1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какви луѓе најмногу ве нервираат?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Sunshine555, 1 април 2011.

 1. Sunshine555

  Sunshine555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  69
  Насловот ви кажа се. :) Мене најмногу ме нервираат дволични и некои кои оговараат. И оние што се преарогантни, секогаш велам друго е да имаш самодоверба и да си амбициозен,а друго е тоа да се граничи со арогантност. :fubar: Какви ве нервираат вас? Ако имате раскажете и некоја случка со некој што ве нервира. 8)
   
  На hrcace, Zalubenoto и Klaudi им се допаѓа ова.
 2. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  103
  ме нервираат ама од такт ме ваѓат луѓе што се подоле од го!но а се прават види ме кој сум,и оние кои гледаат да те прават будала у прав мозок е такви ми иде да ги...уфффф :devil:
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Nika666

  Nika666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  217
  Ме нервираат дволични и луѓе што лажат! Себични и луѓе што ги третираат сите како да се под нив!!
   
  На MinaMinaDina му/ѝ се допаѓа ова.
 4. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.451
  Нивното мислење не е само нивно лично мислење туку апсолутна и неменлива вистина :puke: ...Точка.
   
  На faye му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.599
  Оние кои сметаат дека го имаат луксузот да лупнат се' во фаца некому, иако честопати не се ниту запрашани за мислење.
  Јас да си кажам што мислам...

  Кој те праша, побогу?

  Јас сум таква, јас не ќутам.

  Браво за тебе, твоето мислење не интересира колку и климата во Боливија. |(
  Па уште тоа го сметаат и за некоја специјална доблест и вештина.
  Не, особината на ваквите луѓе е просто = на гомнојадење.
  И секој денеска го може тоа.
  И не е воопшто за фалење, ваквите капачиња на секоја манџа ме вадат од такт. :@
  Ама они не биле лицемерни и дволични, затоа ја имаат таа безобразна потреба да си го пикаат носот секаде и да кажат што на ум - тоа на друм...
  |(

  Во последно време ме нервираат и партиски полтрончиња и следбеници со испрани мозочиња.
   
  На Shortie, Dagi, cupcake27a и 8 други им се допаѓа ова.
 6. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  Aрогантни,себични,душкала ние додуша имаме еден таков дома,премногу е груб без некоја причина,се му смета,дури и ако станува збор да купиме намирници за дома,ако и купиме на керка ми некоја играчка,сака се да знае кај одиме,што правиме колку пари сме потрошиле,премногу е скржав,замислете си на внука му(керка ми)од кога е родена,не и има купено нешто,а чичко и е :!: себичен во смисла,ете си му позајмил пари,и му бараш да ти купи чипс од бензиска не оди,сака да зема се,а не дава ништо |( :devil: и последново душкало не можам да се изначудам во последно време,имаме 3 купатила и тоалети,и ви се верува доага горе во нашава соба и се тушира,а и има и во неговата соба долу туш,ај тоа барем се истуширал,барем собери си ги валканите алишта,а ние сме на 2 спрат,тој е на 1,и му се моча а има до неговата соба тоалет,трча горе во нашата соба,не дека ми смета,ама јас лично мразам да ми влегуваат така соба,и навечер со извинение-ти се секса,а нашата врата нема клуч си влетнува така, :@ не ни чука,од приватност ни п Bаков тип на луге мразаааам |( :tmi:
   
  На hrcace и Lady-Sweet им се допаѓа ова.
 7. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.552
  Снобови!

  Едноставно некои луѓе не сфаќаат дека како што дошле, парите така и ќе си отидат, па оние што ја немаат нивната среќа ги гледаат одозгора, со кренат нос, како да се пониска класа луѓе. Има убава изрека, гледај ги луѓето одозгора само кога им подаваш рака за да станат!

  Мразам и лажно скромни луѓе, се претставуваат како паталци на векот, а всуштност ништо не им фали освен внимание.
   
 8. Cokolatce95

  Cokolatce95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  131  Баш вакви ! |(
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  Тие што немаат свое ЈАС. Што трчаат по некој друг.
  Леле бе! Женски што се мешаат во врска! :@
  Шмизли.
  Срамежливи момчиња.

  Ахх... :devil:
   
  На Dashing:) и hrcace им се допаѓа ова.
 10. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  луѓе кој се лицемерни покварено гадни кои лажат измислуваат клеветат надвор од сите граници мразам вакви суштества кои неможам ни луѓе да ги наречам ИНСЕКТИ кој уништуваат животи
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.128
  Допаѓања:
  56.418
  Пол:
  Женски
  Негативни. И во најубавото нешто ќе најдат неубаво.
  Јас пробувам да ги расположам, тие и мене ме полнат со мизерија.

  Луѓе со партиска книшка, кои пред да ја земат зборувале едно, а сега одеднаш се смениле :^)
  Ок, знам дека се вработи поради книшката, никој не те обвинува зашто такво е времето, ама не мора да ми ја полниш главата со политика на секое пиење кафе кое порано со душа го чекав :fubar: Побарај си го мозокот назад, изгледа се збогува со него кога ја потпиша книшката. :puke:
   
  На crazylady, agirl17, faye и 6 други им се допаѓа ова.
 12. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  7.286
  Пол:
  Женски
  Луѓе кои гледаат што се случува во дворот на комшијата, а не си гледаат во нивниот.
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.194
  Истиве, ИСТИВЕ БУКВАЛНО.

  Јас стално го кажувам истиот муабет, мразам негативни луѓе, целата енергија ми ја одземаат. И не ни ги приметувам во последно време, ги игнорирам на големо!

  Освен нив, неамбициозни луѓе, паразити, кои со прст не мрдаат, а сакаат многу работи. Е нема! Готовани кои ништо сами не постигнале, се од мама и тато наследиле.

  Оние кои зборуваат а не се убедени во тоа што го зборуваат, туку имаат став каков што има поголемата група на разговор во која се најдуваат.

  Макар што ваквите ако ги намирисам не ги регистрирам, едноставно како провидни да се, како да не постојат. Има многу луѓе на планетава на кои им е попотребна мојата љубов и енергија, не мислам да ја трошам на горенаведените групи на луѓе.
   
  На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
 14. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.113
  Допаѓања:
  107.122
  Пол:
  Женски
  Мислејуче и ходајуче совршенства на мајке природе, дефинитивно. :^)
  Пошто јас не сум, па најверојатно затоа и ги избегнувам. Не би јас раме до раме со таквите, па некој екстра комплекс да си нагрбам на грбкава моја. :lol:

  „Све знам“ персони. Знаеш, од оној тип на луѓе што уште во школо ги заприметуваш како везден 24/7 седат у клупа со крената рака, па и на реторичките прашања на учителките :rofl:

  „лИлееее, како сега да си го купам парфемот што е 400 евра само 100 мл?!? “ и пак можеби поради некој мој личен копмлекс. Јас сум научена на тоа дека веќе на средина на месец парите ми одат во бестрага, а и јас со нив. :?:

  Другото, па се горенаведено јас целосно се согласувам и ве поддржувам со две раце кренати... ако некого не сум спомнала ќе ми простите, утре можеби ќе прикажеме нова реклама, специјално за вас, така да ќе бидете вклучени ноу ворис мај дирест.
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Страмежливи,себични,дволични и што зборуват зад грб...Ако имаш нешто да ми кажеш кажи ми во лице а не зад грб :!:
   
 16. De-lovely

  De-lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  932
  Лицемерни, оние кои се улижуваат и го копираат туѓото однесување и мислење, немаат свое јас.
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.576
  Оние кои се занесуваат дека ја испиле цела памет на светов (и тоа најчесто-неосновано) и само коваат планови како некому да пружат нога да го сопнат, како некого да омаловажат пред што поголема публика, значи се‘ во тој некој злобен макијавелистички филм, а што е најтрагично мислат дека се толку препредени што никој не ја гледа нивната генијална маскираност на мислите и постапките која е проѕирна како најшкарт кинески текстил купен не на килограм, туку на тон :lol: .

  Исто како и Ливинг, значи негативните намќори, јас ги нарекувам емотивни вампири, цицаат енергија од секого кој ќе им дозволи.

  Иритантни конфликтни особи - провокатори :devil: чиниш ТНТ доручкуваат, напалм ручаат, а во меѓувреме уфрлаат по некој Молотов во себе, луѓе што бараат само жртви за бесконечни караници.

  Паразити, неспособни за ништо и тотално зависни од други за се‘.

  Лажливци, самобендисани егоцентрици чиниш тие се оската околу која се врти Галаксијава, зјапачи т.е. оние патетични кои само ве меркаат со рентген-поглед цело време.

  И драма квинс - очајно трагаат по материјал за хранење на нивното хистерично и склоно кон комплицирање манијачно его.
   
  На MarchelineAmaru, Phyramide, De-lovely и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.813
  Застанувам во линија со феминките кои се негативнилуѓемразачи. Е значи вампири се! Доволна е минута со нив и веќе не цел ден, цела недела ми е отидена во неповрат.
  Се влечкам ко спориот братучед на Спиди Гонзалес - Слоу Поко. А јас се обидувам пустото да им дадам сила, да им покажам дека не е се така црно, терам на шега, а тие и во шегата и насмевката пак наоѓаат нешто негативно.
  Е преку левото маде што го немам од вакви луѓе. Разбирам некој да не е расположен, луѓе сме и имаме право на секакви моменти. Ама за овие негативците имам желба да пуштам новогодишен огномет секојпат кога се расположени. And God knows it's only for New Year's Eve. А можеби ни толку често.

  Луѓе кои мислат дека знаат се. И солат памет. Си одат со соларката и солат ли солат. Во секоја манџа запршка плус. Затоа што они се најпаметни, најинтелигентни, најдобро знаат (се ова во наводници) а во суштина се само најгласни. Самопрозивачи. Никој не ги бара ниту пак ги вика, сами си се прозиваат и си даваат збор за реплика, контрареплика, коментар, забелешка, се.
  И на крај викаат - абе слушај ме ти мене, јас сум секогаш во право. А јас од култура и немање желба да ги разубедувам им кимам - sure you are. You wish |( Тарантиновски муабетчиња за ништо. Фрустрации на куп и немање самодоверба а глумење висока самодоверба водат до претходно споменатите муабети.
  Е од вакви ми е преку десното маде што исто го немам.

  Променливи, превртливи луѓе. Нестабилни. Абе лото да играв поголема ќе беше веројатноста да знаев кога ќе добијам 7мица отколку да знам кога ќе ги начекам во добро расположение. И тогаш мораш и ти да се смееш со нив. Ако не се расположени - и тебе ќе ти го упропастат. Бидејќи тогаш се крајно негативни и мрчатори. Види група број еден.

  Во глобала толку :) И не се дружам со такви, затоа што јас не сум таква или барем се трудам да НЕ сум таква. Сакам бре убав живот, колку толку. Сакам и реалисти, ама од реалисти до негативци е голема разликата. А овие првиве па и вториве што не ги сакам, ептен милуваат да си се правдаат - не бе, јас знам најдобро, ако јас не ти кажам кој друг ќе ти каже?!

  Е ај гит, преку машкиот полов орган. Што го немам :)
   
  На Dashing:), do-re-mi, MarchelineAmaru и 5 други им се допаѓа ова.
 19. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.466
  +
  Самобендисани кокошки |( !
  Јас јас јас јас јас јас јас јас јас јас јас јас јас јас јас јас ПА ЈАССС!!!!!!! :devil:
  Немој бе,леле што збориш!? |(
  Аууу, ти де ти!
  знаеме ние за тебе! Што да ти кажам, лепотица, паметна, учена, абе се ти е совршено у животот!
  Мама и тато тебе во стаклено звоно ми те чуваа, плус и во стаклена лажичка ми те ранеа!Дечкото погоден препогоден, што да ти кажам, просто луд е по тебе, со рози те буди во кревет, не се врти по друг задник, не бе, како тоа |-)
  Еми ајде сега ќе ти се клањаме, зашто си таква---- срцкаста!
  Е значи мразам вакви луѓе (кокошки)
  што сакаат да ми доловат таква слика демек нив абе се им е совршено во живото!
  :wasntme: дај олади бе, баш ти поверував
   
  На MarchelineAmaru и Angelche им се допаѓа ова.
 20. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Филмаџии
  Јас вака, така, тоа ќе направам. Ауф ќе си купам вакво, такво. Леле што ќе се случува. Јакооо
  Лажговци
  Еднаш ти кажува една верзија, ќе се придружи друг (и во твое присуство) ќе ја измени и зафилува содржината, мислам :fubar:
  Неинформирани препирковци
  А бе не е така. А бе така е (а првпат слуша за тоа). А бе јас ти велам (со докази) така е! Незнам јас така е мислам ама да да да така ееее |(

  Полека полека го губам трпението да слушам вакви. Почнаа живците да ми попуштат. Не знам што следно ќе направам кога ќе ми ги скинат.
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.