Каква уста имате?

Дискусија во 'Лице' започната од magic, 8 декември 2009.

 1. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  374
  и мојата е ваква :?:
   
  На Victorya му/ѝ се допаѓа ова.
 2. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  270
  мојата е ваква :$ -->
   

  Прикачени фајлови:

  • CIMG1061.JPG
   CIMG1061.JPG
   Големина на фајлот:
   33,1 KB
   Прегледи:
   457
  На esperanca, Victorya и mims-89 им се допаѓа ова.
 3. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.504
  Не Лавли, мислам дека (`по мојот впечаток` како личност од страна), Харлоу даде контра реплика на Недзма (или како и да и беше јузерот :) ) на нејзината провокација кон Карина ============>

  - `ај прати ни слика од твојата уста па ќе ти кажеме дали е идентична со оваа`
  -`Ај ти напиши уште едно мислење, па ќе ти кажеме колку си проста `

  само заборавила да ја цитира, а случајно постирала после тебе па дава впечаток дека тебе ти се обраќа...

  Oва е мојот впечаток =)
   
  На karina8 и LovelyGirl им се допаѓа ова.
 4. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  630
  Пол:
  Женски
  Мојата уста е ептен тенка и мала , понекогаш мислам дека едвај се забележува, на дечко ми тоа му пречи по малку, ама му викам ако сака уста, нека си ја фати Анџелина Џоли :D И да може е точно тоа што пишаа погоре за полна усна, јас никогаш не сум имала херпес или било каков друг проблем со устата.
   
 5. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  499
  Еве ја мојата:
   

  Прикачени фајлови:

  • уста1.jpg
   уста1.jpg
   Големина на фајлот:
   9,4 KB
   Прегледи:
   388
  • уста.jpg
   уста.jpg
   Големина на фајлот:
   12,7 KB
   Прегледи:
   387
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.882
  Еве ја лично мојата уста и бемчето малку фатено :)
  [​IMG]
   
  На bluegirl7, esperanca, dancing.queen и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Odiseja

  Odiseja Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  32
  [​IMG]

  исти усни , скоро исти заби , само кармин користам посветла нијанса или сјај :)
   
 8. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.504
  Oфи имаш прекрасни усни :inlove: Незнам дали се природно испакнатите усни потешки за негување од помалите?...
  Некогаш си мислам, ако јас неможам со мојава усна на крај да изледам, што ли прави Анџелина Џоли :lol:
   
 9. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.032
  ^ Јас имам усни а ла Џоли, наместо лабело користам вазелин, многу суво ми делуваат лабелата :)
  Па врз вазелинот ставам кармин или сјајче, ама без вазелин неможам да се замислам ептен ми се суши, а херпези и такви ствари неам, не ми ни пука многу ама ми е некако сува :lol:
   
 10. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  нема врска големината на устата со херпесите, а може да се каже и за пукањето на устата, за тоа не велам дека не, може малку повеќе пукаат поголемите, ама ако си ја навикнал устата уште од мал со лабела и гроздева, устата станува зависна од нив и без нив е сува и испукана, па каква сака нека била мала голема - нема врска, еве јас имам средна(ни мала ни голема уста), па ако не ставам лабело,целата ми е испукана, и тоа многу :worried:
   
  На bona му/ѝ се допаѓа ова.
 11. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.294
  Пол:
  Женски
  еве фотографија лично од мојата уста ;)
   

  Прикачени фајлови:

  На dancing.queen и julie77 им се допаѓа ова.
 12. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  270
  ^ нема врска тоа, и јас имам полни усни, но многу ретко ми се случило да имам херпес или испукана уста :|
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.760
  Гледам сте ставале слики од усните, па еве и јас од мојата:

  (со мал дел од носето)
  Како што гледате, ништо посебно; малечко, со мали бели запчиња.
   

  Прикачени фајлови:

 14. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  270
  многу сакам вакви уснички (инаку дечко ми има вакви и... можете да замислите што сакам да кажам :lol: :P )
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 15. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  630
  Пол:
  Женски
  И мојата е ваква , ај да не ставам слика :*
   
 16. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.882
  Инаку сликата од мојата уста е од пред 2 години некаде. Тогаш бев по крупна (бајаги) и имав по полна уста. Сега како што ослабев и устата ми се смали и ги немам ни буцкастите обравчиња, што даваа посебен ефект. И имам тесна уста, ама потпрчена на напред :)
   
 17. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  3.917
  Пол:
  Женски
  Еве и од мене сликa од мојата уста.
   

  Прикачени фајлови:

  • Picture 031.jpg
   Picture 031.jpg
   Големина на фајлот:
   80,4 KB
   Прегледи:
   307
  На dancing.queen и Queen.S им се допаѓа ова.
 18. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.960
  [/quote]
  Најбројни сме со ваков облик на усните. ;) Мнооогу, многу слично. 95% како на сликата. :)[/quote]
  И мојата е овој облик :)
   
 19. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.460
  Допаѓања:
  12.440
  Лично и персонално мојата уста. :D :$
   

  Прикачени фајлови:

  • 101011_171145.jpg
   101011_171145.jpg
   Големина на фајлот:
   240,3 KB
   Прегледи:
   276
 20. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  200
  Еве слика и од мојата :lol: Ми се совпаѓа на ликот и ми се допаѓа :*
   

  Прикачени фајлови:

  • lala.jpg
   lala.jpg
   Големина на фајлот:
   1,6 KB
   Прегледи:
   262