1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какви мастики џвакате?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од renata77, 25 јуни 2010.

 1. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.710
  Допаѓања:
  7.845
  Пол:
  Женски
  Aјде да видиме баш. :) Верувам дека сите џвакаме мастики,па кои се вашите омилени.
  Еве јас да си кажам прва,џвакам само Оrbit white плави и Airways виолетови.
   
  На Sttefi96 и palavoto.devojce им се допаѓа ова.
 2. ForeverYoung

  ForeverYoung Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  643
  Допаѓања:
  1.888
  Orbit зелени и Airways виолетови :)
   
  На April87 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1.080
  Допаѓања:
  754
  Orbit Watermelon i Airways crni :inlove: :)
   
  На Ebru му/ѝ се допаѓа ова.
 4. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  airways виолетови и понекогаш орбит
   
  На palavoto.devojce му/ѝ се допаѓа ова.
 5. AlekBt

  AlekBt Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Машки
  Orbit зелени ... зависник сум од нив :)
   
  На zuzuu и od-samrak-do-zori им се допаѓа ова.
 6. Lady-Sweet

  Lady-Sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  90
  Неможам без мастика :)

  секогаш џвакам Orbit (различни вкусови) и ги обожавам Hubba Bubba - ме потсеќаат на детството, :lol:
  Браво за компанијата Wrigley, ако не се тие, ништо од омилените мастики :$ :P :lol:
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Орбит (најчесто сини - и темни и светли) и AirwaVEs (виолетови).
   
 8. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Орбит сини. Е сега сакам една :D
   
 9. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  зелени орбит :inlove:

  ќе си кажам и какви НЕџвакам виолетови орбит и ервејс :puke:
  ама кога ќе ми текне на времето на чунга-лунга и хуба-буба уф уште ми иде да ја наполнам устата со такви и да џвакам додека не им помине вкусот (шеќерот) :rofl: :rofl: :rofl:
   
 10. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.587
  :y: исто
   
 11. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Airways виолетови. :inlove:
  Порано имаше и од гуарна ама не ги произведуваат повеќе :(
   
  На IvanaJenner му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Ми носат Ајс Кјубс од надвор и кога ќе ми се потрошат тие ,орбит темно плавите и светло плавите најчесто :) И ервејс виолетовите знам да ги купам понекогаш :)
   
 13. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.640
  Допаѓања:
  196.168
  Пол:
  Женски
  Airwaves црни и Orbit зелени, некогаш и Winterfresh - најважно ми е да имаат јак вкус (да лутат добро :lol: :lol: :lol: )


  P.S. Какви се тие Airways? :P
   
 14. Mija

  Mija Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  25
  Airways виолетови најомилени ми се само тие ги купувам и џвакам :*
   
 15. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Орбит зелени,имав пробано орбит мастики од лубеница ама некако благи ми беа,ретко кога џвакам мастики Старс,сепак преферирам Орбит зелени,бидејки мислам дека се најдобри.
   
 16. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  орбит зелените обични.милион други вкусови од орбит и други мастики сум пробала,ама ниеден не ми се свиѓа ко на орбит зеление :)
   
 17. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  Orbit Professional и Орбит обични плави :)
   
 18. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  302
  Орбит темно плави и Airways виолетови и помекогаш залени орбит :)
   
 19. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  Airwaves по нашки кажано ервејс де :rofl:
  ех која шема бев во маало со цигара-мастика филм терав :smoke:
   
 20. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Airwaves виолетови најчесто. Понекогаш и плави орбит, или па овошни некакви :lol:
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.