1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква функција имаат пријателите/непријателите во форумот?

Дискусија во 'За форумот' започната од mila89, 16 јануари 2010.

 1. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  875
  Пол:
  Женски
  mene uste me interesira samo sto znaci toa koga ke otvoris vo necij drug profil,ima "dodadi za prijatelka" i dodadi za "neprijatelka"?
   
 2. dunja

  dunja Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  865
  Пол:
  Женски
  I mene. Znae li nekoj da ni kaze????
   
 3. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.678
  mila89 и dunja, ете го одговорот на вашите прашања:

  Пријатели
  • Ако додадете членови за ваши пријатели, под левото мени во вашиот контролен панел ќе се појавува листа со пријателите. Овде веднаш можете да видите кој од нив е онлајн.
  • Кога пишувате лична порака, во истата листа се појавува копче „Додај“, со чија помош лесно можете да ги додавате пријателите во листата на примачи.
  Непријатели
  • Ако во форумот постои член чии што мислења ве иритираат или едноставно не сакате да ги читате, додајте го во листата со непријатели. Така, ќе бидете поштедени од неговите текстови во темите.
   Пример: ако додадете член со корисничко име Marija во вашата листа на непријатели, тогаш наместо нејзините мислења ќе го гледате следново:
  Другите членови не можат да гледаат кој се наоѓа во вашите пријатели/непријатели.
   

  Прикачени фајлови:

  • friends-foes.gif
   friends-foes.gif
   Големина на фајлот:
   2,2 KB
   Прегледи:
   1.352
  На Katerinceee и velesanka им се допаѓа ова.
 4. davidguettabestfan

  davidguettabestfan Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  6
  извини билката ама воопшто не ми се допаѓа тоа :додај во непријатели(?!)
  тука сме да создадеме пријателство и се запознаваме преку форумот,а не да се неспријателуваме. ;)
   
  На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.110
  Допаѓања:
  5.384
  Пол:
  Женски
  Сепак може да постои секогаш некој член кој те иритира со неговите постови. Никогаш не се знае. Нели? ;)
   
  На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  578
  Многу нормално дека тука сме за пријателство, арно ама ако некој ме нервира...подобро е ако веќе не се разбереш, да ја/го ставиш во непријатечи. Или пак доколку некоја особа навредува, пцуе и слично а не е банирана ако на некој му смета стои опцијата непријате/ка за да не се замараш.
   
 7. ale.sandra

  ale.sandra Нов член

  Се зачлени на:
  14 август 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Sunshine88 е во право...ако не ти се допаѓа или ако те иритира неговото мислење не значи дека не е точно,зошто женските по природа се суетни и пристрасни и не треба во непријател условно кажано да го ставиме...Можно е да не се стави во пријатели и толку тоа е веќе Ок..
  Извини Bilkata ама ова не вие добро решение.
   
 8. davidguettabestfan

  davidguettabestfan Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  6
  ако пцуе навредува ти како што велиш може да има како на Facebook - пријави ја оваа личност, па администраторите ќе видат што ќе се прави со тој профил..
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  ^ За пријавување имаш на секој пост едно извичниче. Ако постот не чини и има неадекватна содржина, си кликаш на него и тоа ќе ги извести админите.
   
 10. davidguettabestfan

  davidguettabestfan Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  6
  фала сепак сум нова на форумот ;)
   
 11. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Ако додадам мои пријатели или непријатели тоа ке можат да го гледааат и ддругите?
  Дали на некој ако го додадам за пријател или непријател ке може тој да види дека сум ја ставила?
   
 12. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  627
  Допаѓања:
  744
  ^

   
 13. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Значи на таа што ке ја ставам за непријателка ,таа неможе да види сигурно? :?: Полсе да не се случи нешто...Па затоа извинете што прашуувам по втор пат... :^)
   
 14. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.195
  Допаѓања:
  8.924
  Пол:
  Женски
  ^ НЕ МОЖЕ. Јасно пишува! :!:
   
 15. awee

  awee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  117
  Хм интересно. Не сум знаела за тоа „непријатели“ :D Ама дај боже да не се користи многу тоа.
   
 16. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски
  Дали ако додадам некоја за непријателка ке може да ги чита моите постови? Дали има некоја опција да се забрани на некој член да ги чита моите постови, освен ако ме додадат во непријатели?
   
 17. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Мислам дека само ти нема да ги читаш нејзините мислења.А така да не те чита мислам дека не :?:
   
  На creshicka му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  ^^
   
 19. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
  Интересно е оваа. :lol: Фемина продолжува да ме изненадува :clap:
   
 20. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  Никако неможам да тргнам непријател од листата...Може или не може да се тргнат непријателите од таа листа :?: :?: :?: :?: