Каква уста имате?

Дискусија во 'Лице' започната од magic, 8 декември 2009.

 1. Chic

  Chic Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Мојата уста е прилично мала.. и горната и долната ми се средни и усогласени.. не ми пука речиси никогаш а лабело користам само во зима и по потреба некогаш.. инаку не ми се допаѓа тоа што имам прилично мали заби. (малце поголеми од на Шехерезад :D :$ ) и некако коа ке се насмеам ми се гледа непцето.. ама окк сеа тоа е тоа..
  али сепак бидејќи имам убави прави заби .. не ми смета мн мн :)
   
 2. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  84
  Имам дебела усна :)
  и да секогаш ми пука, и морам во секое време да имам со себе лабело! Особено кога сум на плажа .. Леле! :(
  Пред 2 години на плажа ми испука, и почнав дури болки да осеќам и си купив лабело Росал - чоколадно! Го потрошив за 7 дена, ама барем си ја средив усната :D
   
 3. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  3.917
  Пол:
  Женски
  Долната усна ми е полна и голема,а горната ми е малку потенка.Херпеси никогаш не сум имала,да не се подречам.Многу често ми пукаат усните и имам пуста навика да си ги подјадувам.За среќа,ги средувам тие проблеми со сјајчиња и лабела :lol:

  Вака нешто
  [​IMG]
   
 4. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  499
  Имам полна уста, која никогаш не ми испукала и никогаш не ми се појавил херпес. :devil:
   
 5. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  120
  имам мала не многу полна уста и си ја обожавам,ко малечка повеќе ми се правеа херпеси и повеќе ми пукаше но сеа веќе неколку години ни херпес ми се појавил ниту ми испукала
   
 6. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  170
  Имам многу убави усни :lol: И горната и долната ми се полни и убави,само долната за нијанса е пополна од горната.Никогаш немам херпеси,а бога ми и никогаш не ми пука,па ни во зима.ме мачи само тоа што некако ми е многу бледа устата па често осеќам дека изгледам ко болна.И проблем ми е тоа што кога ќе станам на сабајле сум многу потечена во усниве и изгледам ко фрик и морам барем една минута под камен ладна вода да ги чувам |(
   
 7. Maruls

  Maruls Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  I jas se soglasuvam mojata usta ne e golema i cesto puka no ne mi izlavaat herpesi cesto mislam deka toa ima vrska so genetikata ili slicno :?:
   
 8. butterfly22

  butterfly22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  1
  Јас речиси никогаш не сум имала херпес, а ни устата не ми пука никогаш. Усните ми се полни и црвени, така што некогаш кога излегувам не ни ставам сјај! :D
   
 9. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.046
  Пол:
  Женски
  а муабетот е за мојот најјак адут :$ :lol:
  убава полна многумина ја споредуваат со онаа на анџелина џоли :inlove:
  инаку само по потреба нанесувам мед и шеќер кој го одстранувам со четка за заби
  служи за лупење на да не речам мртвата исушена кожичка
  секојдневно нанесувам лабело , сјај за усни почесто :)
   
 10. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.289
  Допаѓања:
  1.814
  Пол:
  Женски
  како што се глеам јас,мислам дека е ваква мојата уста
  [​IMG]
   
  На supergirl22 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.416
  very big уста :) :)
   
 12. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  Златна Средина
   
 13. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  i kaj mene e nes sl i jas imam golema usta site mi zaviduvaat ama imam problemdosta cesto mi se pravat herpesi ama koga gi imam tuka e herpesan mi pomaga mn a isto taka i mi se susi skoro so sekoj djep od so i da e nosam labelo......pozzzzzz.........
   
 14. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  Средина, долната усна ми е малку подебела од горната. :D

  Речиси иста како оваа. :)
   
 15. Ragazzina

  Ragazzina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  56
  E ваква е..
  Mене обликот ми се допаѓа, не се жалам, но ме нервира тоа што ми е многу доближена со носот, како што гледате ;(
   

  Прикачени фајлови:

  • Picture 001.jpg
   Picture 001.jpg
   Големина на фајлот:
   24,4 KB
   Прегледи:
   200
 16. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  Средна...малце помала горната од долната :)
   
 17. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  660
  Имам уста скоро па иста како на Рагазина.
  И ставам лабело, а навечер блед кармин, за вамп -изглед.
   
 18. LadyStyle

  LadyStyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  121
  Имам тенки усни..би сакала малку пополни,ама мајка природа..иако и овие не се лоши :)
   
 19. Gargamel

  Gargamel Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  129
  Голема и полна..
  и горната и долната.. премногу ми пука и имам навика да ја лупам и после ми е црвена ко да ме гризел некој, ама сама сум си крива што ја лупам.се трудам да не ја лупам, многу грдо изгледа.. имам лабело и се решава брзо проблемот :D
   
 20. Maripos.a

  Maripos.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Јас имам голема уста и многу ми се допаѓа.
  Додека редовно ставам лабело(на секој половина час :D ) устата ми е убава и мека,но штом прекинам 4-5 часа да не ставам лабело устата ми е ужасна.Ова најчесто ми се случува во училиште кога си го заборавам лабелото.
  Не земам од друг лабело и не давам на никој да става од моето.
  Често ставам мед на устата за поубав изглед.Некогаш правам сама дома балсами са уста :D

  Едит:

  Мислењето е променето од страна на модератор, затоа што беше напишано во боја и бодеше очи.
  Ве молиме користете ја бојата само кога треба да истакнете дел од текстот.