Каква невеста се замислувате....

Дискусија во 'Свадба' започната од zverka, 18 февруари 2010.

 1. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.872
 2. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.028
  ^ wow Мерлин ми се допаѓа многу :inlove:

  Јас сакам мојата свадба да биде гламурозна. Несакам да ме зимаат од дома па чочеци па свирење со коли, блокирање улици, веење знамиња, пукање со калашников :rofl: .
  Едноставно ќе се чекаме пред црква или матично.
  Сакам се да биде убаво украсено со префинети а не кич декорации. Прославата да се одржи во некоја убава сала каде што услугата ќе биде беспрекорна, а не со искршени чинии и валкани чаши!
  Сакам салата да биде убаво средена, да има шведска маса, посебен простор за играње, а не вртење околу маси. Пригушени светла, свеќи... се дувоумам дали да биде во затворена сала и на отворен простор (ко демек утре ќе се мажам па да двумам хахаха). Тората да биде огромна и прекрасна да ги остави луѓето вака :o
  На почетокот на прославата сакам да има џез, нешто за танго така опуштено додека доаѓаат гостите, потоа се знае народно, оро воџи ова она :rofl: на крај да заврши со нешто латино, r&b да се изжуркаме до крај :) и што е најважно после да не ми идат дома гостите :rofl:

  Фустанот веќе го најдов, идеален за мене, спремна сум за мажење, еве го :
   

  Прикачени фајлови:

  На Marilyn-Monroe му/ѝ се допаѓа ова.
 3. marija.d

  marija.d Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  6
  секоја девојка се сонува за тоа каква невеста ке биде,кога јас би била би порачала нешто поинакво да се разликува од класична венчаница,со корпа и со бели ракавици и вештачки цвекиња во косата мн ми е секојдневно,би го зела со мене свршеникот и би отишле во милано,по венчаница и костум секако аму би нашле најубави,моите родители ми прават кука кога ке се вселиме за тој ден ке викнеме мн декоратори предните три тараси да ги украсат со сребрени машни и алуминиумската ограда на тарасите да биде целосно со сребрени балони,сакам пред портата да има огромен венец со себрени машни и во дворот да стават 4 тронови со бели царшави обвиени со големи машни секако во истата боја и мегу нив да ставам една црвена стаза по која ке чекорам додека ке излезам од куќата.Потоа внатре во куката одрадата кај степенивите да биде украсена со бели кали,и исто така и околку масата на која ке седат сватовите да има бели кали расфрлени по неколку.хотелот во кој ке биде да биде со висококвалитетни услови,среден,да биде доста голем,пред хотелот исто така да постават црвена стаза,со тронови со без царшав и машна,главната маса да биде беспрекорно декорирана и салата да биде добро украсена и секако некоја добра група да не забавува!!!!!така ја замислувам мојата свадба од соништата!!!поз
   
 4. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.293
  Сакам да биде во лето, и да биде на отворено (летна тараса, со голем подиум, во голема градина аххх). Знам дека косата би сакала да ми биде целосно собрана или во пунџа (од оние гламурозните :P ) или во долго репче кое би било извиткано на крајот. Во глобала не би се одлучила да ја виткам косата поради тоа што многу брзо ми се исправа....Сакам фустанот да биде со деколте во срце форма, а надолу со многу многу тул :inlove: (знам дека до тогаш ќе се премислам за фустанот хаха) Тоа во глобала сум замислувала :$ :$
   
 5. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  Едноставна а убава :D
  Несакам од оние крошните фустани,со светкави бели никакви материјали :puke: а корсет :puke: неможам да смислам.особено кога ќе видам ептен дебелка се стегнала со корсет :| не дека сум против дебелите туку секој да биде како што му личи ;)
  значи светло крем фустан,едноставно прав може и со чипка и со некој убави ракавчиња.косата собрана ама не во оние пунџите :devil: ,убаво ишатирана,бидермаер со свежи цвеќенца,убава шминка и да-ВИСОКИ ПОТПЕТИЦИ :!: нема шанса после да се соблачам по влечки или боса ко некои :puke: ќе си издржам машки :P
   
 6. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  239
  Со креација од Elie Saab и коса во пунџа :) Покрај море, интимна атмосфера, на зајдисонце.
   
  На figgiMK и xxAngelxx им се допаѓа ова.
 7. elenastoimanova

  elenastoimanova Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  5
  Sakam enostavna vencanica slicna ko ova na slikata, nekoja ednostavna frizura sakam mala svadba so onie najbliskite.... :angel: :angel:

  [mod-kirilica:1tadzp2k][/mod-kirilica:1tadzp2k]
   

  Прикачени фајлови:

  • vencanica.jpg
   vencanica.jpg
   Големина на фајлот:
   49,1 KB
   Прегледи:
   746
 8. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  496
  Јас вака се замислувам :inlove:

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.877
  Дефинитивно најубавиот невестински фустан што сум го видела! Многу сакам тортести фустани уфффф, и накитени со 300 чуда на нив! Чипки и 100 реда постава нека има ете така сакам, целиот да биде надуен ете како овој на сликата, со кристалчиња, цветови со се се се! Обожавам да гледам фустани невестински уффф 8)
   
  На The.Crab му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  496

  Или вака, повеќе ми се допаѓа :inlove: :inlove: :inlove:

  [​IMG]
   
  На Chocoholic.girl, Butterfly-itgirl4s и Hipica им се допаѓа ова.
 11. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  можеби ке звучи глупаво, ама незнам(никогаш не сум размислувала на оваа тема)
  венчавка ко венчавка-како и да е ке помине и тој ден, ама после тоа со која личност ке го делиш животот... е тоа е и тоа како поважно :!: :$
   
 12. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.479
  Со бело кратко едноставно фустанче, бисерен накит,убави но и удобни штиклички,со долга смеѓа коса извиткана вака некако :P
   

  Прикачени фајлови:

 13. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.357
  Допаѓања:
  26.383
  Пол:
  Женски
  ^ Последното фустанче розевото една моја школска ќе го шие за матурска, само кратко без оној дел од позади. И мене ми е прекрасно, многу романтично и нежно. Инаку за темата јас се замислувам ваква само со ваков горен дел незнам како ќе ги изведам ората со волку тесен фустан :lol: и косата сакам да ми биде пушена само предниот дел соберен наназад и малку подигнат и одзади соберено со некоја убава шнола и многу голема желба ми е да има долг убав вел закачен за неа. Ахх готава сум за мажачка, само прстен на рака ми фали :D А и фустанот на оваа скица ми е прекрасен, замислувам колку би бил добар готов :?:
   

  Прикачени фајлови:

  На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
 14. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.910
  Допаѓања:
  6.033
  Пол:
  Женски
  буквално како принцеза сакам да бидам (можете да претпоставите како) :makeup:
   
  На sweet-star и Vesna25 им се допаѓа ова.
 15. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  6.195
  Најубав е фустанов :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • vencanica12.jpg
   vencanica12.jpg
   Големина на фајлот:
   79,4 KB
   Прегледи:
   331
  На macysh му/ѝ се допаѓа ова.
 16. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.009
  Допаѓања:
  27.378
  Пол:
  Женски
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На Miss.Bass, esperanca и daniloo им се допаѓа ова.
 17. MileyCyrus1Fan

  MileyCyrus1Fan Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2010
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  130
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 18. cindy

  cindy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  161
  ете вака фустанот косата шминка нокти уште чевлите и прстенот :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 19. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  5.136

  Живи сас стилом ;)
   
 20. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  544
  јас веке не се замислувам туку си ги остварив желбите ;)
  еве каква беше мојата венчаница, од накит носев само една белегзија и мали такви исти обетчиња, косата ми беше виткана нормално имав и надградба, хиихих со едно венче во неа ;) :$
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   84,9 KB
   Прегледи:
   255
  • 9.jpg
   9.jpg
   Големина на фајлот:
   78,6 KB
   Прегледи:
   255
  На blond му/ѝ се допаѓа ова.