1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква супер сила поседува секој знак

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од julie77, 23 септември 2012.

 1. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.565
  Допаѓања:
  20.035
  Го знаете она старо прашање: „Доколку би можеле да поседувате некаква суперсила, која би ја одбрале?“ Инспирирани од суперхероите и научно-фантастичните филмови, решивме да ја споделиме со вас суперсилата која ја има секој хороскопски знак. Во продолжение дознајте кој знак може да ѕирне во душата на другите луѓе, кој може да менува облик, кој е неуништлив, а кој може да лета.Која е суперсилата на вашиот хороскопски знак?

  Овен – неограничена енергија

  Доколку овните би биле суперхерои би можеле да скокаат од еден до друг покрив на зграда и да летаат побрзо од испукан куршум, без да мораат да направат пауза измеѓу двете активности.

  Бик – супер цврстина

  И емоционално и физички, биковите можат да издржат тежок товар, страшни разочарувања и големи животни катастрофи. Претставниците на овој знак се буквално нераскинливи.

  Близнаци – ментално даунлодирање

  Близнаците имаат способност да впијат огромна количина податоци во една секунда. Без разлика дали читаат книги или испити во библиотека или читаат нешто на компјутер, близнаците имаат неограничен капацитет за примање информации.

  Рак – надчовечка емпатија

  Раковите имаат способност да ги почувствуваат емоциите на другите луѓе и можат физички да се поврзат со емоционалната состојба на секој жив човек, животно или растение.

  Лав – огнена топка

  Примајќи ја неограничената моќ од Сонцето, лавот има способност да создава оган. Доколку некој му се закани нему или на неговите најблиски, тој ќе се заштити себеси создавајќи огнена топка за само неколку секунди, која ќе ја исфрли врз непријателот.

  Девица – човечко торнадо

  Брзината и интензитетот кои ги поседува девицата, ја претвораат во еден вид човечко торнадо. Таа може да се движи од едно кон друго место со неверојатна брзина и може да ги завршува обврските со брзина од 200 км на час.

  Вага – менува облици

  Вагата има способност да го промени својот облик, а тоа ѝ овозможува да може да се прилагоди на секоја можна ситуација, околина и група луѓе. Оваа моќ на вагата ѝ овозможува да го искуси животот во многу различни форми.

  Скорпија – душевен јасновидец

  Со само еден поглед во нечии очи, скорпијата може инстантно да ја види длабочината на душата на другите луѓе: нивната болка, животната цел и вистинското лице.

  Стрелец – извлекувач на вистината

  Стрелецот има способност да го натера секој жив човек, во секоја можна ситуација да ја изусти вистината. Измама, итрина, заобиколување или одбивање да се каже вистината, нема да ви „пројдат“ пред стрелецот и неговата моќ да ја извлече и пронајде вистината.

  Јарец – контролор на умот

  Моќните ментални сили на јарецот му овозможуваат да ги натера сите околу себе да се поклонуваат на неговите желби. Со ваквата способност, не постојат граници во однос на сето она коешто овој знак може да го постигне.

  Водолија – способност за летање

  Со нејзината способност да „полета“, водолијата има способност да се издигне над светот и да искуси нови култури, да ја пронајде неправдата или едноставно да го почувствува ветарот на својата кожа.

  Риби – создавач на свет од соништата

  Секоја фантазија или сон, може да постане нова реалност за рибите. Без разлика дали станува збор за одење на тропска плажа, во Античкиот Египет или во некој друг алтернативен универзум, имагинацијата која ја имаат рибите може да ги одведе буквално онаму каде што сакаат.
   
  На buba4e89, Papillon.Papi, MarchelineAmaru и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.703
  Пол:
  Женски
  Точно е до некаде ова за стрелецот, ама заборавиле да напишат и дека кога мочам во снегот правам дупка. :!: :wasntme:
   
  На Amona му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.182
  Пол:
  Женски
  Точно е за шкорпијата, погодиле :)
   
  На Ema.Sk и Lali-Esposito им се допаѓа ова.
 4. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  776
  Ненадминливи фантазери :D - тоа е тоа
   
 5. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  точно е за вагата :)
   
 6. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.299
  Пол:
  Женски
  ... Можат да ги почувствуваат емоциите на другите... :wasntme:
  Ова доаѓа нешто како читање мисли, или во овој случај `читање` чувства.
   
 7. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.408
  Рак – надчовечка емпатија

  Раковите имаат способност да ги почувствуваат емоциите на другите луѓе и можат физички да се поврзат со емоционалната состојба на секој жив човек, животно или растение.


  Aми точно си е :wasntme:
   
  На Mishela, Sara123 и JuLleE им се допаѓа ова.
 8. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.335
  Вага – менува облици

  Вагата има способност да го промени својот облик, а тоа ѝ овозможува да може да се прилагоди на секоја можна ситуација, околина и група луѓе. Оваа моќ на вагата ѝ овозможува да го искуси животот во многу различни форми.  Менува , точно е , само за разлика од Близнаците ,кај нас тоа не се граничи со шизофренија :lol:
   
  На MandyLane му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.983
  Пол:
  Женски
  Делумно, но не и целосно....за јарец :?:
   
 10. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.718
  Допаѓања:
  13.077
  Пол:
  Женски
  Јарец – контролор на умот

  Моќните ментални сили на јарецот му овозможуваат да ги натера сите околу себе да се поклонуваат на неговите желби. Со ваквата способност, не постојат граници во однос на сето она коешто овој знак може да го постигне.

  ...

  Интересно. :)
   
 11. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Мама-мија! Точно било ова бе, ќе вчитувам секоја информација! :lol: :geek:
   
 12. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.408
  Пол:
  Женски
  Бик – супер цврстина

  И емоционално и физички, биковите можат да издржат тежок товар, страшни разочарувања и големи животни катастрофи. Претставниците на овој знак се буквално нераскинливи.

  многу точнооо бравоо :clap: ;)
   
  На jjoovvaannaa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.336
  Сосема точно,кога сум расположена :)
   
 14. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  930
  Лав – огнена топка

  Примајќи ја неограничената моќ од Сонцето, лавот има способност да создава оган. Доколку некој му се закани нему или на неговите најблиски, тој ќе се заштити себеси создавајќи огнена топка за само неколку секунди, која ќе ја исфрли врз непријателот.

  Точно :) :)
   
 15. Skromna

  Skromna Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  117
  ...Риби – создавач на свет од соништата

  Секоја фантазија или сон, може да постане нова реалност за рибите. Без разлика дали станува збор за одење на тропска плажа, во Античкиот Египет или во некој друг алтернативен универзум, имагинацијата која ја имаат рибите може да ги одведе буквално онаму каде што сакаат..

  ... :D ..ала вера се ми погодивте....ние рибите сонуваме и веруваме во нашите соништа и ги остваруваме... :D
   
 16. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  682
  релативно точно :)
   
 17. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  не сум толку осетлив рак :D
   
 18. AwesomeGirl

  AwesomeGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2013
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  115
  Пол:
  Женски
  Овен – неограничена енергија

  Доколку овните би биле суперхерои би можеле да скокаат од еден до друг покрив на зграда и да летаат побрзо од испукан куршум, без да мораат да направат пауза измеѓу двете активности.

  Hell yeaah!! :rock:
   
 19. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.391
  :clap:
   
 20. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Риби – создавач на свет од соништата

  Секоја фантазија или сон, може да постане нова реалност за рибите. Без разлика дали станува збор за одење на тропска плажа, во Античкиот Египет или во некој друг алтернативен универзум, имагинацијата која ја имаат рибите може да ги одведе буквално онаму каде што сакаат.

  :geek: :D :geek: