба, па ќе биде гооооолема забава. Венчаницата сакам да ми биде една од совршенствата на Elie Saab :$ Превезот е задолжителен, без ракавици, може некој мал украс во коса и без теткински фризури. Шминката ќе биде скоро и незабележлива, штикли удобни, па нали сакам да шизам. Адети и обичаи не сакам, па дури ни фрлање бидермаери и сечење торти. Фино и културно бидермаерот ќе го дадам на некоја што не е мажена или па ќе си го чувам за мене, а торта секој ќе си добие. Менито исто не сакам да биде традиционално, има време ќе го смислам :D Настанот би сакала да биде под отворено небо, заради постарите присутни ќе има по некое орце на почеток, а остатокот ќе биде баш журка која ќе финишира со настап на ДЈ.
    Едноставно, одмерено, со стил.
     
  9. sweetgirl92

    sweetgirl92 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    1.868
    Црн??? :^) според мене не би требало на свадба да се носи црн фустан па не ќе жалиш што си се венчала.... Извини доколку моето мислење те навреди но тоа си е сепак мое мислење ии според мене на венчавка се носи бел фустан. Моделот може да биде различен според вкусот на невестата но бојата бела :)
    btw.... Јас се замислувам со широк балски бел фустан, поедноставна фризура, сакам со шминката до израз да ми дојдат очите(како и секогаш) зашто си ги обожавам, едноставно кажно да изгледам како принцеза. Исто така сакам и мојата свадба да биде голема и со месеци да се зборува за неа :D :$
     
  10. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    обична скромна и убава, не сакам принцеза изглед едноставно не сум јас. што помалку народ тоа подобро мешана музика рокче и нешто народно. во главно се да се биди во нормала и мешано за сите да бидат весели среќмни и насмеани :rock:
     
  11. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Не можам да се замислам како невеста. Во последно време се ежам кога ќе видам невестински фустан, ама ич немам желба за свадба. Што е до мене јас би се регистрирала во матично, би се венчала во некој од манастирите низ земјава и би направила мала прослава со најмногу 50 гости. Без невестински фустан, без ора, без тетки и роднини до шестто колено.

    Мајката на дечко ми ми честита Нова Година по телефон и ми вика :" Ајде годинава повеќе да се споите."
    Како бе жено повеќе, споени сме ние одамна и тоа на ралични места сме се спојувале ;)
     
    На Podarok и lebarka им се допаѓа ова.
  12. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
  13. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
    Дефинитивно во ваков фустан :inlove:
    само свадбата да ми се погоди во лето :lol: :lol:
     

    Прикачени фајлови:

  14. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.572
    Пол:
    Женски
    Сакам мала свадба. Сакам сите да бидат облечени во кремаво. Јас и тој во бело. Косата да ми биде пуштена и таква каква што ми е, не би правела фризура. Сама ќе се нашминкам и сакам да носам едноставен фустан- моја креација, а шиен од тетка ми :D Не сакам да ме земаат од дома, туку да се најдеме во матично. И така. Дечко ми исто не сака голема свадба и е воодушевен од мојата замисла за тоа каква невеста би сакала да бидам.
     
  15. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    [​IMG][​IMG]
     
    На nena2010 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. solzuska

    solzuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    135
    ај еве јас ке бидам „малку скромна„ во опишувањето :lol:
    Значи фустанот задолжително бел и широк највеке на свет :lol: , кај градите добро зацврстен (зашо не сакам градиштава мои глупи, големи да ми скокаат), а забавата обв ке е голема со сите најблиски околу 300 луѓе, и обавезно сите адети ке се испочитуваат, нз зашо ама мн задоволство ми причинува кога исполнуваме некој адет :) торта исто најголема, а музиката ке е народна, а по завршетокот од забавата сите млади продолжуваме на журка со некој „изнајмен„ дј :) е така, ко ке ми текнат др детали ке ги пишам :lol:
     
  17. icy

    icy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    3
    Дефинитивно овој раскошниов , ако до тогаш не ми дојде некоја друга идеја ... Едвај го чекам тој момент за кој од девојче донувам , да бидам најубава невеста и најсреќна со мојот иден сопруг :D :lol:
     

    Прикачени фајлови:

    • natasa.jpg
      natasa.jpg
      Големина на фајлот:
      510 KB
      Прегледи:
      242
  18. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    па додека дојде тој момент си се замислувам да бидам облечена во едноставен фустан не сакам претерувања корсети не обожавам ама ич си имам некоја верзија во главата дека се ке биде онака лежерно не сакам свадби со многу гости си планираме да биде некоја журка на која ке има диџеј и се разбира само најблиските роднини и пријатели и така се надевам дека ке се оствари понатаму мојата замисла.
     
  19. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    прекрасна во бела венчаница, но сепак длабоко во себе на мојата свадба ќе бидам тажна и ќе осетам голема болка што најважниот човек нема да ме види таква каква што одсекогаш посакуваше да ме види.. ;( ;(
     
  20. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Ќе те види Ози, јас верувам дека те гледа одозгора, и те чува... тој ќе биде тука затоа што ти го носиш во срцето...