1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какви влошки користите?

Дискусија во 'Тело' започната од qxwy, 21 ноември 2012.

 1. qxwy

  qxwy Активен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  5
  Многу често ми се случува поради квалитетот на влошката да ми протече, а немам голем одлив на менструален течност. Какви влошки препорачувате? :D
   
 2. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  651
  Пол:
  Женски
  Имам пробано различни, ама најубави ми се YUP не се скапи,а и не ми протекува никогаш.
   
  На poffy.pie, Cacuvche и creshicka им се допаѓа ова.
 3. girl.9

  girl.9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  478
  мислам дека има ваква тема ама не сум сигурна
  сретнав во некоја тема за некои влошки на ''С'' почнуваа се дискутираше
   
 4. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Јас ѓи користам everyday и многу сум задоволна.
   
 5. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  243
  Јас овие ги користам, ноќните и добро заштитуваат и не се скапи околу 45-50 денари.
  [​IMG]
   
  На martovsko cveke му/ѝ се допаѓа ова.
 6. candise20

  candise20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2012
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  204
  Ги користам YUP и сум презадоволна одлични се , но на реклама и во маркет ги сретнав новите Always ultra со некои мириси некаде околу 170 ден беа две мали паковања заедно.Дали некој ги користел и како е задоволен ?
   
 7. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  вакви:
  [​IMG]
   
 8. i-v-a-n-4-e

  i-v-a-n-4-e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  1.116
  Пол:
  Женски
  Yup (ноќни и оние нормал)
   
 9. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.912
  Секогаш си користам YUP.
  Ама еве го моето последно патешествие.
  Си одев накај дома од чаршија. Пред тоа седев во кафич на кафе. Почувствував дека дека црвената тетка пристигна и платив кафето и заминав. Влегов во маркет да си купам влошки...затоа што знаев дека дома имам само онакви..секојдневни. Ама бидејќи требаше да имам пари и за такси купив влошки кои паричникот ми ги дозволи во тој момент.(Koлку да можам ноќта да ја поминам) Името на влошките ONA.

  И најважното, за да ја сменам...целата се залепила за гаќичките :D И така си ги фрлив во корпа :D
   
  На Ketrin.Moon му/ѝ се допаѓа ова.
 10. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  684
  Јас ги користев и не се лоши.Претежно ги користам YUP и понекогаш ALWAYS :)
   
 11. KittyT

  KittyT Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  112
  Libresse за менструација, од зелените со 5 или розевите со 4 капки, а секојдневни користев Carefree, најубави се и најубаво мирисаат, но последно земав Discreet и не се воопшто лоши.
   
 12. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Некои кои долго време ги користам Every day и Always и задоволна сум од истите.
   
 13. joanna90

  joanna90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  31
  Always, со години наназад.
   
  На aprokovic му/ѝ се допаѓа ова.
 14. GoodGirl99

  GoodGirl99 Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  24
  Јас ги користам feel fine и сум задоволна од нив многу. :)
   
 15. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  936
  Every day, од Always ич ама ич не ми се допагаат, многу шушкаат :D :D , и да ги земам тие со најмногу капки не помагаат :(
   
 16. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  768
  Пол:
  Женски
  Libresse...памучни се и добро впиваат.
   
 17. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.416
  Always...од секогаш!
  понекогаш ( многу ретко) и Yup.
   
  На nobody1 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. nobody1

  nobody1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2012
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  74
  исто :D
   
 19. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Molfina или Flirt.
   
  На ubafka му/ѝ се допаѓа ова.
 20. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.681
  Допаѓања:
  97.907
  Пол:
  Женски
  Feel fine, од Always бегам, како пластични се.
   
  На ubafka, LittlePinky, Doozy и 2 други им се допаѓа ова.