Какви мастики џвакате?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од renata77, 25 јуни 2010.

 1. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  490
  Орбит зелени или плави, а Ервејс ич не ги сакам |(
   
 2. rak1

  rak1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  45
  Airwaves виолетови.. Но можам да се "задоволам" и со плави.. :rofl:
   
 3. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  632
  абе што е ова сите со ова “ервејсот“виолетов на врвот се.... :D
   
 4. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  142
  орбит од зелените и ништо друго :)
   
 5. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  23
  Airwaves виолетови и орбит зелени
   
 6. martina.d

  martina.d Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  2
  Orbit zeleni mmmm samo tieeee ! :)
   
 7. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Airwaves лилавии дефинитвнооо!
   
 8. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.808
  Допаѓања:
  68.629
  Пол:
  Женски
  Ервејс црни
   
 9. Neskrotliva

  Neskrotliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2009
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  5
  Airwaves виолетови и понекогаш кога неможам да најдам такви си зимам Airwaves плави....
   
 10. MidnightFlower

  MidnightFlower Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  47
  Од Orbit ги сакам светло плавите, зелените и лилјаковите а од Airwaves - лилјаковите и црните понекогаш. :)
  Порано кога бев малечка памтам, имаше едни Orbit од јаболко, многу ги сакав, ама сега мислам дека не ги прават веќе. :/
   
 11. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Старс убави се ? :) Да ги земам или не :D
   
 12. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  исто и јас а понекогаш и некои детски вкусови баш ми се слатки
   
 13. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  238
  Орбит си е орбит какви и да се :) Преферирам зелени и плави ама некогаш и детски знам да си купам :$
   
 14. womaninwhite

  womaninwhite Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  13
  Орбит зелени.. always! :)
   
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.259
  Пол:
  Женски
  На мене не ми се допаѓаат овие мастики, но твој е изборот дали ќе ги купиш или не. Јас џвакам Orbit (било какви) и Airwaves (плави).
   
 16. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.731
  Допаѓања:
  5.143
  Орбит сини
   
 17. IvanaIvanchica

  IvanaIvanchica Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  81
  Само Orbit зелени - forever :)
   
 18. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.064
  Допаѓања:
  8.636
  Airways виолетови ги обожавам :)
   
 19. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.070
  Допаѓања:
  6.344
  Пол:
  Женски
  Airwaves плави и Орбит може и зелени и плави ама само замена ако немам ервејс
   
 20. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.354
  Airwaves виолетови и сини, и Орбит, било какви.