1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какви луѓе најмногу ве нервираат?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Sunshine555, 1 април 2011.

 1. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  242
  Луѓе кои сеат негативна енергија, нон-стоп мрчат, се нешто не им е погодено, како тоа никој не ги сфаќа, се лошо нив им се дешава. Луѓе кои ти ја пијат твојата позитивна енергија или со еден збор - ВАМПИРИ.
   
 2. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  210
  Газолижачи, луѓе што шират негативна енергија, лицемери, манипулатори...
   
 3. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Луѓе што многу зборат и зборат 200 на сат !
  Епа не можам, не можам ! А уште муабетот им е некој без врска
  цело време тоа па тоа вртат. Мајка ми, ќе и се јавиш ти го раскажува цел ден до детали што и како правела и дури и што ќе прави, и ти 4 мин.на телефон само ја слушаш, ако и успееш нешто да разбереш зашто збори ко навиена.
  Луѓе што се наметнуваат и не сфаќаат кога се досадни и непожелни.
  Оние што филозофираат ќе ги спомнев, па се сетив дека и јас сакам да филозофирам, ама се според контекстот и друштвото нели ? Не секогаш. Особено кога сум пивната малце, боже тогаш се јавува филозофот у мене.
  Досадни, наметливи воглавно, такви луѓе не поднесувам .
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Досадни ,љубоморни....
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  сезнајковци самобендисани што демек секогаш се во право абе богдате чува од такви :puke: :puke:
   
 6. LostInThePast

  LostInThePast Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  56
  Страшно ме нервираат упорни,самобендисани и лицемерни личности :)
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 7. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213
  :@ Ме нервираат луге кои мислат дека се они се во право
   
 8. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  119
  Се се...ако и нека оговараат (г*зо ме боле шо ќе кажали,пред некое време им се нервирав :tmi: , а сега ги оставив глава нека кршат)ама кога некој е дволичен(моја другарка ми збори каква била другата другарка,послето ми кажува таа втората спомната другарката дека јас сум зборила така и така
  (исто како шо кажала оваа првата :@ ) )....или фалбаџии е тука живците ми ѓи кинат(јас направив така,јас она ,јас оваа...чекај малку јас нели го можам тоа...ц.ц.ц.ц за жалење)...или некои кога почнат да филозофират .... |-) :swear:
  најубаво седнеш си со некој муабет си направеш имаш си заеднички теми-убавини :clap:
   
 9. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.742
  Најмногу ме нервираат ДВОЛИЧНИ !!!!!!!!!!!!!.... Многу ретко верувам на луѓево околу мене.. Фала му на Бог, ми подарил другарка на која секогаш можам да се потпрам, и фала му на Бог го немам оној проблем ( другарка ми ме оговара зад грб).. Извинете вака ама тоа не е другарка!.. Јас со мојата другарка т.е би ја нарекла сестра, со неа спијам, јадам, го делам последното залче, последната голтка од сок или вода, со неа немам тајни.. И користаџм прилика да кажам дека ПРЕМНОГУ ЈА САКАМ :inlove:
   
 10. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Лажговци. Особено кога лагите им се фалбаџиски. Еее.. имам ова, имам она - а знам дека немаш ни приближно нешто од тоа.

  Замаранти. Ќе те сретне некаде и ќе те испраша за буквално се, вклучувајќи непријатни прашања (од типот колку ти е плата, до прашања за интимноста).

  Искористувачи. Пријатели кои се тука за тебе само кога им требаш.

  А најлоши се оние кои се 3 во 1. Спој од се горенаведено. А познавам неколку такви. Поточно 2ца...
  И се кријам од нив :)
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.603
  Пол:
  Женски
  Ме нервираат луге кои упорно се трудат да го наметнат своето мислење, луѓе кои имаа смисла само за црн хумор, луѓе полни со сарказам,иронија, потсмев , кои сакаат да прават шала само на туѓа сметка, луѓе кои кога ќе купат нешто или одат негде-морада кажат колку тоа чинело, колку пари потрошиле.... :@
   
  На ljubam му/ѝ се допаѓа ова.
 12. apple12

  apple12 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.020
  Допаѓања:
  3.291
  Пол:
  Женски
  Најмногу ме нервираат дволични луѓе, оние кои пред тебе зборат едно а позади грб друго. Исто така ме нервираат луѓе кога едно 10 пати ќе те изгледаат од пети до глава и ќе прават некои фаци. Луѓе кои мислат дека знаат се и они се најпаметни а сите други се глупави. Луѓе кои не се гледаат самите какви се а зборат за другите се најлошо......
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 13. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  263
  Ме нервираат од оние кои имаат неизлечени комплекси од минатото и пробуваат да го скријат сето тоа со некое неровзоно прокелто смеење и шегување со се и сешто! Со мааните на другите, со сиромаштијата... Ме нервираат оние кои немаат свој став кои едвај чекаат некој да каже нешто интересно па веднаш да го кажат истото во друга прилика... Ме нервираат дволични луѓе кои пред тебе тие се како голема подршка,а пред другите зборуваат лошо за тебе... Ме нервираат лажговци, снобови и некои кои постојано се трудат да го наметнат своето мислење. И секогаш кога ќе им се спротиставиш се однесувата како: „Ама не, јас не можам да молчам.“ На таквите ми ида да им ја залепам една и бај-бај! :hai:
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 14. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  5.389
  Допаѓања:
  171.370
  Ме нервираат луѓе кои од нос подалеку не гледаат ,а ваму се обидуваат да држат „предавања“.
  Егоисти,саможивници,самобендисани.
  Ме нервираат луѓето кои мислат дека друштвото се собрало „поради нив,нив да ги слушаат“,па само зборуваат,зборуваат и никој друг неможе уста да отвори од нив.
  Се си знаат тие и не им треба туѓо мислење,а кога јајцето ќе им дојде на дупе -е тогаш олеле.

  Претерано фалење-о Боже, по сто пати на ден ќе се пофали што купила.Мааајкооо.
  Ме нервираат полтрони кои ми се улизуваат,а потоа веднаш трчаат да го продадат тоа што го купиле од мене,ама ги научив веќе тие нивни гадости ,па почнав да им давам погрешни инфор.кои тие безуспешно ги пласираат :lol:
  Ме нервираат дволичните луѓе кои кога се со тебе се уф,уф фини,милозвучни,ти го л.... г.... ,а во присуство на друг само молчат како гревчиња.
  И најмногу од сите ме нервираат оние „швалерите“ и „швалерките“ абе ми се гади од нив кога ќе ги сретнам со брачните другари како одат стиснати ,чиниш вода неможе да пие без мажот/жената.
   
 15. The.Rainbow

  The.Rainbow Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  32
  Најмногу ме нервираат луѓе кои се дволични, од корист и кои ти се лигават, а потоа идат и наксекаде те оговараат. Нешто како лажни пријатели.
  Ме нервираат луѓе без свој став.
  Арогатни, вообразени и уфилмани.
  Љубоморни луѓе.
  Луѓе кои исмејуваат, навредуваат и не се гледаат себеси какви се, па коментираат за останатите.
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Дволични, манипулатори, замаранти
   
 17. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Тие што и да не се прашуваат, мора да критикуваат.
  Тие што мораат да го имаат последниот збор.
  Дволични.
  Мрзливи.
  Депресивни.
  Кои мора да бидаат на центар на внимание.
  Тие што прегласно зборуваат и се смеат.
  Превртувачите на зборови.
   
 18. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Луѓе-потсмевачи што едвај чекаат прилика да те подбуцнат намерно и да те испровоцираат и тоа СО НАМЕРА!И тие кои се потсмеваат на туѓи грешки и проблеми...

  АРОГАНТИ ЛУЃЕ-неподносливи ми се.

  Луѓе што лажат,превртуваат зборови и дволични особи.

  Себични луѓе,и ненаситни луѓе.

  Луѓе кои што за себе сметаат дека се безгрешни,и кои на туѓите грешки даваат критики и осудуваат.

  И ЗА КРАЈ-Н А П А Д Н И ЛУЃЕ---уффф,ги лечат своите комплекси врз другите луѓе.
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 19. TammyDeyn

  TammyDeyn Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  240
  ДВОЛИЧНИ - луѓе со две лица, а уствари, ниту едно вредно да го погледнеш!

  Ова ти се створенца, невредни за устата да си ја валкаш со нивните именца....
  Се прават фини, а уствари се скотчиња, безвредни ништожни напасти!!!
  Имаат многу карактери, и пред секој човек по неколку ставови за нештата..
  Има искусни и неискусни дволични скотчиња!
  Чувајте се и од двете подкатегории!!

  Е сега кога сме кај овој муабет, доаѓаат и
  ГА*ОЛИЖАЧИТЕ!!! - љубители на широкотворени изметни дупки!

  Овие луѓе се од иста фамилија со првите, слични гени имаат, само што се малку подобри, затоа што не го прават ова од забава, туку за да успеат....
  Па дури и по цена да замижат очи и фино, културно, елегантно и длабински да ти го излижат чма*от!!!!
   
  На Kav и julie77 им се допаѓа ова.
 20. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  920
  Допаѓања:
  876
  Пол:
  Женски
  Ме нервираат луѓе што се себични и однапред прерачунати,такви кои имаат план цело време како да извлечат корист на крајот од било која ситуација.
  Ме нервираат лицемерни луѓе,ти зборуваат со насмевка на лицето а од зборовите сарказам и иронија- мразам!
  Фалбаџии- немаат што друго да кажат или едноставно не можат да се вмешаат во било кој муабет од пуста неизживеаност и цело време само јас овака јас онака, а нема врска со темата битно да не има |-)
  И на крај, мразам ограничени луѓе кои живеат строго по стереотипи