1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква уста имате?

Дискусија во 'Лице' започната од magic, 8 декември 2009.

 1. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Каква е вашата уста? Тенка или дебела? Имате ли проблеми со неа? Сум слушнала дека полните и подебели усти се попроблематични, па ме интересира дали е тоа така.
  Јас имам дебела уста и постојано ми пука и ми се суши па мора на 10 мин да ставам лабело за да ми е мека :( исто така ми се прават многу често херпеси и ме нервираат :x Па тргнувајќи од мојата уста дебелите усти се попроблематични :( Вие што мислите?
   
  На Tinushka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  pa ne deka mi e mnogu polna ustata no ne e nitu tenka! no sepak mi e sklona kon herpesi i mi e postojano ispukana! zadolzitelno koristam labelo,bukvalno spijam so labeloto pod pernica za vo slucaj da se razbudam i vo sonot da si stavam! ama vistinsko macenje mi e vo zima bidejki mnogu poveke mi e ispukana! za sreka labeloto mi vrsi golema rabota ;)
   
 3. Frosin4e

  Frosin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  Jas imam sredna usta i mi se dopaga kako izgleda ama zatoa pak mnogu ama mnogu mi puka :twisted: herpesi nemam cesto no koga ke se pojavat mu treba dolgo vreme za da pominat :x
   
  На Baggi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Eli4e

  Eli4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  39
  Устата ми е полна и ми пука кога ќе е поладно, а херпеси не сум имала до сега.
   
 5. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.645
  Горната усна ми е средна, а долната полна. И на мене многу ми пука долната усна и затоа си користам ла бело.
   
 6. marija-p88.com

  marija-p88.com Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  mislam deka herpesite nemaat vrska so goleminata na ustata bigejki se od virusno poteklo-se javuvaat pri namalen imunitet ili nervoza i jas gi imam iako nemam mn golema usta :) a na zima treba poveke nega bez razlika na goleminata
   
  На haha и amroesta им се допаѓа ова.
 7. katence4

  katence4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  17
  јас немам голема уста и немам херпеси ама многу ми пука и по дома ја мачкам со мед (иако за кратко време го снемува[ сепак помага
   
  На amroesta му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lassie

  lassie Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  3
  Имам голема уста и ми се пука доста често..Ама тука е лабелото :)
   
 9. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  imam polna usta i mnogu retko mi puka na studeno a herpes ne sum imala od 5 odd :D
   
 10. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.264
  На мене горната усна ми е тенка,а долната средна. Не сум имала проблеми со херпеси до сега, се надевам дека и во иднина нема да имам. И мене многу ми се суши и ми пука. Редовно користам балсами за усни, а во зимскиов период почесто од обично.Пред излегувања кога ми е посебно битно да изгледам убаво,а устата ми е катастрофа целата испукана, после миењето заби со мокра четка ги тријам усните 1-2 минути(ова го имам прочитано некаде) и веднаш после тоа нанесувам многу балсам.Ова многу ми помага,го отстранува оштетениот слој и кожата на усните веднаш станува помека.Но,ова би го препорачала само во итни случаи :) ,а не секојдневно бидејќи ако често се прави ќе се оштетат усните.
   
  На Magiieh му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Naddy

  Naddy Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  4
  :lol: :worried:hock:
   
 12. Имам тенка уста и до сега да чукнам во дрво, не сум имала никакви проблеми со сушење на устата или распукување. Незнам дали тоа има некаква врска со големината на устата но јас мојата си ја обожавам. :lol: Позз***
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  имам многу малечка уста (дури и внук ми има поголема уста од мојата :lol: ). но тоа не ми претставува проблем затоа што кога ќе се насмевнам усната останува во позадина :lol: :lol:
   
 14. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Imam sredno tenko - debela usta,znaci ni tenka,ni debela,sredina.Koristam sjaj za usni,se kanam da si kupam edno labelo,megutoa i sjajot mi vrsi rabota,mi ja omeknuva ustata.Nikogas ne sum imala herpesi,edinstveno zimno vreme mi smeta so mi puka brzo,imam prirodna krema pa i od nejze stavam i nemam nikakov problem,toa vo slucaj koga nemam labelo ili sjaj.
   
 15. Peace.Love.Happiness

  Peace.Love.Happiness Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  34
  Tochno deka herpesot nema vrska so kakva vi e ustata, potochno usnite... Herpesot e virus shto site go nosime vo sebe ( bar taka znam) i koga kje ni opadne imunitetot se pojavuva...
  Inache jas imam ni tenki ni polni usni, gornata mi e potenka od dolnata ;)
   
 16. GlamGirl

  GlamGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  3
  Си ја обожавам устата :D Долната ми е дебела,а горната малце потенка,ама сите ми велат као Анџелина сум била во устата :lol: :lol:
   
 17. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  mnogu ubavi usni,ne deka se falam :lol:
   
 18. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  121
  И јас си ја обожавам устата.Дебела ми е и горната и долната.Херпес ми нема излезено никогаш (пу, пу да не се урочам) а и не ми е испукана многу често. Мајка ми ме вика Анџелиноооо, а татко ми Анѓо! Хахаха :lol:
   
 19. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  6.496
  Isto i na mene mi e vaka :(
   
 20. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Е мене ми е таман :lol: ко моја да си е :lol:
  Средно дебела горната,а долната дебела така да јас сум си задоволна,можам кармин да си ставам каков сакам :lol:
  Ич не сум скромна,а? :lol:
  А за испукана,ехеее,колку сакаш!