1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква трудница сте вие?

Дискусија во 'Бременост' започната од senjorita.lombardi, 26 ноември 2012.

  1. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.577
    Допаѓања:
    48.916
    Пол:
    Женски
    А која трудница би ги признала негативните карактеристики од било која од категориите погоре?
    Јас највероватно би се сместила под бр.1, дека сум трудна луѓето приметуваа дури во 6 месец, до тогаш само оние на кој јас им имав кажано знаеа. :D
    Сега во 8 месец личам и на ..екстремна трудница,, затоа што сите ми викаат дека сум мн поправена, а јас па не си се осеќам така. Некогаш во сенката пред мене си се гледам дека чудно се движам хаха.
     
  2. Sunshine_1979

    Sunshine_1979 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2015
    Пораки:
    1.351
    Допаѓања:
    11.927
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно 4 - со постојани мачнини а тоа прави да бидам по малку и од 7 :envy: ... Добро, имајќи ги во предвид предходните две лоши искуства и проблемите со здравјето, мислам дека и не претерувам и добро се држам тоа седмицата да излезе премногу на виделина!
     
  3. Едно Чупе

    Едно Чупе Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2015
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    1.067
    Пол:
    Женски
    Првото :rofl: во постарите постови можите да прочитате како се жалам и прашувам на секое кога почна да се познава стомакот кај вас па до крајот на 6месец прашував.Сега во 8ми итекако се познавам ама една другарка е поситна од мене 6ти месец е колку мене му е стомакот и една ме прашува кој месец си, 8ми велам а дргарка ти колку тебе е или повеќе, 6ти е му велам и ме гледа :^) :rofl: ама како комплимент ми се таквите коментари ако вагата кажува 20 кг плус:lol:.Облеката ја обновив т.е.делумно се откажав од старата во 7ми месец а едни пижами и облеката со поширок крој сеуште ја носам.По природа не знам да глумам сега не ми е арно не правам ништо а ниту хормоните не го променија тоа кај мене.Еве баш до пред некој ден реновиравме бев под надзор на мм да не направам глупост да кренам нешто и да сум шо понастрана од јаките средства за чистење оти фала му на Бога не видов некоја разлика меѓу бремена и небремена освен отоците кога не ме береа старите чевли и морав да барам под итно 2 броја поголеми,а откако подзаврна за секунда и нив ги снема.
     
  4. LUCERKA

    LUCERKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    5.370
    Пол:
    Женски
    1,4,5 првата бременост
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  5. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Jas sum definitivno 7.
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  6. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Мене и ме нема во категоријава освен деловите со бр 4,5 и 6. Јас сум во катерогира лигушки и паничарки, кои не се здебелуваат, кои имаат мачнини, кои ја ностат старата облеека ( пошто нова трудничка би било промашена инвестиција) и кои се лигават и паничат ако на ехо бебето не се помрдне или ако има некој појак грч. Ете конечно да си признаам.
     
  7. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Број 1.

    Висока сум и со првата бременост до 7 месец некаде, луѓето не ми веруваа дека сум бремена иако се на се се поправив 18кг. До крај на бременоста си влегував во истата облека, истите фармерки (ги закопчував со парче ластик кое сама со го направив), врзував патики до крај без многу мака, шетав многу и не бев од оние трудници на кои им се пријадуваше нешто посебно во посебен момент. Имав лесна бременост и лесно и брзо породување.

    Сега со вторава бременост можеби е рано да кажам, ама со оглед дека имам веќе едно дете, не можам многу луксузи да си дозволам како трудница. Мајчинството во прв план, бременоста во втор :)

    Рзликата сега е во тоа што со првата бременост речиси и не јадев првите три месеци и се поправив малку повеќе, а со вторава јадам како ненаситна и се сушам :|...За понатаму ќе видиме.