Какви влошки користите?

Дискусија во 'Тело' започната од qxwy, 21 ноември 2012.

 1. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.688
  Yup најчесто,подолги ми се за првите денови таман.А понекогаш и always.
   
 2. female.3

  female.3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  36
  libresse normal(розеви) многу сум задоволна.
   
 3. Christina.A

  Christina.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  353
  Fantasy flirt од нив сум најзадоволна до сеа :) убаво се лепат и не се собираат како некои :)
   
 4. srcula

  srcula Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  30
  Always уште од денот кога прв пат добив... пробував и некои други но секогаш им се враќав. :)
   
 5. lavce1359

  lavce1359 Активен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2012
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  16
  Вообичаено Yup, уште од самиот почеток. :)
   
 6. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  [​IMG]
   
  На livingluxury и icegirl им се допаѓа ова.
 7. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  536
  Yup веќе подолго време, имам испробано и други но овие некако ми се најдобри.
   
 8. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.378
  Допаѓања:
  49.778
  Исто. Порано мн ги користев еври деј, ама како ги најдов фил фајн ич не ги менувам. Оние памучните, најудобни на свет...башка па и ефтини :!:
   
 9. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  9.352
  Допаѓања:
  54.497
  Пол:
  Женски
  ФилФајн бе брате, купив последно едни ЕвриДеј, абе мислам дека колешката на спротивното биро го осети мирисот, многу парфимирани, ептен. Исто така ми се свиѓаат и ЛибресеНатурал или така нешто беа, зелено пакување, ама многу ми се мали, ко секојдневна да имам ставено се осеќам.
   
 10. Aylin123

  Aylin123 Активен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  19
 11. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  9.352
  Допаѓања:
  54.497
  Пол:
  Женски
  Добри се овие проботик? Јас имав некои црвенила наоколу па сеа се плашам викам вакви да земам, да не иритирам доволно. Стварно се толку добри како што ги фалат?
   
 12. Savannah

  Savannah Активен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  14
  always najuubavi se :D
   
  На aprokovic му/ѝ се допаѓа ова.
 13. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.765
  Олвејс, ама Евридеј се многу поубави, но се малку подебели.

  Олвејс многу ми се гужваат.
   
 14. maja93

  maja93 Активен член

  Се зачлени на:
  4 август 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Најдобри се YUP ! :D
   
  На Lady-in-white му/ѝ се допаѓа ова.
 15. iloveyouxx

  iloveyouxx Активен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Јас ги користам everyday миризливите (normal или кога имам поголем одлив - super) и супер се, ретко ми протекува.. околу 90 денари :)
   
 16. naturally

  naturally Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  860
  Допаѓања:
  2.511
  Користам Always, задоволна сум. Имам користено EveryDay и тие се супер, посебно ми се допаѓаат што се подолги и помеки но не ми се допаѓа мирисот.Премногу им е јак на цвеќиња :puke: . Yup имам пробано само еднаш, премногу се пластични и тврди :!: не ми се допаѓаат.
   
 17. Tantica

  Tantica Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  24
  Најчесто користам Always, а понекогаш и Libresse поради тоа што и двете се со памучна подлога
   
 18. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.174
 19. Aylin123

  Aylin123 Активен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  19
  Јас сум многу задоволна од овие пробиотик. Имам пробано секакви, и никако не би ти препорачала да користиш парфимирани влошки, туку исклучиво памучни. Најверојатно и ти си чувствителна како мене во таа регија бидејќи и мене ми се јавуваше црвенило и чешање од влошките. Благодарение на карине пробиотик, чешањето го немам. Ти ги препорачувам овие или било кои други памучни влошки. Памучните влошки може да ги распознаеш бидејќи на нив пишува sensitive
   
 20. Aylin123

  Aylin123 Активен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  19
  Не сите Alwaus се со памучна подлога. Има и парфимирани и тие што ја претвараат течноста во гел :)