Какви влошки користите?

Дискусија во 'Тело' започната од qxwy, 21 ноември 2012.

 1. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.915
  Допаѓања:
  64.950
  Јас само 2 искористив и ги фрлив.
   
 2. Kjutche

  Kjutche Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  60
  Досега сум користела само обични влошки такви со крилца. Не сум користела ниту секојдневни влошки ниту тампони. Затоа сакам за наредниот циклус да купам секојдневни па да ве прашам како ги користите? На почетокот од циклусот или на крајот?
   
 3. sorbet

  sorbet Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2017
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  5.261
  Секојдневните се тенки, најмали од сите и не се соодветни за впивање на обилни менструации. Впрочем се нарекуваат секојдневни зошто можеш да ги носиш било кој ден од месецот освен кога имаш ментруација. Обично носам секојдневни на крајот од циклусот, кога морам да носам нешто за да не се направам лом.
   
  На Kjutche му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Lima24

  Lima24 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  1.019
  Допаѓања:
  2.666
  Пол:
  Женски
  Користам everyday
   
 5. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  5.097
  Допаѓања:
  95.103
  Пол:
  Женски
  Always normal.
  Со 3 капкички
   
  На SummerGirl и hermosa им се допаѓа ова.
 6. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.306
  Допаѓања:
  26.046
  Пол:
  Женски
  Јас ако не мом да купам Виолета(омилени ми се тие за црвените течности шо ги испушта долната овца,комотно се чувствувам во нив),ќе купам Олвејс и тие така големки тамам се,ама Виолета ми се супер тамам.
  :!:
   
 7. forumce

  forumce Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  5.008
  Допаѓања:
  24.527
  Пол:
  Женски
  8-9 месеци влошка немам ставено, раат сум. А порано, пред да останам бремена секакви купував, дури не ми ни текнува на имињата.
   
 8. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.885
  Допаѓања:
  7.574
  Секакви дум пробала.
  Always џабе ги рекламираат не се лепат убаво..
  Најдобри ми се Everyday, моментално носам Libresse и не се лоши ама многу се помали од Everyday и секој час ја менувам влошката.
  Памет за друг пат да не праќам братми да ми купува
   
 9. Thebadgirl

  Thebadgirl Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2018
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Користев everyday а сега најчесто yup ама земав always да видам како ќе се покажат. Вака ги имам користрно ок ми се.
   
 10. Aschenputtel

  Aschenputtel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  871
  Допаѓања:
  7.053
  Долго време ги користев Виолета, задоволна сум од нив. Претходниот месец ги пробав Jessa долгите од ДМ, исто добри се.
   
 11. MonikaM113

  MonikaM113 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2018
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  Always platinum или Yup, кога како:D
   
 12. Агнес :D

  Агнес :D Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  Violeta ми се најубави, имаат и дополнително интимни марамици. Порано ги користев Always но, почнаа многу да ме исипуваат и ми правеа сврбеж.
   
 13. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.752
  Допаѓања:
  4.227
  Пол:
  Женски
  Molped[​IMG]
   
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Pebeka

  Pebeka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2014
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  310
  Секогаш Always, задоволна
   
 15. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  3.535
  Пол:
  Женски
  Libresse 800.jpeg
   
  На thelittle17, marija.980, MarigoldA и 2 други им се допаѓа ова.
 16. cavalli

  cavalli Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  Не сум задоволна од Yup, се чешам од нив, од мрежата.
  Засега Always. Немам поплака.
   
 17. ana992

  ana992 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2014
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  5.838
  20181024_214958.jpg
   
  На thelittle17, SummerGirl, marija.980 и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.470
  Допаѓања:
  135.752
  Пол:
  Женски
  Еври деј, за мене подобри од нив дефинитивно нема :)
   
  На cresa-jagoda и nextredstyle им се допаѓа ова.
 19. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  6.217
  Допаѓања:
  57.464
  Пол:
  Женски
  Се сложувам.Понекогаш користам и други,но Еври Деј се number 1 за мене.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 20. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.334
  Допаѓања:
  1.275
  Аман па и на вакво ли нешто треба да мислиме... :|