1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какви луѓе најмногу ве нервираат?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Sunshine555, 1 април 2011.

 1. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  505
  Има повеќе типови на луѓе што ме нервират, ама најмногу ме нервираат манипулатори.
  Манипулаторот во очи те гледа и се обидува да те натера да направиш нешто што нему му одговара, те користи за исполнување на некоја своја цел, а се прави демек на тебе ти помага :puke:
   
 2. SoNi55

  SoNi55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Ме нервираат дволични,лицемерни луѓе,арогантни и најмнгу ме нервираат оние што глумат невини,мили,фини,прави ангелчиња а ги знаете дека не се ни половина од тоа :puke:
   
 3. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.152
  Има неколку вида, ама ќе го издвојам овој вид.
  Луѓе што ги интересира се и сешто и што го пикаат носот кај што не му е местото. Што наслушуваат сечиј разговор, што „пукаат“ од радозналост. Само бараат некој да биде тема на нивните озборувања, а потоа додаваат фил на нивните го*на и почнуваат да ги јадат :puke:

  Ах, да - и газолижачи |(
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 4. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.465
  Лигави , некои што ми глумат лудило а им знам се до матичен број :D новосоздадени шмизли довчерашни лузери , глупи луѓе со кои не можам 2 збора да сврзам некои кој постојано ми се фалат :puke:. Светици и Светци на нив местото им е во црква кај што си се не некој тука ќе ми изведуваат .... Како што сум тргнала ќе се запрашам кого поднесувам :lol: :lol: :lol: Ма нормални искулирани луѓе кои живеат свој живот и баш ги заболе што мислат и зборат останатите ситни напатени душички за нив ;) :rock:
   
  На hrcace и Lady-Sweet им се допаѓа ова.
 5. Lady-Sweet

  Lady-Sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  90
  Постојат неколку типови на луѓе што ме нервираат, и тоа најмногу од типот на... „леле имам/немам пари, леле ова старо ми е, леле ова е ефтино купено, леле онаа се фатила со сељак, онаа е курва јас светица,“ цццц и луѓе кои знаат да ти се прават добри а од зад грб секогаш знаат да кажат работи што не се на место, и т.н.

  имав јас една довчерашна другарка, за која што од кога ми ги отворија очите, некако сфатив дека за многу работи ми љубоморела... На ист факс студираме, еднаш на една задача ми покажа, а претходно си имав јас решено уште 6 задачи....муабетот и беше дека ако таа не била- јас немало да положам :tmi: ... има мноогу повисоки отцени од моите и секогаш се нервираше ако извадам солидни поени и сл.

  ..а иначе почитувам искрени луѓе, но кога не претеруваат со нивните мислења :)
   
 6. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  Не ме нервираат туку ме прават ваква |( , не им дозволувам да ме изнерираат.

  * Луѓе што се лижат и умилкуваат дури не го постигнат тоа што го сакаат, па после не те познаваат;
  * Луѓе што ќе ги прашаш за една работа, а почуваат да ти ја кажуваат цела историја пред и после таа работа и толку многу влегуваат во филм што мислат дека кажуваат којзнае што и дека ти си глупак - исто ко ти врска да немаш.
  * Газолижачи и сезнајковци кои секогаш кога некој ќе каже или ќе праша нешто тие секогаш имаат свој коментар, мислење, одговор, дури и своја теорија :!:
  * Некои коишто една мака немаат видено во животов, не кренале нешто потешко од лажица во животов, не знаат да си раскренат кај што ќе јадат, а ти се ку*чат и ти солат памет, вака било поарно - така било поарно, ова требаше - она не требаше.

  ( инспирирано од вистински примери)
   
  На Lady-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lady-Sweet

  Lady-Sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  90
  потполно се согласувам со тебе Hopeful :)
   
 8. ladymilion

  ladymilion Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2011
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  27
  мразам луге сто цел живот се депресивни и луге сто се замараат со други
   
  На Lady-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Em4e711

  Em4e711 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  618
  Допаѓања:
  382
  Некои што не ги познавам и што само ги гледам не ме нервираат...
  освен оние клинкине мали кога се прават дека имаат 20 години и уште од сега почнале со к**варска професија... и старцине во петок и вторник..
  А од тие што ги познавам и што сум блиска со нив (поточно другарки) најмногу ме нервира тоа што сме блиски а сепак не постапуваат како што постапувам јас со нив, на пр. ќе излезе а нема да те викне...
  кога ќе се налути без причина, а според тоа таа личност до сега што ми направила јас не треба да ни да и прозборам, а за една глупава причина ќе ти се налути.. а кога ќе ти се налути јас треба да бидам таа да се умилкува за да ги средиме работите а уствари она треба на колена да ми клекне...

  Со еден збор ме иритира кога луѓето го прават тоа што јас не би го направила... ама ете факт е дека никој не може да се однесува како јас што се однесувам и дека не постојат исти каракетери, ама пак некој со кој што си со години заедно може да се прилагоди... а не да прави се како што на него ќе му текне xD
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 10. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  Какви луѓе ме нервираат?
  Не , ќе се воздржам од ова.
  Еве , најмногу нека се НЕПИСМЕНИ И НЕИНФОРМИРАНИ ГЛУПАЦИ И ГЛУПАЧКИ , кои имале можност да се едуцираат а не го сториле тоа!! Од мрза, од простотилук,од малодушност.
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Srculence--91

  Srculence--91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  52
  Ме нервираат дволични луѓе, што пред тебе зборуваат најдобро за тебе, нема никој подобар од тебе а позади твој грб зборуваат најлошо...И најтрагично е што зборуваат каде што знаат дека ќе биде пренесено... Свашта :@
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 12. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  Љубопитните до болка и тоа од единствена причина да имаат потоа што да раскажуваат.
  Оние кои живееат од тоа дека се нечии жртви и секогаш тие се обесправените.
  Луге кои еднаш се предобри со тебе,а веќе утредента уживаат да те чепкаат онаму каде знаат дека најмногу те боли.
  Оние вечни наметнувачи на грижа на совест ако некогаш се ставиш себе си пред нив.
  Оние кои ќе ти заборават 1000001 услуга која си ја направил за нив, ако само еднаш кажеш дека нешто не можеш да им завршиш.
  Сите оние кои кои во еден муабет 10 пати си го менуват ставот, само ако некој друг после нив не се согласи со она претходното кое тие го кажале.
  Абе многу излегоа а? :tmi:
   
 13. missperfect

  missperfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2010
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  60
  Ме нервираат луѓе што мислат дека знаат се и дека се најдобри во се.
  Ме нервираат луѓе кои се дволични и користољубиви.
  Луѓе кои не се грижат многу за работата, а се платени за тоа.
  Луѓе што трескаат секакви глупости а велат дека се искрени,а не дволични.Од нив ми се провраќа :puke:
   
 14. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  155
  ме нервират променливи луѓе во однос на расположението час се добри срекни фини и многу мили суштества за по изсвесен период односно кога не им требаш повеќе демек паднале во депресија сакат да одморат од се досадно им е скиснати се е тоа е завршила твојата функција кај нив те искористиле и повеке не си интересен се додека не им притребаш за некоја нивна потреба и се така се врти кругот се додека не ставиш крај на таа нивна игра.
   
 15. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Ме нервираат;искомплексирани летат во облаци...луѓе што се фалат,луѓе што ке ти направат некоја мала услуга а си даваат важност како да ти завршиле некоја голема работа,радознали,љубоморни,луѓе кој се нахални нападни,агресивни со своето понесување а тоа им е од нивниот проститулук.
  Ме нервираат луѓето кој сакаат да направат шала со двосмислени муабети.
  :puke:
   
 16. Mandarinna88

  Mandarinna88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2010
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  116
  Расипници- поточно оние кои се гордеат со тоа што се расипници.
  На нерви ми одат кога се фалат каде стигнат за своите пари, облека, приватни факултети, коли, јавно се фураат на фб за тоа колку пари потрошиле и каде... Не го сфаќам тоа лично, но сум многу емотивна и кога ќе помислам како некој, што не може да си дозволи ни четвртина од тоа, го гледа... Ептен се натажувам и ми е одвратно!
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 17. del-fin

  del-fin Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  20
  Лицомерни.лажаЧи.Лубоморни.
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  666
  Ме нервираат луѓе кои не знаат да се контролираат и збеснуваат за ситници, агресивци, лигуши, со одвратни емотивни испади. Сакам да повикам ветеринарна служба, да ги вакцинираат против беснило.
   
 19. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  Ме нервираат луѓе кои се лицемерни, љубоморни, арогантни, некои кои мислат дека знаат се, имаат видено се и се најдобри, користољубиви, радознали.
   
 20. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  659
  Допаѓања:
  375
  најмногу од се дволични луѓе