1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква уста имате?

Дискусија во 'Лице' започната од magic, 8 декември 2009.

  1. magic

    magic Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Каква е вашата уста? Тенка или дебела? Имате ли проблеми со неа? Сум слушнала дека полните и подебели усти се попроблематични, па ме интересира дали е тоа така.
    Јас имам дебела уста и постојано ми пука и ми се суши па мора на 10 мин да ставам лабело за да ми е мека :( исто така ми се прават многу често херпеси и ме нервираат :x Па тргнувајќи од мојата уста дебелите усти се попроблематични :( Вие што мислите?
     
    На Tinushka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    pa ne deka mi e mnogu polna ustata no ne e nitu tenka! no sepak mi e sklona kon herpesi i mi e postojano ispukana! zadolzitelno koristam labelo,bukvalno spijam so labeloto pod pernica za vo slucaj da se razbudam i vo sonot da si stavam! ama vistinsko macenje mi e vo zima bidejki mnogu poveke mi e ispukana! za sreka labeloto mi vrsi golema rabota ;)
     
  3. Frosin4e

    Frosin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    Jas imam sredna usta i mi se dopaga kako izgleda ama zatoa pak mnogu ama mnogu mi puka :twisted: herpesi nemam cesto no koga ke se pojavat mu treba dolgo vreme za da pominat :x
     
    На Baggi му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Eli4e

    Eli4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    39
    Устата ми е полна и ми пука кога ќе е поладно, а херпеси не сум имала до сега.
     
  5. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Горната усна ми е средна, а долната полна. И на мене многу ми пука долната усна и затоа си користам ла бело.
     
  6. marija-p88.com

    marija-p88.com Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    mislam deka herpesite nemaat vrska so goleminata na ustata bigejki se od virusno poteklo-se javuvaat pri namalen imunitet ili nervoza i jas gi imam iako nemam mn golema usta :) a na zima treba poveke nega bez razlika na goleminata
     
    На haha и amroesta им се допаѓа ова.
  7. katence4

    katence4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    17
    јас немам голема уста и немам херпеси ама многу ми пука и по дома ја мачкам со мед (иако за кратко време го снемува[ сепак помага
     
    На amroesta му/ѝ се допаѓа ова.
  8. lassie

    lassie Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    3
    Имам голема уста и ми се пука доста често..Ама тука е лабелото :)
     
  9. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    imam polna usta i mnogu retko mi puka na studeno a herpes ne sum imala od 5 odd :D
     
  10. glow

    glow Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    3.023
    Допаѓања:
    1.264
    На мене горната усна ми е тенка,а долната средна. Не сум имала проблеми со херпеси до сега, се надевам дека и во иднина нема да имам. И мене многу ми се суши и ми пука. Редовно користам балсами за усни, а во зимскиов период почесто од обично.Пред излегувања кога ми е посебно битно да изгледам убаво,а устата ми е катастрофа целата испукана, после миењето заби со мокра четка ги тријам усните 1-2 минути(ова го имам прочитано некаде) и веднаш после тоа нанесувам многу балсам.Ова многу ми помага,го отстранува оштетениот слој и кожата на усните веднаш станува помека.Но,ова би го препорачала само во итни случаи :) ,а не секојдневно бидејќи ако често се прави ќе се оштетат усните.
     
    На Magiieh му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Naddy

    Naddy Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    :lol: :worried:hock:
     
  12. Имам тенка уста и до сега да чукнам во дрво, не сум имала никакви проблеми со сушење на устата или распукување. Незнам дали тоа има некаква врска со големината на устата но јас мојата си ја обожавам. :lol: Позз***
     
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    имам многу малечка уста (дури и внук ми има поголема уста од мојата :lol: ). но тоа не ми претставува проблем затоа што кога ќе се насмевнам усната останува во позадина :lol: :lol:
     
  14. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Imam sredno tenko - debela usta,znaci ni tenka,ni debela,sredina.Koristam sjaj za usni,se kanam da si kupam edno labelo,megutoa i sjajot mi vrsi rabota,mi ja omeknuva ustata.Nikogas ne sum imala herpesi,edinstveno zimno vreme mi smeta so mi puka brzo,imam prirodna krema pa i od nejze stavam i nemam nikakov problem,toa vo slucaj koga nemam labelo ili sjaj.
     
  15. Peace.Love.Happiness

    Peace.Love.Happiness Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    34
    Tochno deka herpesot nema vrska so kakva vi e ustata, potochno usnite... Herpesot e virus shto site go nosime vo sebe ( bar taka znam) i koga kje ni opadne imunitetot se pojavuva...
    Inache jas imam ni tenki ni polni usni, gornata mi e potenka od dolnata ;)
     
  16. GlamGirl

    GlamGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    3
    Си ја обожавам устата :D Долната ми е дебела,а горната малце потенка,ама сите ми велат као Анџелина сум била во устата :lol: :lol:
     
  17. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    mnogu ubavi usni,ne deka se falam :lol:
     
  18. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    И јас си ја обожавам устата.Дебела ми е и горната и долната.Херпес ми нема излезено никогаш (пу, пу да не се урочам) а и не ми е испукана многу често. Мајка ми ме вика Анџелиноооо, а татко ми Анѓо! Хахаха :lol:
     
  19. poppie

    poppie Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    759
    Допаѓања:
    6.496
    Isto i na mene mi e vaka :(
     
  20. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Е мене ми е таман :lol: ко моја да си е :lol:
    Средно дебела горната,а долната дебела така да јас сум си задоволна,можам кармин да си ставам каков сакам :lol:
    Ич не сум скромна,а? :lol:
    А за испукана,ехеее,колку сакаш!