Какви влошки користите?

Дискусија во 'Тело' започната од qxwy, 21 ноември 2012.

 1. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  2.741
  Јас веќе со години земам Helen harper и сеуште не сум ги сменила многу ми се погодени
  [​IMG]
   
 2. Luminary

  Luminary Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.756
  Допаѓања:
  27.423
  Пол:
  Женски
  @Biodevojka а од каде би можеле да ги купиме Natracare и по која цена? И дали се миризливи? (Прашувам бидејќи барам најобични, без мириси, бои..) :)
   
 3. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.810
  Допаѓања:
  6.150
  Пол:
  Женски
  Не не, немаат никакви мириси и бои. Комплетно се природни. Јас ги земам најчесто во Сити Мол на штандот на Биоорганика затоа што често ги ставаат на попуст. Ги имам видено и во ДМ ама не биле на попуст. Поздрав.
   
  На cresa-jagoda, Avery и Luminary им се допаѓа ова.
 4. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.267
  Допаѓања:
  12.915
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам многу на одговорот :l:
   
  На Biodevojka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ilyan

  ilyan Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2015
  Пораки:
  1.855
  Допаѓања:
  19.158
  Пол:
  Женски
  И преку ден ги користам :D 800.jpg
   
 6. Blizanka11

  Blizanka11 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2018
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Јас ги користам Molfi и мислам дека никогаш нема да ги сменам затоа што се тенки, практични и ефтини
   
  На Hortenzija му/ѝ се допаѓа ова.
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.282
  Пол:
  Женски
  Во последно време, какви стигнам. Моментално имам Libresse (во розево пакување) и Feel Fine (во жолто пакување). Овие вторите прв пат ги користам, ама не ги бива. Не впиваат доволно.
   
 8. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  2.692
  Допаѓања:
  40.863
  Пол:
  Женски
  00428479.jpg
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.835
  Допаѓања:
  76.659
  Пол:
  Женски
  Feel fine порано беа навистина добри влошки.
  Сега се толку неквалитетни, што не ги ни погледнувам низ маркетите.
  Откако пред неколку години ми направија белја со пропуштање, со задоволство ги одминувам.
  Тоа што не лепат воопшто е друг муабет.

  Најзадоволна сум од Либресе темно-зелените, оние со шарени обвивки и срциња.
  Премеки и одлично впиваат, супер ми се.

  Исто изненадена сум од Натурела. Претенки се, а сепак и тие не се случило да ми пропуштат и одлично впиваат. Плус имаат одлична цена.
  Не ми се допаѓа тоа што се миризливи (не сакам такви влошки), но немаат нападен мирис, нежни се. Далеку се од Евридеј кои покрај нападниот мирис се и предебели и неудобни.

  Ми се допаѓаат и памучните Виолета, но за нив имам чувство дека не се лепат убаво и несигурни ми се понекогаш.
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.282
  Пол:
  Женски
  Најзадоволна сум од Натурела, Олвејс, Еври деј и Виолета класик. Либресе се солидни, ама не толку добри како другиве. Натурела се најисплатливи, ама ретко ги наоѓам во маркетите што ми се во близина. Единствени памучни влошки што ми одговараат. Долг период ги користев Бони јап, ама почна од нив да ме чеша интимата.
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 11. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.993
  Допаѓања:
  7.919
  Butterflly виолетовите и плавите.
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. MynameisHelen

  MynameisHelen Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2015
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  4.215
  Пол:
  Женски
  Доолго време користам Либресе.
  Сега се на промоција во Веро на 50 денари. Најудобни ми се, по 14 во пакување, не ми пропуштиле никогаш, и што е најбитно секогаш суво се чувствувам во нив. Ич не ги сакам оние што се обложени како со најлонски/пластичен слој.

  Ако не наоѓам Либресе, втора опција ми се Еври Деј. Исто многу задоволна од нив.
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Pinkgirl.22

  Pinkgirl.22 Активен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2017
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  Долг период користев Јап, сега купувам Либресе или Виолета.
   
 14. Selest

  Selest Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2017
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  1.376
  Пол:
  Женски
  Некој што користи Jessa влошки за циклус од Дм да сподели дали се памучни, со /без гел ,миризливи или не?
  Или да сподели искуство воопшто за било какви памучни без гелови и чуда освен оние во Био култ?
   
 15. VDT2906

  VDT2906 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  2.206
  Допаѓања:
  9.522
  Пол:
  Женски
  Либресе, Олвејс
   
  На hermosa, SummerGirl и Lolo5 им се допаѓа ова.
 16. Kjutche

  Kjutche Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  60
  Користев Еveryday ама тие се многу дебели и големи па сега користам Yup.
   
 17. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  6.217
  Допаѓања:
  57.465
  Пол:
  Женски
  Јас користам Everyday и Ona 10 Super Plus(подебели се од другите Ona влошки).
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Selest

  Selest Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2017
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  1.376
  Пол:
  Женски
  Само да направам апдејт на постов.
  Ги купив влошките на Jessa ноќните и се разочарав ептен. Крилцата не лепат, се парталат целосно во рок од пола саат и горниот слој им е синтетички. Позитивно нешто е што само гел немаат.

  Нешто слично на Feel fine само подолги?
   
 19. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.915
  Допаѓања:
  64.950
  Јас еднаш ги купив и никогаш повеќе, се исфрлив со ситни мазолчињи, ми се иритира кожата.
   
 20. Selest

  Selest Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2017
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  1.376
  Пол:
  Женски
  Јас мм го пратив со слика да ми ги земе а тој да не го малтретирам ми земал од големото пакување (facepalm)
  Јас не ги ни дотрошив отиода во канта.
   
  На orhideea му/ѝ се допаѓа ова.