1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какви луѓе најмногу ве нервираат?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Sunshine555, 1 април 2011.

  1. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Има повеќе типови на луѓе што ме нервират, ама најмногу ме нервираат манипулатори.
    Манипулаторот во очи те гледа и се обидува да те натера да направиш нешто што нему му одговара, те користи за исполнување на некоја своја цел, а се прави демек на тебе ти помага :puke:
     
  2. SoNi55

    SoNi55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    54
    Пол:
    Женски
    Ме нервираат дволични,лицемерни луѓе,арогантни и најмнгу ме нервираат оние што глумат невини,мили,фини,прави ангелчиња а ги знаете дека не се ни половина од тоа :puke:
     
  3. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.733
    Допаѓања:
    5.151
    Има неколку вида, ама ќе го издвојам овој вид.
    Луѓе што ги интересира се и сешто и што го пикаат носот кај што не му е местото. Што наслушуваат сечиј разговор, што „пукаат“ од радозналост. Само бараат некој да биде тема на нивните озборувања, а потоа додаваат фил на нивните го*на и почнуваат да ги јадат :puke:

    Ах, да - и газолижачи |(
     
    На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
  4. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.465
    Лигави , некои што ми глумат лудило а им знам се до матичен број :D новосоздадени шмизли довчерашни лузери , глупи луѓе со кои не можам 2 збора да сврзам некои кој постојано ми се фалат :puke:. Светици и Светци на нив местото им е во црква кај што си се не некој тука ќе ми изведуваат .... Како што сум тргнала ќе се запрашам кого поднесувам :lol: :lol: :lol: Ма нормални искулирани луѓе кои живеат свој живот и баш ги заболе што мислат и зборат останатите ситни напатени душички за нив ;) :rock:
     
    На hrcace и Lady-Sweet им се допаѓа ова.
  5. Lady-Sweet

    Lady-Sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    90
    Постојат неколку типови на луѓе што ме нервираат, и тоа најмногу од типот на... „леле имам/немам пари, леле ова старо ми е, леле ова е ефтино купено, леле онаа се фатила со сељак, онаа е курва јас светица,“ цццц и луѓе кои знаат да ти се прават добри а од зад грб секогаш знаат да кажат работи што не се на место, и т.н.

    имав јас една довчерашна другарка, за која што од кога ми ги отворија очите, некако сфатив дека за многу работи ми љубоморела... На ист факс студираме, еднаш на една задача ми покажа, а претходно си имав јас решено уште 6 задачи....муабетот и беше дека ако таа не била- јас немало да положам :tmi: ... има мноогу повисоки отцени од моите и секогаш се нервираше ако извадам солидни поени и сл.

    ..а иначе почитувам искрени луѓе, но кога не претеруваат со нивните мислења :)
     
  6. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Не ме нервираат туку ме прават ваква |( , не им дозволувам да ме изнерираат.

    * Луѓе што се лижат и умилкуваат дури не го постигнат тоа што го сакаат, па после не те познаваат;
    * Луѓе што ќе ги прашаш за една работа, а почуваат да ти ја кажуваат цела историја пред и после таа работа и толку многу влегуваат во филм што мислат дека кажуваат којзнае што и дека ти си глупак - исто ко ти врска да немаш.
    * Газолижачи и сезнајковци кои секогаш кога некој ќе каже или ќе праша нешто тие секогаш имаат свој коментар, мислење, одговор, дури и своја теорија :!:
    * Некои коишто една мака немаат видено во животов, не кренале нешто потешко од лажица во животов, не знаат да си раскренат кај што ќе јадат, а ти се ку*чат и ти солат памет, вака било поарно - така било поарно, ова требаше - она не требаше.

    ( инспирирано од вистински примери)
     
    На Lady-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Lady-Sweet

    Lady-Sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    90
    потполно се согласувам со тебе Hopeful :)
     
  8. ladymilion

    ladymilion Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    27
    мразам луге сто цел живот се депресивни и луге сто се замараат со други
     
    На Lady-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    368
    Некои што не ги познавам и што само ги гледам не ме нервираат...
    освен оние клинкине мали кога се прават дека имаат 20 години и уште од сега почнале со к**варска професија... и старцине во петок и вторник..
    А од тие што ги познавам и што сум блиска со нив (поточно другарки) најмногу ме нервира тоа што сме блиски а сепак не постапуваат како што постапувам јас со нив, на пр. ќе излезе а нема да те викне...
    кога ќе се налути без причина, а според тоа таа личност до сега што ми направила јас не треба да ни да и прозборам, а за една глупава причина ќе ти се налути.. а кога ќе ти се налути јас треба да бидам таа да се умилкува за да ги средиме работите а уствари она треба на колена да ми клекне...

    Со еден збор ме иритира кога луѓето го прават тоа што јас не би го направила... ама ете факт е дека никој не може да се однесува како јас што се однесувам и дека не постојат исти каракетери, ама пак некој со кој што си со години заедно може да се прилагоди... а не да прави се како што на него ќе му текне xD
     
    На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
  10. beached

    beached Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.697
    Какви луѓе ме нервираат?
    Не , ќе се воздржам од ова.
    Еве , најмногу нека се НЕПИСМЕНИ И НЕИНФОРМИРАНИ ГЛУПАЦИ И ГЛУПАЧКИ , кои имале можност да се едуцираат а не го сториле тоа!! Од мрза, од простотилук,од малодушност.
     
    На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Srculence--91

    Srculence--91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    51
    Ме нервираат дволични луѓе, што пред тебе зборуваат најдобро за тебе, нема никој подобар од тебе а позади твој грб зборуваат најлошо...И најтрагично е што зборуваат каде што знаат дека ќе биде пренесено... Свашта :@
     
    На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
  12. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Љубопитните до болка и тоа од единствена причина да имаат потоа што да раскажуваат.
    Оние кои живееат од тоа дека се нечии жртви и секогаш тие се обесправените.
    Луге кои еднаш се предобри со тебе,а веќе утредента уживаат да те чепкаат онаму каде знаат дека најмногу те боли.
    Оние вечни наметнувачи на грижа на совест ако некогаш се ставиш себе си пред нив.
    Оние кои ќе ти заборават 1000001 услуга која си ја направил за нив, ако само еднаш кажеш дека нешто не можеш да им завршиш.
    Сите оние кои кои во еден муабет 10 пати си го менуват ставот, само ако некој друг после нив не се согласи со она претходното кое тие го кажале.
    Абе многу излегоа а? :tmi:
     
  13. missperfect

    missperfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    60
    Ме нервираат луѓе што мислат дека знаат се и дека се најдобри во се.
    Ме нервираат луѓе кои се дволични и користољубиви.
    Луѓе кои не се грижат многу за работата, а се платени за тоа.
    Луѓе што трескаат секакви глупости а велат дека се искрени,а не дволични.Од нив ми се провраќа :puke:
     
  14. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    ме нервират променливи луѓе во однос на расположението час се добри срекни фини и многу мили суштества за по изсвесен период односно кога не им требаш повеќе демек паднале во депресија сакат да одморат од се досадно им е скиснати се е тоа е завршила твојата функција кај нив те искористиле и повеке не си интересен се додека не им притребаш за некоја нивна потреба и се така се врти кругот се додека не ставиш крај на таа нивна игра.
     
  15. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Ме нервираат;искомплексирани летат во облаци...луѓе што се фалат,луѓе што ке ти направат некоја мала услуга а си даваат важност како да ти завршиле некоја голема работа,радознали,љубоморни,луѓе кој се нахални нападни,агресивни со своето понесување а тоа им е од нивниот проститулук.
    Ме нервираат луѓето кој сакаат да направат шала со двосмислени муабети.
    :puke:
     
  16. Mandarinna88

    Mandarinna88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    116
    Расипници- поточно оние кои се гордеат со тоа што се расипници.
    На нерви ми одат кога се фалат каде стигнат за своите пари, облека, приватни факултети, коли, јавно се фураат на фб за тоа колку пари потрошиле и каде... Не го сфаќам тоа лично, но сум многу емотивна и кога ќе помислам како некој, што не може да си дозволи ни четвртина од тоа, го гледа... Ептен се натажувам и ми е одвратно!
     
    На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
  17. del-fin

    del-fin Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    20
    Лицомерни.лажаЧи.Лубоморни.
     
    На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Ме нервираат луѓе кои не знаат да се контролираат и збеснуваат за ситници, агресивци, лигуши, со одвратни емотивни испади. Сакам да повикам ветеринарна служба, да ги вакцинираат против беснило.
     
  19. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Ме нервираат луѓе кои се лицемерни, љубоморни, арогантни, некои кои мислат дека знаат се, имаат видено се и се најдобри, користољубиви, радознали.
     
  20. kelly.r

    kelly.r Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    354
    најмногу од се дволични луѓе