Какви влошки користите?

Дискусија во 'Тело' започната од qxwy, 21 ноември 2012.

 1. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.835
  Допаѓања:
  76.659
  Пол:
  Женски
  Мене Feel fine и Виолета ми се исто такво.
  Лошо се лепат, лабави се, не впиваат толку добро обилен тек и многу се тапа за спиење, ми пропуштаа нон-стоп, а спиев како препарирана додека сум со добиено. Можам да замислам што би се случило доколку мрдав. :^)

  Од тие две, за нијанса подобри се Виолета памучните, ама стварно нијанси се во прашање. И не ги купувам многу одамна. Џабе што се евтини кога не ми чинат.

  Евридеј ми се многу дебели, исто и едни плави од Либресе...тие пак бетер, едни дебели како пелена и многу незгодни за носење.

  Многу ми се погодија Натурела, ептен се тенки дури не се ни осеќаат, меки, памучни, само ме нервира мирисот. Не дека е лош - многу нежно мирисаат ама не сум баш фан на парфемирани влошки.

  Најчесто купувам од зелените Либресе, тие ми се најпогодени во сè.
  И Always со нешто магента на кесичката, мислам супер или супер +, така нешто. И со нив исто нема утка. :)
   
  На SummerGirl и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 2. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.828
  Допаѓања:
  1.469
  Always,12 години ги немам сменето:D
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Vanj4e

  Vanj4e Популарен член

  Се зачлени на:
  29 септември 2018
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  20.121
  Пол:
  Женски
  4015400552154-2.jpg
   
  На Danyy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Babyby

  Babyby Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  2.525
  Пол:
  Женски
  Препорачајте добри памучни влошки, а да не се парфимирани :!:?
   
 5. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.752
  Допаѓања:
  4.227
  Пол:
  Женски
 6. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.890
  Допаѓања:
  19.625
  Пол:
  Женски
 7. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.010
  Допаѓања:
  7.591
  Пол:
  Женски
  0468a253-79e0-4516-af73-ddaf00fa88cc-768x768.jpg
   
  На cresa-jagoda и Meckicja им се допаѓа ова.
 8. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  3.224
  Допаѓања:
  17.973
  Пол:
  Женски
  Molped pamucni prvpat probav sluvajno sega se takvi kupuvam 100pamuk
   
 9. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  1.960
  Пол:
  Женски
  Зависи кој ќе ги најдам по маркетите од овие.
  2F420F9E-6955-4FF4-8D19-146C24058A1E.jpeg A74AF2F5-14FD-4565-8861-C383F0ECC82F.jpeg
   
  На cresa-jagoda и SummerGirl им се допаѓа ова.
 10. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  982
  Допаѓања:
  14.559
  Пол:
  Женски
  Каде ги има?
   
 11. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  3.224
  Допаѓања:
  17.973
  Пол:
  Женски
  Vo zegin i po podobri snabdeni marketi...
   
  На Sejfullai му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  1.381
  Пол:
  Женски
  alwayspadsultrorange.jpg
   
  На cresa-jagoda и SummerGirl им се допаѓа ова.
 13. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.529
  Допаѓања:
  4.035
  Пол:
  Женски
  Натурела
   
 14. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.471
  Допаѓања:
  15.748
  Пол:
  Женски
 15. Sophie3

  Sophie3 Активен член

  Се зачлени на:
  5 април 2020
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  Јас сум многу специфична за влошки, до сега единствени кои ми одговараат се Always, но само оние кои имаат како перниче нацртано на нив, како што имаат овие на сликата
  [​IMG]
  Овие се единствени кои нема шанса да пропуштат, поради "браздите" на самата влошка, се останато ми е хорор во првите три дена.
  Да кажам и тоа дека не се најтенки, но ако имате пообилно ова е спасот
   
 16. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.626
  Допаѓања:
  19.616
  Пол:
  Женски
  Какви ми дојдат при рака такви, само со парфем не купувам
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.828
  Допаѓања:
  1.469
  Девојки препорачајте ми добри ноќни влошки кои не пропуштаат, имам доста обилна менструација. Always ноќните што ги користев не можам нигде да ги најдам, изгледа ги повлекле...
   
 18. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  1.292
  Допаѓања:
  3.206
  Пол:
  Женски
  Everyday темноплавите мене ми се океј за ноќе...
   
  На tinka-mace, eliesaab и ana-sweet им се допаѓа ова.
 19. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.062
  Допаѓања:
  6.180
  Пол:
  Женски
  На thelittle17 и ana-sweet им се допаѓа ова.
 20. flawless.

  flawless. Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2020
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  856
  Пол:
  Женски
  31100491.jpg ING15700.jpg
   
  На hermosa и ana-sweet им се допаѓа ова.