Каква уста имате?

Дискусија во 'Лице' започната од magic, 8 декември 2009.

 1. sexy.s

  sexy.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Па би можела со гордост да кажам дека устата ми е идеална :) Долната месеста и потпрчена, горната идеално оцртана (природно) со срценце одозгора :lol:... со боја нешто помеѓу розе и праска м м м...
  Најмногу ги обожавам лабелата на Нивеа (може да дојдат во предвид и оние во боја) и обавезно проѕирен сјај за усни :*


  Едит:
  Мислењето е редактирано од страна на модератор, затоа што целиот текст беше напишан во боја, и бодеше очи.
  Ве молиме користете ги боите, само во случај кога треба да се истакне дел од текстот.
   
 2. Whatsername

  Whatsername Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  343
  Устата ми е средна. Долната усна ми е подебела од горната и е по испрчена некако. Горната оди навнатре и кога ќе се насмеам се познава само "срценцето" горе. Не се нервирам баш поради устата, каква е, таква е - моја е : :rofl:
   
 3. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.422
  Допаѓања:
  2.451
  устата ми е средна .. не многу мала и не голема .... ама ако е средна, убаво ми стои на лицето :D :D
   
 4. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
  Мојата уста е идентична како на сликава :)
   
 5. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.454
  Еве ја и мојата

  [​IMG]  :lol:
   
  На nedzma му/ѝ се допаѓа ова.
 6. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.422
  Допаѓања:
  2.451
  ееејјј !! и мојата е слична :lol: :* :*
   
 7. sugar.nn

  sugar.nn Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  14
  Имам баш полна уста, и кога и да залади мене ми е надразнета и испукана, али си користам од орифлејм еден балзам во розево кутивче како јајце. Иначе ми се допаѓа како изгледа :lol:
   
 8. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  ајде прати ни слика од твојата уста па ние ќе ти кажеме дали е идентична со оваа ;)
   
 9. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
  Сакаш верувај сакаш не ;) Нема потреба никому тоа да му го објаснувам, ниту да се правдам..Си кажав што имав , а ти дали ќе веруваш или не твое право.А мој избор е дали ќе поставувам мои фотографии на форумов ;) пријатен ден :)
   
 10. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  работава е сам се лажам сам си верувам ;)
   
 11. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.819
  Пол:
  Женски
  лелеее и за устата значи ќе се фатите да се исконтрате |(
  инаку да не сум оф, имам средна уста ми стои на лицето :) иако едно време ме фатија бубачки за силикони да ставам :lol: :lol:
   
 12. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
  Како прво незнам што е толку посебна устава :?: па што е невозможно да ја има некој :?: Како второ неможам ништо против твојата неповерливост, не се срамам од самата себе па да лажам на анонимен форум.Нема смисла за такви работи да се прави циркуси , никој не кажа дека треба да веруваш во некое мислење , игнорирај го едноставно ;) И да ти кажам еве ваква уста имам и си ја обожавам ..се надевам сега ќе поверуваш ;)
  [​IMG]
   
  На Stam, LovelyGirl и mims-89 им се допаѓа ова.
 13. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.547
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  ^^Хахах..Каринаа...абе не се замарај, луѓе без работа.. кој ти верува, верува кој не не, терај си работа ;)
  бтв да не бидам оф топик мојата уста е мала, т.е. средна, би сакала да ми е малце пополна, ама тоа е..природно си е природно.. :)
   
  На karina8 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Harlow

  Harlow Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  105
  Ај ти напиши уште едно мислење, па ќе ти кажеме колку си проста ;) .

  Инаку имам средна, пополнета усна. Нешто вака отприлика:
  [​IMG]
   
 15. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.017
  Допаѓања:
  18.781
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓа обликот на мојата уста, ама сепак не би било лошо да е поголема :D . Инаку вака некако изгледа мојата уста [​IMG]
   
  На Victorya му/ѝ се допаѓа ова.
 16. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.027
  [​IMG]
  Дефинитли мејби е мојата ваква :*
   
 17. Scar.Tissue

  Scar.Tissue Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  1.044
  Најбројни сме со ваков облик на усните. ;) Мнооогу, многу слично. 95% како на сликата. :)
   
 18. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.971
  јас што да ви објаснувам, еве си ја исеков устата од една слика моја, да ја видите....мала и тенка е :D :D
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_1640.JPG
   IMG_1640.JPG
   Големина на фајлот:
   20,8 KB
   Прегледи:
   347
 19. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.503
  e aj више коа сите почнавте да си сечете слики еве ги и моите =)
  [​IMG]
  можда беше малечка сликата ама мислам дека се гледаат...бтв. мало муце имам, полничко онака...
  би сакала да имам поголема уста, но тоа е :) можеби и не би ми прилегала....
   
 20. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.547
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  На мене мислеш со оваа реченица.. :^)