Каква уста имате?

Дискусија во 'Лице' започната од magic, 8 декември 2009.

 1. Milickaa

  Milickaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Mene ustata dole mi sredna a gore mi e bas mala i imam mn golema zelba da ja zgolemam no decko mi i ne mi dozvoluva pa hiruski odnosno ona so inekcija sto e pa zatoa aj ve molam ako postoi nekako prirodno da ja zgolemam so nekoi preparat da mi kazete ... :roll:
   
 2. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  3.232
  Ooo..:worried: nemoj ni da ja stavash ustata pod igli..Stvarno e opasno i bolno.. Inache jas mislam deka prirodno si e prirodno :).. A dechkoti kje te saka takva kakva shto si :)
   
 3. Augustina

  Augustina Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  33
  I mojata usta e polna i zasega ne e problematicna...Ustata e del od mene koj navistina si go sakam zatoa sto mislam deka mi e very, very sexy :lol: I obozavam da si ja mackam so razlicni sjajcinja, taka dobiva pogolem volumen i izgleda uste poubavo :)
   
 4. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.272
  Допаѓања:
  6.563
  Пол:
  Женски
  Jas ustata moja si ja obozavam takva kakva sto mi e mislam deka mi e taman nitu e mnogu golema nitu e mala taman za koga ke stavam karmin ili sjaj da blesne i da izgleda sexyyyyyyyyy
  P.S. Do seag so tie momcinja sto sum bila site mi ja obozavaat ustata
   
 5. Drako

  Drako Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  26
  јас имам мн големи усни, ама фала богу ни херпеси ниту ми пукаат па дури ни на зима не ми се испукани а ништо не користам
   
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.638
  Допаѓања:
  100.573
  Имам мала полна уста,особено долниот дел и онака,ок ми е,не нешто се притресувам во однос на конкретни црти на лицето,важно ми е да си го сакам како целина.

  Инаку да ве прашам...многу сакам порцеланско лице,нежно руменило и тн зачадени очи,било со кафена,било со црна сенка,ама да не биде прејако,туку нежно е сега усните не сакам да ми бидат впечатливи,сакам бледи,не мора многу сјајни.Природно ми се изразено розеви па ниеден кармин во месо боја не ми ги прикрива,купив еден ептен месо боја со седеф,ама проблемот е што е некако погуст во однос на останатите и плус се пика во секоја пора,цртичка што и да е на устата и изгледа испукано,а не е,ма грозно.Дај предложете ми сјај,кармин во месо боја,само бледи да ми изгледаат(не бледи како оцет да сум пиела),а при тоа да не изгледаат испукано,а убаво да покрива,марка,бројче од карминот,сјајот,м м м м м м?Ениуан?!
   
 7. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Лилит и јас имам изразено розева уста и кога закам да го добијам тој ефект нанесувам од течната пудра и на усните и со кафено моливче за усни ептен нежно ги отцртувам а потоа со сјајот за усни размачкувам да не се познаваат цртите и супер е ефектот.Пробај па кажи дали ти се бендисува?
   
 8. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.638
  Допаѓања:
  100.573
  Пробав...и ми се собра цела пудра на работ кај што се спојуваат горната и долната,ми влезе во секоја пора и изгледаше испукано,а не е.Првиот пат и ставив лабело,па пудрата,вториот само пудрата,ефектот беше ист,а ставив мн.малку. :(
   
 9. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  a potoa so sjajot razma;ka li ubavo da se rasporedi. Mene pak ne mi izgleda kako ispukana koga ke stavam sjajce za usta . Sepak sekoja ko\a si e razlicna. pozz
   
 10. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  212
  i jas go pravam istoto so pudrata dodeka stavam na liceto pominuvam i na ustata i ne mi kako ispukana stavam sjaj i super e
   
 11. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  20
  Лично според формата и обликот на устата си ја обожавам!А така немам некој посебен проблем во зима од сушење или слично.Во зима најчесто користам лабело со вкус на чоколадо или цреша
   
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.099
  Допаѓања:
  23.523
  Пол:
  Женски
  Имам дебела уста и ја обожавам.Во зимно време користам лабело.
   
 13. Depchu

  Depchu Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Имам полни усни..ама онака пооолни :D :D Од време на време практикувам да ги отстранам мртвите клетки со четкичка за заби..користам лабело ( во нормални количини :lol: )иии тоа е тоа..некоја посена нега не ми е потребна:)
   
 14. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Имам таман уста , ни дебела ни танка, златна средина на зима повеќе ми пука , користам лабело и сјајеви кармин не ставам. Херпес ми има еднаш излезено не паметам кога (одамна беше) и од тогаш повеќе не (Да не се подречам)
   
 15. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  69
  Средна дебелина во вид на срце :lol: Си ја сакам многу. Ми немаат излезно херпеси до сега, а ми се суши зимно време, не ми пука. За хидратизација-тука се лабелата :D
   
 16. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  281
  имам полни усни и формата ми е ок ама без лабело не можам да живеам :lol: сјаеви и кармини само за одредени прилики ставам :)
   
 17. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  490
  Горната усна ми е потенка, а долната полна. Немам проблеми со пукање на усните, ги негувам со Јакадерм бидејќи сум алергична на лабело. Херпеси ретко ми се појавуваат, а кога ќе ми се појават за брзо време ми поминуваат со Ацикловир.
   
 18. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.352
  Уфф си ја обожавам :$ Дебела и полна :inlove:
   
 19. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  660
  [​IMG]
  Ваква... и јас си ја обожавам. :inlove:
   
 20. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Постои некој сјај или крема или не знам што за да ми се поголеми усните ? Имам кармин , као демек моментално дејство , ама не е тоа тоа .. Има нешто по аптекиве да се најде?? Ме мачи ова стварно ..