Каква уста имате?

Дискусија во 'Лице' започната од magic, 8 декември 2009.

 1. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  92
  Јас имам полна уста, но склона на пуканње и херпеси па затоа постојано користам лабело
   
 2. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  660
  Херпеси не сум имала, фала богу.

  [​IMG]
  Устата речиси идентична на оваа...
  Насмевката кога ќе се оклештам значи, не ми е нешто голема, просечна ми е. :)
  ОК ми е устата... не се жалам.
   
 3. glammur

  glammur Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  20
  Имам подебела долна усна од горната. Досега херпеси не сум имала. Секој ден ставам лабело за поголем сјај. Инаку секоја недела барем еднаш ги отстранувам мртвите клетки од усната со четкичка за заби и малку паста. Откако ќе ја истријам, малку се зголемува ;) ! :D
   
 4. Lil-bitch

  Lil-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  22
  Имам мало и тенко усте за жал :( :(
   
 5. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.030
  Имам навистина пОООООлни усни, а запчињата ми се ситни :D поради тоа мислам дека имам глупава насмевка но сите ми ја обожаваат :P
  Мислам дека големите усни не се проблематични не мора да значи, мене ретко ми пука само кога ја лижам на ветер :D:D:D а херпези не сум имала до сега.
  Многу сакам црвен кармин но не се осудувам да ставам некој премногу јак бидејќи уште по впечатлива ми ја прави устата, што мислите вие девојки со пОООлни усни за ова? Дали користите ултра црвен кармин? :*
   
 6. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  Немам убава уста. Долната ми е поголема за разлика од горната усна. Кога ќе се насмевнам речиси ја нема :D
   
 7. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  626
  јас имам маногу мало муце :doh:
   
 8. tefu4ka

  tefu4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  има од авон сјајчиња за поисполнети усни но дејството е моментално
  другарка ми имаше стик од орифлејм и што ги исполнувасе но дејството траесе по ден-2
   
 9. maleckata.22

  maleckata.22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  16
  И јас исто така имам полна уста ама не ми се ситни забите...И не си ја сакам исто поради насмевката и поради ограниченоста какви кармини можеш да ставиш а какви не :worried:
   
 10. Lovely8

  Lovely8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
   
 11. Lovely8

  Lovely8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  dokulku imate problem so usnite.. suvi tvrdi itn.. stavete nekulku kapki med i tolku za nekolku minuti [zavisi kolku ti e potrebno] kje imate meki i prekrasni usni [isprobano] ;)
   
 12. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  280
  јас имам ставано мед ама побрзо ќе го изедам отколку што ќе помогне :D ама кај мене неаше ефект,сега го имам тоа од Oriflame Tender Care Caramel и многууууууу убаво мириса и многу помага поубаво од лабело е :wasntme:
   
 13. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  141
  долната ми е подебела горната потенка :@
   
 14. nate.sweet-girl

  nate.sweet-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  1
  Мојата уста не е ни дебела ни тенка :D мислам средна е.. и ми се допаѓа таква каква што е ;)
   
 15. strawberry555

  strawberry555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  Мојата долна усна е подебела од горната и тоа ме нервира по малку но сепак си ја сакам :D :D
  Не сум имала херпес до сега, само преку зима многу ми пука :devil:
   
 16. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255
  За устата немам забелешки, ми се допаѓа каква ми е мене, а и на другите- често добивам комплименти за неа :lol: :$
  Усните ми се полни, големи- некогаш испакнати, некогаш не, и ги негувам со лабело од Нивеа, посебно ми е убаво новото од калинка. Дава многу убава природна црвена боја и сјај на усните.
  Обично избегнувам да ставам ептен јаки кармини или да ставам безбоен сјај врз карминот, и избегнувам да ја исцртувам устата со молив бидејќи така ми изгледа многу поголема и според мене многу невкусно делува, како да пракам друга порака. (знаете каква, нели :lol: )
  Тоа е накратко за мојата уста :D
   
 17. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  61.528
  Пол:
  Женски
  хаха ова да не се фалиме ;) полна ми е и многу си ја сакам и имам убава црвена уста, па неморам често да ставам сјај или карминче.
   
 18. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.726
  Допаѓања:
  5.142
  Црвена составена од две усни-горна и долна :lol:
   
 19. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  693
  [​IMG]
  Обожавам вакви усни и заби :inlove:
  [​IMG]
  Еве моиве приближно вакви се :)
   
 20. Cokolatce95

  Cokolatce95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  131
  Јас имам дебели усни, не она ЕПТЕН дебели, ама сепак.. :)
  Па можам да речам дека од сите делови на лицето усните најмногу ми се допаѓаат кај мене.
  Воопшто не ми се проблематични, а ми пукаат само во зима,кога температурите се под нулата.Со малку лабело ми поминува за еден ден :):):)