1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква невеста се замислувате....

Дискусија во 'Свадба' започната од zverka, 18 февруари 2010.

  1. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
  2. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    ^ wow Мерлин ми се допаѓа многу :inlove:

    Јас сакам мојата свадба да биде гламурозна. Несакам да ме зимаат од дома па чочеци па свирење со коли, блокирање улици, веење знамиња, пукање со калашников :rofl: .
    Едноставно ќе се чекаме пред црква или матично.
    Сакам се да биде убаво украсено со префинети а не кич декорации. Прославата да се одржи во некоја убава сала каде што услугата ќе биде беспрекорна, а не со искршени чинии и валкани чаши!
    Сакам салата да биде убаво средена, да има шведска маса, посебен простор за играње, а не вртење околу маси. Пригушени светла, свеќи... се дувоумам дали да биде во затворена сала и на отворен простор (ко демек утре ќе се мажам па да двумам хахаха). Тората да биде огромна и прекрасна да ги остави луѓето вака :o
    На почетокот на прославата сакам да има џез, нешто за танго така опуштено додека доаѓаат гостите, потоа се знае народно, оро воџи ова она :rofl: на крај да заврши со нешто латино, r&b да се изжуркаме до крај :) и што е најважно после да не ми идат дома гостите :rofl:

    Фустанот веќе го најдов, идеален за мене, спремна сум за мажење, еве го :
     

    Прикачени фајлови:

    На Marilyn-Monroe му/ѝ се допаѓа ова.
  3. marija.d

    marija.d Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    6
    секоја девојка се сонува за тоа каква невеста ке биде,кога јас би била би порачала нешто поинакво да се разликува од класична венчаница,со корпа и со бели ракавици и вештачки цвекиња во косата мн ми е секојдневно,би го зела со мене свршеникот и би отишле во милано,по венчаница и костум секако аму би нашле најубави,моите родители ми прават кука кога ке се вселиме за тој ден ке викнеме мн декоратори предните три тараси да ги украсат со сребрени машни и алуминиумската ограда на тарасите да биде целосно со сребрени балони,сакам пред портата да има огромен венец со себрени машни и во дворот да стават 4 тронови со бели царшави обвиени со големи машни секако во истата боја и мегу нив да ставам една црвена стаза по која ке чекорам додека ке излезам од куќата.Потоа внатре во куката одрадата кај степенивите да биде украсена со бели кали,и исто така и околку масата на која ке седат сватовите да има бели кали расфрлени по неколку.хотелот во кој ке биде да биде со висококвалитетни услови,среден,да биде доста голем,пред хотелот исто така да постават црвена стаза,со тронови со без царшав и машна,главната маса да биде беспрекорно декорирана и салата да биде добро украсена и секако некоја добра група да не забавува!!!!!така ја замислувам мојата свадба од соништата!!!поз
     
  4. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Сакам да биде во лето, и да биде на отворено (летна тараса, со голем подиум, во голема градина аххх). Знам дека косата би сакала да ми биде целосно собрана или во пунџа (од оние гламурозните :P ) или во долго репче кое би било извиткано на крајот. Во глобала не би се одлучила да ја виткам косата поради тоа што многу брзо ми се исправа....Сакам фустанот да биде со деколте во срце форма, а надолу со многу многу тул :inlove: (знам дека до тогаш ќе се премислам за фустанот хаха) Тоа во глобала сум замислувала :$ :$
     
  5. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Едноставна а убава :D
    Несакам од оние крошните фустани,со светкави бели никакви материјали :puke: а корсет :puke: неможам да смислам.особено кога ќе видам ептен дебелка се стегнала со корсет :| не дека сум против дебелите туку секој да биде како што му личи ;)
    значи светло крем фустан,едноставно прав може и со чипка и со некој убави ракавчиња.косата собрана ама не во оние пунџите :devil: ,убаво ишатирана,бидермаер со свежи цвеќенца,убава шминка и да-ВИСОКИ ПОТПЕТИЦИ :!: нема шанса после да се соблачам по влечки или боса ко некои :puke: ќе си издржам машки :P
     
  6. angie

    angie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    242
    Со креација од Elie Saab и коса во пунџа :) Покрај море, интимна атмосфера, на зајдисонце.
     
    На figgiMK и xxAngelxx им се допаѓа ова.
  7. elenastoimanova

    elenastoimanova Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    5
    Sakam enostavna vencanica slicna ko ova na slikata, nekoja ednostavna frizura sakam mala svadba so onie najbliskite.... :angel: :angel:

    [mod-kirilica:1tadzp2k][/mod-kirilica:1tadzp2k]
     

    Прикачени фајлови:

    • vencanica.jpg
      vencanica.jpg
      Големина на фајлот:
      49,1 KB
      Прегледи:
      747
  8. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Јас вака се замислувам :inlove:

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Дефинитивно најубавиот невестински фустан што сум го видела! Многу сакам тортести фустани уфффф, и накитени со 300 чуда на нив! Чипки и 100 реда постава нека има ете така сакам, целиот да биде надуен ете како овој на сликата, со кристалчиња, цветови со се се се! Обожавам да гледам фустани невестински уффф 8)
     
    На The.Crab му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505

    Или вака, повеќе ми се допаѓа :inlove: :inlove: :inlove:

    [​IMG]
     
    На Chocoholic.girl, Butterfly-itgirl4s и Hipica им се допаѓа ова.
  11. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    можеби ке звучи глупаво, ама незнам(никогаш не сум размислувала на оваа тема)
    венчавка ко венчавка-како и да е ке помине и тој ден, ама после тоа со која личност ке го делиш животот... е тоа е и тоа како поважно :!: :$
     
  12. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Со бело кратко едноставно фустанче, бисерен накит,убави но и удобни штиклички,со долга смеѓа коса извиткана вака некако :P
     

    Прикачени фајлови:

  13. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.800
    Допаѓања:
    38.200
    Пол:
    Женски
    ^ Последното фустанче розевото една моја школска ќе го шие за матурска, само кратко без оној дел од позади. И мене ми е прекрасно, многу романтично и нежно. Инаку за темата јас се замислувам ваква само со ваков горен дел незнам како ќе ги изведам ората со волку тесен фустан :lol: и косата сакам да ми биде пушена само предниот дел соберен наназад и малку подигнат и одзади соберено со некоја убава шнола и многу голема желба ми е да има долг убав вел закачен за неа. Ахх готава сум за мажачка, само прстен на рака ми фали :D А и фустанот на оваа скица ми е прекрасен, замислувам колку би бил добар готов :?:
     

    Прикачени фајлови:

    На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
  14. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    буквално како принцеза сакам да бидам (можете да претпоставите како) :makeup:
     
    На sweet-star и Vesna25 им се допаѓа ова.
  15. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Најубав е фустанов :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

    • vencanica12.jpg
      vencanica12.jpg
      Големина на фајлот:
      79,4 KB
      Прегледи:
      332
    На macysh му/ѝ се допаѓа ова.
  16. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.151
    Допаѓања:
    46.869
    Пол:
    Женски
    :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

    На Miss.Bass, esperanca и daniloo им се допаѓа ова.
  17. MileyCyrus1Fan

    MileyCyrus1Fan Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2010
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    130
    :)
     

    Прикачени фајлови:

  18. cindy

    cindy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    166
    ете вака фустанот косата шминка нокти уште чевлите и прстенот :lol:
     

    Прикачени фајлови:

  19. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Живи сас стилом ;)
     
  20. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    јас веке не се замислувам туку си ги остварив желбите ;)
    еве каква беше мојата венчаница, од накит носев само една белегзија и мали такви исти обетчиња, косата ми беше виткана нормално имав и надградба, хиихих со едно венче во неа ;) :$
     

    Прикачени фајлови:

    • 1.jpg
      1.jpg
      Големина на фајлот:
      84,9 KB
      Прегледи:
      256
    • 9.jpg
      9.jpg
      Големина на фајлот:
      78,6 KB
      Прегледи:
      256
    На blond му/ѝ се допаѓа ова.