Какви влошки користите?

Дискусија во 'Тело' започната од qxwy, 21 ноември 2012.

 1. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.282
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. pravnicka_2604

  pravnicka_2604 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2016
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  959
  Пол:
  Женски
  Yup, librese или feel fine.
   
  На Tina2017 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Snow white

  Snow white Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2016
  Пораки:
  1.017
  Допаѓања:
  1.759
  Пол:
  Женски
  da ve izvestam deka imam slusnato deka feel fine se poranesnite buket sto bea, rodnina moja rabotese kaj so se izrabotuvaat i mi rece nemoj da si kupila takvi vloski da koristis epten vo neubaj usluvi se izrabotuvale... jas koristam violeta i sum mnogu zadovolna predhodno so bilo koj vloski imav problem so redovno odmivanje nekogas duri i po 3 pati na den imav cesanje a so ovie voopsto nemam nikakov problem plus ima i intimni maramcinja vo sekoe pakuvanje
   
 4. Meckicja

  Meckicja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  5.381
  Допаѓања:
  6.943
  Пол:
  Женски
  Veke koristam samo everyday oti imav cesanje od always
   
  На Tina2017 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.773
  Допаѓања:
  5.391
  Сакам да купам секојдневни влошки но не знам какви. Предлог? Имав еври деј Сакам малку да сменам
   
 6. Luminary

  Luminary Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.756
  Допаѓања:
  27.423
  Пол:
  Женски
  Always, Every day.:)
   
 7. EraBon

  EraBon Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2017
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  590
 8. Alissa.

  Alissa. Активен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2017
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
 9. Lolo5

  Lolo5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2017
  Пораки:
  508
  Допаѓања:
  791
  Пол:
  Женски
 10. Кена Рис

  Кена Рис Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  2.607
  Пол:
  Женски
  Always портокалови користам и не планирам да ги менувам. Одлична впивачка моќ за мојот обилен циклус. Со други што сум ги пробала си "кркав" инциденти.
  Секојдневни не користам бидејќи премногу ми ја иритираат кожата, добивам алергиска реакција инстантно.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Alisa22

  Alisa22 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  2.090
  Допаѓања:
  12.248
  Пол:
  Женски
  Every day ги користам и тие ми се омилени претходно користев јап или не с сеќавам како се викаа и од нив ми се иритираше кожата.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  532
  Пол:
  Женски
 13. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  5.230
  Пол:
  Женски
 14. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.752
  Допаѓања:
  4.227
  Пол:
  Женски
 15. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.890
  Допаѓања:
  19.625
  Пол:
  Женски
 16. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  954
  Допаѓања:
  8.295
  Пол:
  Женски
  Жени, кои се тие добри секојдневни сите што ги фалат? (Од ДМ или Кам беа.)
   
 17. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  5.230
  Пол:
  Женски
  Од Кам. Едни се таму, не можеш да ги згрешиш
   
  На thelittle17, Meckicja и Matotheja им се допаѓа ова.
 18. Meckicja

  Meckicja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  5.381
  Допаѓања:
  6.943
  Пол:
  Женски
  Every day I always
   
 19. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.267
  Допаѓања:
  12.915
  Пол:
  Женски
  Здраво драга @Biodevojka :)
  Те следам во повеќе теми, но мислам дека не сум го прочитала твојот став во
  врска со хигиенските влошки. Случајно налетав на видеово и малку ме заинтригира тоа што го слушнав таму, најмногу поради тоа што користам волшки од истиот бренд како прикажаните, скоро 15 години.
  (Делот за влошките почнува од 1:55 минута)

  Не знам како до сега не сум се сетила да проверам од каков материјал се направени влошките и какви хемикалии содржат гранулите во нив кои ја претвараат течноста во гел.
  Би те замолила за твое мислење на темава и предлог за безбедни влошки кои ги има на нашиот пазар.
  Благодарам, поздрав :)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.810
  Допаѓања:
  6.150
  Пол:
  Женски
  Драга премногу убаво прашање, ама не знам како да ти одговорам. Вистина е дека на влошките не ставаат состојки и поголемиот дел се избелувани, меѓутоа со сигурност не можам да потврдам дека се токсични. Потребно е да се видат состојките кои се користени пред да се каже било што за било која марка. Една органска линија на влошки кои ги користам и кои се покажале како најдобри се Natracare кои штом ќе ги најдам на промоција земам по 5 пакетчиња (понекогаш ги ставаат).Имам пробано и оние за секојдневна употреба и оние за циклус и презадоволна сум. Знам дека памукот е од органско потекло и не е третиран со хемиски избелувачи: За други марки се не осмелувам да говорам без листа на состојки. Се надевам ти помогнав. Поздрав.

  п.с. заборавив да пишам дека има една марка на органски влошки и во ДМ не ми текнува како се викаше. Ама единствени се органски пишува органски памук. И тие ги имам пробано и одлични се. Поздрав.

  п.п.с еве ги ги најдов овие се
  [​IMG]
   
  Последна измена: 30 декември 2017
  На cresa-jagoda, buba4e89 и Avery им се допаѓа ова.