1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква уста имате?

Дискусија во 'Лице' започната од magic, 8 декември 2009.

  1. Milickaa

    Milickaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Mene ustata dole mi sredna a gore mi e bas mala i imam mn golema zelba da ja zgolemam no decko mi i ne mi dozvoluva pa hiruski odnosno ona so inekcija sto e pa zatoa aj ve molam ako postoi nekako prirodno da ja zgolemam so nekoi preparat da mi kazete ... :roll:
     
  2. poppie

    poppie Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    759
    Допаѓања:
    6.496
    Ooo..:worried: nemoj ni da ja stavash ustata pod igli..Stvarno e opasno i bolno.. Inache jas mislam deka prirodno si e prirodno :).. A dechkoti kje te saka takva kakva shto si :)
     
  3. Augustina

    Augustina Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    36
    I mojata usta e polna i zasega ne e problematicna...Ustata e del od mene koj navistina si go sakam zatoa sto mislam deka mi e very, very sexy :lol: I obozavam da si ja mackam so razlicni sjajcinja, taka dobiva pogolem volumen i izgleda uste poubavo :)
     
  4. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Jas ustata moja si ja obozavam takva kakva sto mi e mislam deka mi e taman nitu e mnogu golema nitu e mala taman za koga ke stavam karmin ili sjaj da blesne i da izgleda sexyyyyyyyyy
    P.S. Do seag so tie momcinja sto sum bila site mi ja obozavaat ustata
     
  5. Drako

    Drako Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    26
    јас имам мн големи усни, ама фала богу ни херпеси ниту ми пукаат па дури ни на зима не ми се испукани а ништо не користам
     
  6. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.712
    Допаѓања:
    150.522
    Имам мала полна уста,особено долниот дел и онака,ок ми е,не нешто се притресувам во однос на конкретни црти на лицето,важно ми е да си го сакам како целина.

    Инаку да ве прашам...многу сакам порцеланско лице,нежно руменило и тн зачадени очи,било со кафена,било со црна сенка,ама да не биде прејако,туку нежно е сега усните не сакам да ми бидат впечатливи,сакам бледи,не мора многу сјајни.Природно ми се изразено розеви па ниеден кармин во месо боја не ми ги прикрива,купив еден ептен месо боја со седеф,ама проблемот е што е некако погуст во однос на останатите и плус се пика во секоја пора,цртичка што и да е на устата и изгледа испукано,а не е,ма грозно.Дај предложете ми сјај,кармин во месо боја,само бледи да ми изгледаат(не бледи како оцет да сум пиела),а при тоа да не изгледаат испукано,а убаво да покрива,марка,бројче од карминот,сјајот,м м м м м м?Ениуан?!
     
  7. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Лилит и јас имам изразено розева уста и кога закам да го добијам тој ефект нанесувам од течната пудра и на усните и со кафено моливче за усни ептен нежно ги отцртувам а потоа со сјајот за усни размачкувам да не се познаваат цртите и супер е ефектот.Пробај па кажи дали ти се бендисува?
     
  8. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.712
    Допаѓања:
    150.522
    Пробав...и ми се собра цела пудра на работ кај што се спојуваат горната и долната,ми влезе во секоја пора и изгледаше испукано,а не е.Првиот пат и ставив лабело,па пудрата,вториот само пудрата,ефектот беше ист,а ставив мн.малку. :(
     
  9. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    a potoa so sjajot razma;ka li ubavo da se rasporedi. Mene pak ne mi izgleda kako ispukana koga ke stavam sjajce za usta . Sepak sekoja ko\a si e razlicna. pozz
     
  10. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    i jas go pravam istoto so pudrata dodeka stavam na liceto pominuvam i na ustata i ne mi kako ispukana stavam sjaj i super e
     
  11. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    Лично според формата и обликот на устата си ја обожавам!А така немам некој посебен проблем во зима од сушење или слично.Во зима најчесто користам лабело со вкус на чоколадо или цреша
     
  12. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.919
    Допаѓања:
    32.535
    Пол:
    Женски
    Имам дебела уста и ја обожавам.Во зимно време користам лабело.
     
  13. Depchu

    Depchu Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Имам полни усни..ама онака пооолни :D :D Од време на време практикувам да ги отстранам мртвите клетки со четкичка за заби..користам лабело ( во нормални количини :lol: )иии тоа е тоа..некоја посена нега не ми е потребна:)
     
  14. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Имам таман уста , ни дебела ни танка, златна средина на зима повеќе ми пука , користам лабело и сјајеви кармин не ставам. Херпес ми има еднаш излезено не паметам кога (одамна беше) и од тогаш повеќе не (Да не се подречам)
     
  15. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    Средна дебелина во вид на срце :lol: Си ја сакам многу. Ми немаат излезно херпеси до сега, а ми се суши зимно време, не ми пука. За хидратизација-тука се лабелата :D
     
  16. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    имам полни усни и формата ми е ок ама без лабело не можам да живеам :lol: сјаеви и кармини само за одредени прилики ставам :)
     
  17. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Горната усна ми е потенка, а долната полна. Немам проблеми со пукање на усните, ги негувам со Јакадерм бидејќи сум алергична на лабело. Херпеси ретко ми се појавуваат, а кога ќе ми се појават за брзо време ми поминуваат со Ацикловир.
     
  18. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Уфф си ја обожавам :$ Дебела и полна :inlove:
     
  19. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    [​IMG]
    Ваква... и јас си ја обожавам. :inlove:
     
  20. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Постои некој сјај или крема или не знам што за да ми се поголеми усните ? Имам кармин , као демек моментално дејство , ама не е тоа тоа .. Има нешто по аптекиве да се најде?? Ме мачи ова стварно ..